REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Android Sensor Box: nawet nie wiesz co potrafi Twoje urządzenie!

Urządzenia z Androidem mają to do siebie, że ich przydatne funkcje gubią się w gąszczu niepotrzebnych aplikacji, gier i śmiesznych zdjęć. Zdarza się jednak, że część naprawdę pomocnych możliwości zaskakuje swoją obecnością i pozwala na nowe wykorzystywanie smartfona lub tabletu.

Telefon z dodatkowymi aplikacjami i narzędziami, nawet przy maksymalnym zaśmieceniu, zawsze będzie wykorzystywany do pierwotnej funkcji - komunikacyjnej. Natomiast tablety często przestają spełniać podstawowy, zamierzony przez użytkownika cel i stają się rozrywkowym kombajnem, łączącym konsolę do gier z odtwarzaczem multimedialnym. Okazuje się jednak, że z powodzeniem może zastąpić sporo przydatnych narzędzi: jak miernik natężenia światła czy poziomicę.

18.04.2013
13:00
Android Sensor Box: nawet nie wiesz co potrafi Twoje urządzenie!
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętam swój zachwyt, kiedy lata temu widziałem pierwszą grę wykorzystującą wykrywanie ruchu. Manewrując drogim telefonem bogatego kolegi, starałem się przeprowadzić ołowianą kulkę przez całą planszę, aż do mety. Już wtedy byłem zadziwiony tym, jak cała ta technika poszła do przodu. Na szczęście, ktoś wpadł na pomysł, żeby nowatorskie funkcje wykorzystywać w sposób bardziej produktywny, niż tylko do gier.

Screenshot_2013-04-18-01-50-19

Android Sensor Box jest swojego rodzaju multitoolem wykorzystującym właśnie rozmaite czujniki. Po pierwsze, stanowi doskonałe źródło informacji pokazujące, które z sensorów obsługuje nasze urządzenie. Lista składa się z dziewięciu elementów: akcelerometru, światłomierza, miernika kątów, odległości, temperatury, żyroskopu, miernika dźwięku, wykrywacza metali i ciśnieniomierza. Ikonki tych funkcji, które nie są zawarte w danym modelu, są wyraźnie oznaczone. Pozostałe natomiast można wybrać i sprawdzić ich działanie.

REKLAMA

Do tej pory nie podejrzewałem, że za pomocą mojego tabletu porównam np. natężenie światła za dnia z tym przy żarówkach. Nie myślałem też, że przyda mi się do mocowania półek na ścianie równolegle do podłogi. No bo poważnie, czy ktoś z Was przy kupnie tego typu urządzenia myśli o takich rzeczach? Liczy się zabawa, dużo darmowych gier z Google Play i wygodne przeglądanie głupich stron w internecie.

Android Sensor Box uświadomił mi jak wszechstronne narzędzie mam codziennie w ręku. Większość funkcji jest oczywiście nieprzydatna w codziennym życiu, ale dobrze wiedzieć, które z nich można w razie potrzeby wykorzystać. No i nie wierzę, że jest ktoś, kto nie będzie dobrze się bawił przez pierwszych parę minut, przykładając tablet do metalowych urządzeń albo mówiąc do niego przy włączonym decybelomierzu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA