REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

"Blurred Lines" plagiatem. Pharrell i Thicke zapłacą ponad 7 milionów dolarów

Toczący się od dwóch tygodni proces w końcu zakończył się werdyktem. Robin Thicke i Pharrell Williams zostali uznani winnymi za splagiatowanie utworu Marvina Gaye'a, Got to Give It Up i wydanie go jako znane wszystkim Blurred Lines, które święciło triumfy na listach przebojów w 2013 roku.

11.03.2015
10:10
Utwór Blurred Lines Pharrella i Thicke uznany plagiatem!
REKLAMA
REKLAMA

Robin Thicke i Pharrell Williams zarobili łącznie na Blurred Lines ponad 10 milionów. Sąd zarządził, że rodzina Gaye'a, którego kawałek został skopiowany, dostanie 7,4 miliona dolarów odszkodowania. Twórcy Blurred Lines nie zgadzają się z wyrokiem i jak twierdzą zarówno oni jak i ich prawnik, w tej sprawie nie chodzi o pieniądze, a o możliwość rozwoju i kreatywności młodych muzyków, którym w taki sposób podcinane są skrzydła.

Obrońca własności Marvina Gaye'a stwierdził, że ten proces dotyczy szczerości. Czy wyrok sądu jest sprawiedliwy? Rzeczywiście widać pewne podobieństwa w obu utworach, ale jak piszą autorzy Blurred Lines dla nich sprawa jeszcze nie jest skończona.

Robin Thicke, Pharrell Williams i T.I. wydali oświadczenie, w którym napisali, że będą próbowali odwoływać się od wyroku oraz rozpoczną inne działania w tej sprawie, których celem będzie udowodnić, że - jak zapewniają - hit powstał prosto z serca i nikt niczego nie powielił. O swoich krokach i ich efektach mają informować na bieżąco.

Poniżej dwa utwory, z których pierwszy ma być plagiatem tego drugiego.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA