Premiera Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz tuż tuż (w polskich kinach 26-go marca). Jeżeli nie straszne wam spojlery i jesteście tak samo spragnieni jak ja wszelkich wieści o „Kapitanie”, to zapraszam do obejrzenia pierwszych 10-ciu minut z filmu.
10 minut, które cieszą oko
Oczywiście materiału nie ma na tyle dużo, aby popsuć sobie zabawę i zrezygnować z pójścia do kina. Tym bardziej, że mam wrażenie wcześniej publikowane zwiastuny zdradzały dużo więcej (może nawet za dużo). Powyższy film należy traktować raczej, jako rozciągnięty teaser. Na filmie widzimy trójkę protagonistów, z czego dwójkę już doskonale znacie, tj. Steve’a Rogersa aka Kapitana Amerykę (Chris Evans) i Black Widow (Scarlett Johansson). Kim jest trzeci protagonista? Nie chcę wam wszystkiego zdradzać na temat tego bohatera, ale aktor, który się w niego wciela to Anthony Mackie, a zobaczyć go możecie na grafice poniżej. Więcej o fabule dowiedziecie się tutaj.
Twórcy Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz zapowiadali, że w najnowszej produkcji Marvel/Disney będzie dużo akcji i muszę przyznać, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Już przez pierwsze 10 minut całkiem dużo się dzieje, a przecież to dopiero początek. Na koniec filmiku dostajemy jeszcze zwiastun, który tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Do premiery filmu został jeszcze tydzień, ale ja już jestem spokojny o los trzeciej części Kapitana Ameryki – premiera zapowiedziana na 6 maja 2016 roku, co oznacza batalię w kinach między Kapitanem a Superman vs. Batman.
Pozostałe postacie warte wzmianki to Brock Rumlow (Frank Grillo), którego widzicie w samolocie razem z Kapitanem i Scarlett oraz terrorysta Georges Batroc (Georges St. Pierre). Rumlowa zapewne zobaczycie w Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz nie raz, więc przypatrzcie mu się dobrze. Tym bardziej, że Brock Rumlow to postać znana z komiksów, jako Crossbones…
Co jest na liście?
Jak wiemy, Steve Rogers był przez „trochę” czasu zamrożony i ominęło go pół wieku wydarzeń, co Kapitan stracił? Bardzo wiele, dlatego też stara się on nadrobić zaległości zapisując w dzienniczku rzeczy godne obejrzenia/usłyszenia. Najnowszym dodatkiem na liście jest ścieżka dźwiękowa do Trouble Man (film z 1972 roku, typowy przedstawiciel blaxploitation), której autorem jest Marvin Gaye. Co poza tym widnieje na liście?
- I Love Lucy – amerykański sitcom z lat 1951-1957, który uważany jest za kultowy i jeden z najlepszych w historii telewizji.
- Moon Landing – lądowanie na Księżycu, które miało miejsce 20 lipca 1969 roku.
- Berlin Wall (up and down) – budowa (1961 rok) oraz obalenie (1989 rok) Muru Berlińskiego.
- Steve Jobbs (Apple) – było trochę historii, trochę kultury, więc i technologia musi znaleźć. Najwidoczniej twórcy filmu uznali, że produkty Apple nadają się najlepiej do zobrazowania przemian technologicznych w nowoczesnym świecie.
- Disco – tutaj chyba zbyt wiele nie muszę tłumaczyć…
- Thai Food – tajska kuchnia najwyraźniej tez nie może ujść uwadze Kapitana.
- Star Wars/Star Trek – dwa kultowe dzieła sci-fi, których fani toczą wojny między sobą. Gwiezdne Wojny i Star Trek to z pewnością przełomowe dzieła w historii kina/telewizji, więc zgadzam się w 100%, Kapitan musi obejrzeć te produkcje.
- Nirvana – i grunge’owe lata 90-te na czele z Kurtem Cobainem, który w 1994 roku zakończył swój własny żywot stając się muzyczną legendą.
- Rocky – kwintesencja „amerykańskiego” kina, Rocky to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego zamrożonego na ponad 50 lat.