REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

TOP 7 bohaterek z popkultury, które zasługują na swój serial

Dziś świętujemy dzień płci zdecydowanie piękniejszej. To dobra okazja, by przypomnieć genialne postacie wykreowane przez popkulturę, których ciągle nam mało i które chcielibyśmy zobaczyć w serialach.

08.03.2017
16:56
TOP 7 bohaterek z popkultury, które zasługują na swój serial
REKLAMA
REKLAMA

Święto kobiet, święto dziewczyn, święto uśmiechów, kwiatków i wielu innych sympatycznych tematów. Nie zapomnijcie o kwiatku dla waszych dziewczyn, mam, babć czy kto tam dla was jest szczególnie istotny. Nie będziemy jednak tu rozprawiać o święcie kobiet, to nie czas ani miejsce.

Wykorzystajmy ten dzień, by przypomnieć sobie cudowne fikcyjne bohaterki, które odcisnęły duże piętno na popkulturze i które nadal nie doczekały się serialu o swoich losach. A czemu tak upieram się przy tym serialu?

Patrząc na wszelkie analizy tego, o czym dyskutujemy w mediach społecznościowych można wysnuć wniosek, że dla nas, nowoczesnej publiczności, to seriale są najfajniejszą formą na opowiadanie nam pasjonujących historii. A skoro tak, to tym bardziej te bohaterki powinny do nich trafić.

1.      Hermiona Granger (Harry Potter)

Top bohaterek na serial Hermiona Granger class="wp-image-81138"

Gdyby nie ta mała wiedźma mugolskiego pochodzenia, to Harry i Ron dawno by już przepadli. Hermiona pełniła rolę sumienia męskiej części głównych bohaterów Harry’ego Pottera, wykazując się uczciwością i klasą w każdej możliwej sytuacji. Bystra dziewczynka, świetnie zagrana przez Emmę Watson, zdecydowanie zasługuje na własną, samodzielną opowieść w odcinkach. Chciałbym, by dla mojej małej córeczki, jeśli kiedyś takowej się doczekam, to właśnie Hermiona była wzorcem do naśladowania i ulubioną fikcyjną bohaterką. Na razie muszę zadowolić się amatorską internetową produkcją.

2.      Leia Organa (Gwiezdne Wojny)

Top bohaterek na serial Leia Organa class="wp-image-81126"

Była pomyślana jako żeński pierwiastek do onieśmielania nerdów, którzy wybierali się na ten dziwny film o mieczach świetlnych i typie w czarnym wiadrze na głowie. Carrie Fisher uczyniła z niej twardą, bystrą kobietę, która lotnością umysłu i ciętym językiem potrafi wyjść z każdej opresji. Dopiero Han Solo, galaktyczny łajdak, zdołał rozmiękczyć jej serce. Serial o przygodach siostry ostatniego Jedi? Czy jest ktoś na sali, kto by tego nie oglądał?

3.      Miranda Priestley (Diabeł ubiera się u Prady)

Top bohaterek na serial Miranda Priestley class="wp-image-81127"

Choć była drugoplanową postacią, to w zasadzie ukradła cały film. Pełna klasy, elegancji i oczekiwań względem otoczenia Miranda Priestley to jedna z najlepszych kreacji aktorskich Meryl Streep w jej karierze. Chciałbym zobaczyć serial o redakcji Vogue’a, oczywiście tej filmowej redakcji, w której Priestley byłaby naczelną. Ech, na razie można tylko pomarzyć…

4.      Ellen Ripley (Obcy)

Top bohaterek na serial Ellen Ripley class="wp-image-81128"

Widzisz przerażającego, morderczego kosmitę, który zaraz pożre małą dziewczynkę. Co robisz? Mdlejesz, siusiasz w spodnie, uciekasz gdzie pieprz rośnie, czy wszystko na raz? Ripley wsiada do mechanicznej ładowarki, rzuca się na kosmitę i jeszcze puszcza mu przy okazji kilka inwektyw. Bohaterka grana przez Sigourney Weaver to jeden z największych „bad-assow” w historii całego kina science-fiction. Serial z Ripley w roli głównej i o jej potyczkach z ksenomorfami byłby wyjątkowo apetycznym, choć bardzo krwistym daniem.

5.      Imperator Furiosa (Mad Max: Na drodze gniewu)

Top bohaterek na serial Imperator Furiosa class="wp-image-81139"

Chciałbym doczekać się serialu, którego akcja osadzona jest w uniwersum Mad Maxa. Nie jestem tylko pewien, czy wiecznie milczący Max sprawdziłby się w odcinkowej, rozciągniętej w czasie formule. Dużo lepszym pomysłem wydaje się Furiosa z ostatniej części serii. Twarda, zacięta, z bogatą historią i pokomplikowanymi sprawami, nazwijmy to, osobistymi jest idealną bohaterką, która poprowadziłaby widowiskowy, postapokaliptyczny serial.

6.      Clarice Starling (Milczenie Owiec)

Top bohaterek na serial Clarice Starling class="wp-image-81140"

Mieliśmy już jedną przerażającą propozycję serialową, czyli serial o Ellen Ripley i Obcych. Tyle że tak jak ksenomorfy to wytwór fantazji, tak psychopatyczni mordercy to, o zgrozo, część naszej ziemskiej rzeczywistości. Chciałbym więcej zagadek do rozwiązania, więcej pokręconych umysłów do rozgryzienia. Delikatna, kobieca, ale i zdeterminowana agentka Starling jest wręcz stworzona do serialowego formatu.

7.      Trinity (Matrix)

REKLAMA
Top bohaterek na serial Trinity class="wp-image-81132"

Ciągnąć dalsze losy Trinity nie ma sensu (ci co wiedzieli filmy wiedzą dlaczego, a tym którzy muszą to nadrobić, nie będę psuł zabawy). Bardzo bym jednak chciał poznać historię tej kobiety. Zdolnej hakerki, która, tak jak Neo, odkrywa, że coś z tym światem jest bardzo nie tak. Potencjał na pasjonującą historię jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o wydarzenia zanim Trinity dołączyła do załogi Nabuchodonozora, jak i już w towarzystwie Morfeusza. Twarda, zdeterminowana, konkretna. Idealna na główną postać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA