REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Tele Tydzień odpowiedział TVP na atak. Telewizja Polska była wściekła przez Telekamery 2021

Plebiscyt Telekamery organizowany przez Wydawnictwo Bauer i magazyn „Tele Tydzień” dawno już nie wzbudził tak wielkich kontrowersji jak w bieżącym roku. Organizatorzy wydarzenia postanowili odpowiedzieć na poranny atak TVP wymierzony w autentyczność ogłoszonych wyników. I dosyć łatwo obalili wszystkie poruszane tam argumenty.

11.03.2021
17:52
Tele Tydzień odpowiedział: TVP była wściekła przez Telekamery 2021
REKLAMA
REKLAMA

Telekamery „Tele Tygodnia” to jedna z najstarszych i najważniejszych polskich nagród poświęconych branży telewizyjnej. Ich prestiż można natomiast oceniać różnie, bo wybory widzów przeważnie odzwierciedlają to, co najpopularniejsze. A niekoniecznie to, co najlepsze. Wydarzenie przez niektórych przedstawiane prześmiewczo jako rodzime Nagrody Emmy w tym roku doprowadziło jednak do całkowicie realnych kontrowersji.

Powód do krytyki Telekamer znalazły media śledzące celebrytów, które zwróciły uwagę na to, że transmisja z tegorocznej gali wcale nie była pokazywana na żywo. Realne nagranie najprawdopodobniej odbyło się bowiem już w poniedziałek. A niedługo później jeszcze mocniejszy cios w Wydawnictwo Bauer wymierzyła Telewizja Polska. Publicznemu nadawcy nie spodobało się, że seriale autorstwa TVP zakończyły wydarzenie z niczym, pomimo dobrej oglądalności (pełne oświadczenie w tej sprawie znajdziecie TUTAJ).

Telekamery 2021 – Bauer oficjalnie odpowiedział na krytykę TVP:

Jak podaje portal Onet, przedstawiciele wydawnictwa wyrazili zdziwienie z powodu argumentów podniesionych w wiadomości Centrum Informacji TVP. W swoim oświadczeniu odnieśli się do merytorycznej części krytyki, pozostawiając emocjonalne przytyki bez komentarza. Zwrócono w nim uwagę, że nowe zasady przyznawania Telekamer obowiązują już od dwóch lat. A przecież w trakcie poprzedniej gali (tak teraz narzekająca) Telewizja Polska skończyła z aż siedmioma statuetkami:

REKLAMA

Wyniki Plebiscytu, zgodnie z jego regulaminem, są miernikiem popularności nominowanych produkcji czy osobowości, a nie odzwierciedleniem ich wymiernej oglądalności, poświadczonej odpowiednimi badaniami. Głosowanie za pomocą sms-ów lub internetu odbywa się od dwóch lat i nigdy nie wzbudzało kontrowersji żadnej stacji telewizyjnej. Tegoroczny koszt sms-a to 3,69 zł, taki sam jak w ubiegłym roku. Głosowanie za pomocą sms-ów wydaje się być także najczęściej stosowaną metodą w programach TVP, a stosowana najczęściej stawka za SMS to również 3,69 zł.

Co do "trudności" w głosowaniu online, nie otrzymaliśmy ani jednego pytania czy wątpliwości ze strony głosujących, co utwierdza nas w przekonaniu, że jasna i przejrzysta nawigacja strony bezproblemowo pozwala użytkownikom oddać głos (...) Jako organizator plebiscytu Telekamery "Tele Tygodnia" nie mamy wpływu na preferencje czytelników i widzów, możemy jedynie zaoferować im przejrzysty, dostępnych dla wszystkich niezależnie od możliwości finansowych, system głosowania, nad którego właściwym przebiegiem czuwa Deloitte, jedna z Wielkiej Czwórki międzynarodowych firm audytorskich.

Na teraz nie wiadomo, czy Telewizja Polska zdecyduje się jakoś odpowiedzieć na powyższe argumenty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA