REKLAMA

Thrillery, kryminały i komedie. 10 seriali, przez które będzie ci żal wyjść w kwietniu z domu

Jeśli lubicie thrillery i kryminały, mamy świetną wiadomość. W kwietniu serwisy streamingowe zasypią nas premierami i kontynuacjami seriali utrzymanach w mroczniejszych klimatach. Oczywiście nie zapomniano też tak zupełnie o osobach, które lubią się zrelaksować przy nieco lżejszych produkcjach.

Co nowego na Netflix i HBO GO w kwietniu? Najciekawsze premiery seriali
REKLAMA
REKLAMA

Najciekawsze premiery seriali online w kwietniu 2021

4. sezon Fargo (HBO GO)

4. sezon jednego z najlepszych seriali ostatniej dekady. Fabuła przenosi się do lat 50 i będzie krążyć wokół losów dwóch przestępczych rodzin, które zawarły niestabilny rozejm, ale chcą go umocnić. Wpadają więc na najbardziej logiczny pomysł, który w takich wypadkach przychodzi mafiozom do głowy – głowy obu rodów wymieniają się synami.  W roli głównej: Chris Rock, który wcielił się w Loya Cannona, bossa afroamerykańskiego gangu. Szykujmy się na komedię sensacyjną z mnóstwem zwrotów akcji, satyrą na podziały rasowe i absurdalnym humorem spod znaku braci Coen.

Premiera w HBO GO: 1 kwietnia.

Wąż (Netflix)

Fabularyzowana historia seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja (w tej roli nominowany do Złotego Globu Tahar Rahim), który grasował w Azji Południowo-Wschodniej. W latach 70. tropił i zabijał zachodnich turystów. Odebrał życie przynajmniej 12 osobom. Był tak uwodzicielski i przebiegły, że przylgnęła do niego ksywka „Wąż” (a ze względu na strój jego ofiar nazywano go też „Bikini killer”). Obecnie siedzi w więzieniu z wyrokiem dożywocia.

Premiera na Netfliksie: 2 kwietnia

Szybki cash (Netflix)

Kontynuacja trylogii thrillerów rodem ze Szwecji. Akcja serialu rozpocznie się 10 lat po wydarzeniach z filmów. Przestępczy półświatek Sztokholmu zetrze się z rynkiem... start-upów. I nie wiadomo, kto wykaże się większą brutalnością i bezwględnością – gangsterzy czy przedsiębiorcy. Całość będzie liczyć 6 odcinków. W rolach głównych wystąpili Evin Ahmad, Alexander Abdallah, Ali Alarik, Olle Sarri, Dada Fungula Bozela i Jozef Wojciechowicz.

Premiera na Netfliksie: 7 kwietnia.

Oni: Pakt (Prime Video)

Antologia dla miłośników kina grozy. Fabuła pierwszego sezonu serialu powstała najwyraźniej na fali popularnosci horrorów „Uciekaj!” i „To my”. Rozgrywa się w latach 50., a głównymi bohaterami jest rodzina Afroamerykanów. Po przeprowadzce na białe osiedle zaczynają dostrzegać dziwne zachowania sąsiadów. W reakcji na niepokojące wydarzenia familia Emorych postanawia stanąć do walki.

Premiera: 9 kwietnia

Nierealne (HBO GO)

Historia grupy ludzi, którzy w pewnych okolicznościach zdobywają nadprzyrodzone zdolności, jednak ze względu na nowe moce znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Brzmiałoby to banalnie, ale akcja serialu jest osadzona w czasach wiktoriańskich, a jego twórcą jest reżyser „Avengers” Joss Whedon. Może być więc ciekawie. W produkcji tej zobaczymy m.in. Laurę Donnelly, Ann Skelly, a także Olivię Williams  i Jamesa Nortona.

Premiera na HBO GO: 12 kwietnia (kolejne odcinki co tydzień)

Tato, nie rób mi obciachu (Netflix)

Sitcom w starym stylu – ze śmiechami publiczności. Inspirowany został prawdziwą relacją Jamiego Foxxa i jego córki Corinne Foxx (pełni rolę producentki wykonawczej). Alter ego aktora jest właścicielem dobrze prosperującej firmy, który musi pogodzić karierę i samotne wychowywanie nastoletniej pociechy. Prosi więc o pomoc ojca (David Alan Grier) i siostrę (Porscha Coleman).

Premiera na Netfliksie (12 kwietnia)

Mare z Easttown (HBO GO)

Mroczny serial kryminalny z Kate Winslet  w roli głównej. Aktorka wcieliła się w postać Mare Sheehan - policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii. Poznajemy ją, gdy prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa. Sheehan musi się też uporać ze swoim życie, które rozpada się niczym domek z kart. Reżyserem 7-odcinkowego miniserialu jest Craig Zobel, który pracował na planie takich produkcji jak „Westworld” i „Pozostawieni”.

Premiera na HBO GO: 19 kwietnia (kolejne odcinki co tydzień)

Cień i kość (Netflix)

Superprodukcja na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów. Jej fabuła osadzona jest w rozdartym wojną świecie. Osierocona w dzieciństwie główna bohaterka, Alina Starkov (Jessie Mei Li), szeregowa żołnierka, odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Serial będzie mieszanką fantasy i steam punka w uniwersum inspirowaną carską Rosją. Ze względu na setting, dynamiczną akcję (przynajmniej tak wygląda tak w zwiastunie) i wysoki budżet może się spodobać nie tylko fanom gatunku Young Adult.

Premiera na Netliksie: 23 kwietnia

Sexify (Netflix)

Nowy polski serial Netfliksa w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego może być odpowiedzią na „Sex Education”. Programistka Natalia (Aleksandra Skraba) razem z koleżankami ze studiów (Maria Sobocińska i Sandra Drzymalska) będą próbowały rozwikłać tajemnicę kobiecego orgazmu. W tym celu będą odkrywać enigmatyczny i zawiły świat seksu i stworzą tytułową aplikację, która nie tylko wygra międzyuczelniany konkurs, ale też zaspokoi ciekawość i potrzeby rówieśników. W „Sexify” zobaczymy też m.in. Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, Bartosza Gelnera,

Premiera na Netfliksie: 28 kwietnia

4. sezon Opowieść podręcznej (HBO GO)

REKLAMA

Serial już dawno wyszedł poza ramy książkowego oryginału, ale i swojego medium, stając się jednym z symboli protestów w obronie praw kobiet. W 4. sezonie Podręczna  June, grana przez Elisabeth Moss, stanie na czele rebeliantów w walce rządzącymi Gileadem (państwo powstałe na gruzach USA) fundamentalistami religijnymi. Czy zakończy wreszcie terror kobiet w alternatywnej i dystopijnej wersji naszego świata? Przekonamy się pod koniec kwietnia.

Premiera w HBO GO: 29 kwietnia (odc. 1-3, kolejne co tydzień)

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA