REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

The One You Know to pierwszy singiel z nowej płyty Alice in Chains. Brzmi świetnie!

Rzadko kiedy śmierć frontmana kończy się czymś innym niż rozpad zespołu. Alice in Chains nie tylko przetrwało tę tragedię wydając świetny nowy album, ale też wygląda na to, że i kolejny będzie rewelacyjny.

04.05.2018
15:47
alice in chains the one you know
REKLAMA
REKLAMA

Alice in Chains – wydawać by się mogło – nie może zmienić składu. Jedynym mniej rozpoznawalnym członkiem był perkusista grupy. Cała reszta, a więc Jerry Cantrell na gitarze, Mike Inez na basie i Layne Staley na wokalu byli niezastąpieni. Gdy ten ostatni przegrał walkę z uzależnieniem od narkotyków, wydawać by się mogło, że to koniec działalności legendy muzyki grunge’owej.

Muzycy z Alice in Chains nie tylko zebrali się do kupy i wydali nowy album z zupełnie nowym wokalistą, ale też – jak się później okazało – był to album bardzo dobry. Powroty w nowym składzie kultowych zespołów zdarzają się relatywnie często. Rzadko kiedy jednak udaje im się utrzymać wcześniej wyznaczony poziom. Tymczasem Alice in Chains ma już na swoim koncie dwie nowe płyty bez Staley’a. Obie świetne.

Teraz szykują się do premiery trzeciego krążka. Teledysk do pierwszego singla z nowej płyty Alice in Chains – The One You Know – właśnie trafił na YouTube’a.

REKLAMA

Singiel pochodzi z albumu, którego nazwa nie jest jeszcze znana. Ma on się pojawić w tym roku. Zarejestrowany został w Henson Studios w Los Angeles pod okiem Nicka Raskulinecza, który zajmował się też produkcją dwóch poprzednich albumów zespołu. Za miksowanie odpowiedzialny jest Joe Barresi, który pracował wcześniej nad płytami Toola i Queens of the Stone Age.

Jak twierdzi Jerry Cantrell, to będzie silna płyta. Nie jestem pewien, co miał na myśli, ale omawiany singiel zdecydowanie jest mocny, utrzymany w klasycznym brzmieniu zespołu. Co ciekawe, bo Cantrell wspominał, że takiej płyty Alice in Chains jeszcze nie nagrało. Najwyraźniej różnice poznamy w pozostałych piosenkach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA