REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Spotify Wrapped 2019 już jest. Sprawdźcie, czego słuchaliście w mijającym roku

Jak co roku na początku grudnia platforma streamingowa Spotify podsumowuje trendy w preferencjach muzycznych swoich użytkowników. Poznaliśmy już ogólnoświatowe i ogólnopolskie trendy. Przyszedł czas na prywatne podsumowanie. Wyniki analizy Spotify mogą was zaskoczyć. Tak jak mnie.

05.12.2019
11:12
Spotify Wrapped 2019 - logo
REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczny Spotify Wrapped daje nam także możliwość podsumowania ostatnich lat z aplikacją. Tutaj również wyniki mogą wywołać lekki szok.

Personalne statystyki dostępne są na stronie Spotify Wrapped.

Po wpisaniu swoich danych, system przejrzy nasze statystyki i wypluje gotowe wyniki. Nie tylko listę najchętniej słuchanych muzyków, ale także specjalnie dedykowane playlisty, gotowe do dzielenia się np. w social mediach.

Spotify Wrapped - podsumowanie dekady class="wp-image-352234"

15 slajdów pokaże nam, jak zmieniały się nasze preferencje muzyczne wraz z porami roku, przyjrzy się ulubionym wykonawcom, a także pokaże statystyki godzinowe słuchania poszczególnych utworów. Wszystko to w ładnej i ciekawej formie graficznej.

W moim przypadku okazało się, że poszedłem mocno za światowymi trendami i przez ponad 11 godzin słuchałem utworów Billie Eilish. Nic dziwnego - jej utwory dosłownie wylewały się na mnie z ekranu. Liczba produkcji telewizyjnych i filmowych, w których pojawiły się kawałki młodej artystki trudno już policzyć na palcach obu dłoni.

 class="wp-image-352231"

Widzę w tym także wielką zasługę serialu „Euforia”, czyli jednego z najlepszych seriali młodzieżowych ostatnich lat, który całkowicie zawładnął moją wyobraźnią i jak widać - moją tegoroczną playlistą.

Wyniki Spotify mogą być zaskakujące dla samych odbiorców, ale trudno negować ich prawdziwość. Zwłaszcza, jeśli ktoś, tak jak ja, głownie słucha muzyki przy pomocy platformy.

 class="wp-image-352222"

W tym miejscu warto więc przypomnieć, że kilka tygodni temu firma zdecydowała się na ogłoszenie swojej pierwszej gali nagród, z nominacjami bazującymi właśnie na realnych odsłuchaniach użytkowników. Pierwsza gala odbędzie się już w lutym 2020 w Meksyku.

REKLAMA

Co ciekawe - w niedługo po ogłoszeniu Spotify, także prężnie rozwijające się Apple Music ogłosiło swoje własne nagrody.

Spersonalizowanej playlisty Spotify Wrapped posłuchasz po zalogowaniu się do specjalnie przygotowanego serwisu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA