REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Bono napisał piosenkę o koronawirusie. Zainspirowali go Włosi, którzy śpiewali ze swoich balkonów

Puste ulice Dublina i Włosi śpiewający do siebie z balkonów zainspirowali Bono do stworzenia piosenki, która swoją premierę miała w Dniu Świętego Patryka w mediach społecznościowych artysty.

18.03.2020
20:59
fot.: Pixabay
REKLAMA
REKLAMA

Zwykle 17 marca Irlandczycy hucznie obchodzą Dzień Świętego Patryka. W tym roku było jednak inaczej. Nie było zwyczajowych parad, podróży od pubu do pubu, a ulice jak nigdy świeciły pustkami. Frontman U2 i aktywista Bono siedząc w swoim domu w Dublinie postanowił napisać i zaśpiewać piosenkę. Dla fanów zespołu to nie lada gratka, bo ostatni krążek „Songs of Experience” formacja wydała w 2017 roku. W tym wypadku nie chodziło jednak o przypomnienie o swoim istnieniu, ani przypodobaniu się swoim miłośnikom.

Nowy utwór zadebiutował w mediach społecznościowych artysty. W opisie posta czytamy:

Dla Włochów, którzy to zainspirowali… dla Irlandczyków…
Dla każdego kto tego Dnia Św. Patryka znalazł się w trudnej sytuacji i wciąż śpiewa. Dla lekarzy, pielęgniarek, zawodów na pierwszej linii frontu, śpiewamy to dla was.

Na początku opisu posta Bono nawiązuje do sytuacji we Włoszech.

To właśnie tam siedzący w domach mieszkańcy kraju wyszli na balkony i oddali się wspólnym śpiewom. Bo to podobno właśnie takie zachowanie zainspirowało muzyka do stworzenia utworu zatytułowanego Let Your Love Be Known.

Jak podaje The Guardian, artysta napisał Let Your Love Be Known w swoim domu w Dublinie godzinę przed wrzuceniem przywołanego posta, w którym wykonuje utwór solo przy akompaniamencie pianina. Słowa skupiają się wokół podróży pustymi ulicami Dublina, poczucia izolacji i strachu przed koronawirusem.

Te uczucia towarzyszą teraz nam wszystkim.

REKLAMA

Wszyscy też doceniamy pracę przedstawicieli tych „zawodów na pierwszej linii frontu”. Już po pierwszych dniach przymusowego zamknięcia w domach poszliśmy w ślady Włochów i w ostatnią niedzielę zostało zorganizowane wydarzenie, mające na celu wyrazić wdzięczność za walkę wszelkich służb z koronawirusem. Wyszliśmy do okien, czy na balkony i klaskaliśmy, aby wyrazić uznanie dla tych bohaterów. Z czystym sumieniem możemy więc dołączyć do Bono i śpiewać piosenkę razem z nim. Dlatego za wspomnianym The Guardian podajemy słowa do Let Your Love Be Known:

Yes there was silence
yes there was no people here
yes I walked through the streets of Dublin and no-one was near
Yes I don’t know you
No I didn’t think I didn’t care
You live so very far away from just across the square

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA