REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Prawica pluje jadem w sieci, bo w "Śwince Peppie" pojawiła się para lesbijek

Afera! W animowanym serialu dla dzieci pt. "Świnka Peppa" po raz pierwszy od 18 lat emisji pojawił się wątek LGBT. Okazało się, że jedna z postaci ma dwie mamy - co wprowadzono subtelnie i naturalnie. Niestety, część mediów i grupa internautów dostrzega w tym poważny problem.

08.09.2022
20:42
świnka peppa dwie mamy lgbt prawica komentarze
REKLAMA

W nowym odcinku serialu "Świnka Peppa", który swoją premierę w Wielkiej Brytanii ma we wtorek, pojawiła się nowa postać - Penny, polarna niedźwiedzica. Podczas wspólnego rysowania obrazków z główną bohaterką wyznała, że ma dwie mamy. Ten drobny, subtelny, ale i całkowicie naturalny akcent dla jednych jest przełomem, krokiem w dobrą stronę. Tymczasem dla innych jest to gorszące. Pojawiają się opinie, że bajka stała się w ten sposób "środkiem do ideologizacji" i "promocją ideologii LGBT".

REKLAMA

Świnka Peppa: bohaterka ma dwie mamusie, a prawica w ryk

Nie widzę sensu w zgłębianiu tego oderwanego od rzeczywistości wniosku. Dzieci mogą spotkać nieheteronormatywne osoby (lub rówieśników posiadających nieheteronormatywnych rodziców) na każdym kroku. Nie ma sensu zakłamywać rzeczywistości i udawać, że świat składa się wyłącznie z heteroseksualnych par - twórcy "Świnki Peppy" najwyraźniej wreszcie doszli do takiego wniosku. Jeśli ukazanie jednego z wielu komponentów obrazu związków i relacji międzyludzkich jest dla kogoś wtrętem ideologicznym, mogę co najwyżej polecić tej osobie, by otworzyła szerzej oczy, rozejrzała się wokół i spróbowała nieco lepiej zrozumieć otaczający ją świat.

Wielu z tych, którzy oglądają program, ma dwie mamy lub dwóch tatusiów, a to, że ich doświadczenia są reprezentowane w tak kultowym programie dla dzieci, wiele znaczy dla rodziców i dzieci

- powiedział Robbie de Santos ze Stonewall w BBC.

Odcinek został wyemitowany 2 lata po tym, jak pojawiła się petycja o wprowadzenie do bajki pary jednopłciowej, którą podpisało 25 tys. osób. Warto pamiętać, że wykluczenie rodzin jednopłciowych uczy dzieci, że tylko rodziny z jednym rodzicem lub dwojgiem rodziców różnej płci są normalne. Szkoda, że w 2022 roku taki drobiazg wciąż potrafi wywołać tak wiele negatywnych emocji. Polskie prorządowe media piszą już o "promocji ideologii". Pytają: "Świnka Peppa zagrożeniem?" Wśród pochwał nietrudno natknąć się na teksty pełne oburzenia i złości.

Co przeszkadza przeciwnikom nowego wątku? Na zakończenie - kilka niedorzecznie brzmiących tekstów prosto z sieci:

REKLAMA

Ciekawe, czy rodziły ją jednocześnie, czy po kolei.

Wystarczy nie oglądać. Moje dziecko nie będzie. Nie dlatego, ze się zgorszy tylko dla zasady. Już niedługo niczego nie będziemy oglądać i producenci zaraz odwrócą swój trend. Kina już upadają.

Dla dorosłych bajka nieszkodliwa, bo wiadomo, że homoseksualizm to zaburzenie i też niepożądane zjawisko, ale ciekawe jak to wpłynie na dzieci.

Homosie w bajkach dla dzieci, gdzie są granice tego szaleństwa?

Stop pedal.kiej propagandzie w Polsce.

I już wiadomo jakiej bajki nie włączać dziecku. Dewianci już się za dzieci biorą…

Świnka Peppa
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA