Poznaj nowe audiobooki w Storytel. Czego warto posłuchać?
W Storytel znajdziemy setki audiobooków w językach polskim i angielskim. Wszystkie je możemy słuchać w ramach comiesięcznego abonamentu. Co tydzień przedstawiamy wam listę proponowanych nowości, dzięki którym możecie zabić nudę. Przed wami najciekawsze nowości w Storytel.
"Piąty Beatels" to kryminał Mariusza Czubaja. Głównym bohaterem książki jest Rudolf Heinz, profiler z trudną przeszłością, który uwielbia muzykę bluesową. Kiedy w Polsce trwa mecz Polska-Rosja w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej, policjanci z Piły otrzymują wezwanie na miejsce morderstwa. Jest nim dawne lotnisko, na którym kiedyś stacjonował pułk myśliwców Su-22. Oprócz policjantów zjawia się tam też Rudolf Heinz, którego zaciekawia jeden przedmiot pozostawiony na miejscu zbrodni. Jest nim okładka płyty Beatlesów, "Abbey Road". Ta sprawa okaże się dużo poważniejsza, niż Heinz początkowo mógł oczekiwać. Tropienie mordercy zajmie profilerowi aż dwa lata. Będzie to ostatnia sprawa w jego karierze.
Druga z kolei powieść Marty Guzowskiej poświęcona Mario Yblowi, pewnemu siebie antropologowi światowej sławy. Ybl wraz z innymi znamienitymi postaciami przybywa do pałacu w Nieborowie na konferencję naukową. Atmosfera jest dziwna od samego początku, ale nikt nie przypuszcza, że na uczestników zjazdu czekają tak okropne wydarzenia. Pierwszej nocy zostaje zamordowana fotografka dzieł sztuki. Morderca odcina jej głowę i tę umieszcza na jednej z rzeźb. Wszyscy są przerażeni. Jakby tego było mało, śnieżyca uniemożliwia skontaktowanie się z policją i wydostanie się z Nieborowa. Mario próbuje schwytać mordercę, ale to wcale nie będzie takie łatwe...
Najnowsza powieść Marty Guzowskiej, której głównym bohaterem również jest niepokorny Mario Ybl. Tym razem antropolog wybiera się do Grecji w związku z archeologicznymi wykopaliskami. Okazuje się że w ruinach pewnej starożytnej świątyni znaleziono ludzki szkielet. Ybl sądzi, że tam właśnie składano ofiary z ludzi. Jednak jego teza wcale nie musi być prawdziwa. Współczesna Kreta potrafi być jeszcze mroczniejsza niż świat starożytny. A jej mieszkańcy skrywają wiele sekretów.
"Noc żywych Żydów" to książka autorstwa Igora Ostachowicza. Powieść opowiada o trzydziestolatku, który prowadzi hulaszczy tryb życia. A to ogranicza się do imprez, poznawania nowych kobiet i wydawania pieniędzy. Ta swoboda potrwa jednak do czasu. Pewnego razu główny bohater znajdzie przejście do innego świata. To będzie świat z przeszłości, w którym kiedyś dokonano krzywdy Żydom. Jak nasza postać poradzi sobie z taką konfrontacją? Czym to dla niej się skończy? Książka Ostachowicza jest nieoczywista, intrygująca i prowokująca.
"Grząskie piaski" to autobiografia Henninga Mankella, szwedzkiego pisarza, głównie powieści kryminalnych, który zmarł w ubiegłym roku w październiku. W książce Mankell opowiada o swoim wypadku, rozmowach z lekarzami, pobycie w szpitalu i nowotworze, którego u niego zdiagnozowano. "Grząskie piaski" to opis najważniejszych wydarzeń z jego życia, tego, co przechodził podczas leczenia. Wzruszająca lektura jednego z najważniejszych pisarzy skandynawskich, znanego na całym świecie. Audiobooka czyta Leszek Filipowicz.
"Wiecznie Żywy" to powieść Isaaca Mariona. Książka stała się podstawą scenariusza dla filmu o tym samym tytule, w którym w główną rolę wcielił się Nicholas Hoult. "Wiecznie Żywy" opowiada o apokalipsie zombie, którą przeżyła tylko niewielka część ludzkości. Wśród żywych trupów jest jeden, R, który zdaje się być bardziej ludzki niż inne. R nie pamięta kim był, ani jak ma na imię. Pewnego dnia zakochuje się w żywej dziewczynie, Julie, która wydaje się być tym śmiertelnie przerażona. Czy miłość pomiędzy osobami, pochodzącymi z zupełnie dwóch światów jest możliwa?