REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Star Trek: Discovery będzie nadal odkrywał nieznane. Serial dostał zamówienie na 2. sezon

Najnowszy serial osadzony w uniwersum Star Trek nie zakończy się na jednym sezonie. Stacja telewizyjna CBS zamówiła właśnie 2. sezon Star Trek: Discovery, ale niewykluczone, że trochę poczekamy na kolejne epizody.

23.10.2017
18:27
Star Trek: Discovery
REKLAMA

Po emisji zaledwie 6 odcinków pierwszej serii w uniwersum Star Trek od 12 lat, twórcy Discovery i fani dostali fenomenalne wieści. Najnowsza produkcja wzbogacająca uniwersum wykreowane pół wieku temu, ma szansę zagościć na stałe w telewizyjnej ramówce. W beczce miodu można znaleźć niestety łyżkę dziegciu.

REKLAMA

Star Trek: Discovery może wrócić z 2. serią dopiero w 2019 roku.

Serial telewizji CBS przygotowany został z rozmachem godnym kinowej produkcji science-fiction. Nie jest tani w produkcji i wymaga sporo pracy. Chociaż już teraz telewizja zamówiła drugi sezon, to niewykluczone, że widzowie będą musieli poczekać na emisję kolejnej serii ponad rok.

Telewizja przez lata przyzwyczajała nas do tego, że nawet największe hity wymagające ogromnych budżetów wydawane są rok w rok. To się powoli zmienia. Coraz częściej na kolejne sezony trzeba czekać znacznie dłużej - wśród takich seriali można wymienić choćby Westworld, Detektywa czy Grę o tron.

Na kolejne filmy kinowe trwające około 2 godzin czekamy latami, więc rok na przygotowanie kilkunastogodzinnego serialu o podróżach międzygwiezdnych to bardzo mało czasu. Jeśli twórcy potrzebują więcej czasu, by przygotować kolejny sezon, to nie widzę w tym żadnego problemu.

Piraci nie zniechęcili twórców Star Trek: Discovery.

Nigdy nie byłem fanem Star Treka. W moim sercu większość miejsca zajmują Gwiezdne wojny. Podoba mi się jednak to, co z serią zrobiono w filmach kinowych Abramsa. Emitowany w Polsce na Netfliksie niemal równo z premierą amerykańską Star Trek: Discovery również oglądam z przyjemnością.

REKLAMA

Nie dziwi mnie wysoka popularność serialu. Fani czekali na powrót do tego uniwersum ponad dekadę. Nowy telewizyjny Star Trek może przyciągnąć młodszych widzów, którzy do tej pory nie mieli styczności z marką. Wyniki wskazują zresztą na to, że zainteresowanie jest ogromne, również ze strony piratów.

Na szczęście wysokie zainteresowanie serialem pozwoliło osiągnąć CBS dobre wyniki i nowych subskrybentów platformy All Access nie tylko w dniu premiery, ale również w kolejnych tygodniach, co przełożyło się na podjęcie decyzji o zamówieniu kolejnej serii jeszcze przed zakończeniem emisji pierwszej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA