REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co czytać? Najciekawsze premiery e-booków ostatnich tygodni

Deszczowa pogoda niespecjalne zachęca do opuszczania czterech ścian. Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu może być więc zaszycie się z książką i solidnym kubkiem ciepłej herbaty. Tym bardziej, że w ostatnim czasie ukazało się sporo interesujących tytułów.

08.03.2016
19:55
Co czytać? Najciekawsze premiery e-booków ostatnich tygodni
REKLAMA
REKLAMA

Łaska - Anna Kańtoch

łaska class="wp-image-60312"

Anna Kańtoch, pięciokrotna zwyciężczyni Nagrody im. Janusza A. Zajdla, wydała pierwszą książkę pozbawioną elementów fantastycznych. "Łaska" to mroczny kryminał, którego akcja rozpoczyna się w 1955 roku. Zaginiona przed tygodniem sześcioletnia Marysia zostaje odnaleziona, cała pokryta jest zaschniętą krwią. Dziewczynka niczego nie pamięta, nie wie, co się wydarzyło i jak udało jej się przetrwać. To wydarzenie rzuca długi cień na jej życie. Trzydzieści lat Maria jest już dorosłą kobietą, pracuje jako nauczycielka. Pewnego dnia jej uczeń prosi ją o pomóc. Wkrótce zostaje odnaleziony martwy, niebawem pojawiają się kolejne ofiary. Maria jest przekonana, że rozwiązanie tej zagadki kryje się w wydarzeniach z jej przeszłości.

Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne - Marcin Kołodziejczyk

bardzo-martwy-sezon-reportaze-naoczne class="wp-image-60313"

Nowa książka autora "Dysforii. Przypadków mieszczan polskich" oraz "B. Opowieści z planety prowincja" to wybór ponad dwudziestu najlepszych reportaży autora z różnych lat, publikowanych wcześniej w rubryce "Na Własne Oczy" tygodnika „Polityka”. "Bardzo martwy sezon" to opowieści o Polsce, tej prowincjonalnej i wypychanej poza nawias świadomości, ukazujące kraj w przełomie. Kołodziejczyk pochyla się nad sprawami najmniejszymi, a jednak ważnymi, oddając przy tym głos ludziom zwyczajnym.

Zakonnice odchodzą po cichu - Marta Abramowicz

marta_abramowicz_zakonnice class="wp-image-60314"

Opowieść o życiu byłych zakonnic, pozwalająca niepostrzeżenie wedrzeć się do pełnego tajemnic świata. Dlaczego kobiety podejmują decyzję o wstąpieniu do zakonu i dlaczego go opuszczają? Co dzieje się za murami? Jak radzą sobie w odosobnieniu? Książka Marty Abramowicz to głos oddany tym, które na ogół milczą, nawet jeśli nie przymusza ich już do tego żadna z surowych reguł. Bo powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi.

Krótka książka o miłości - Karolina Korwin Piotrowska

krotka-ksiazka-o-milosci class="wp-image-60315"

To książka o miłości... do kina. Przegląd ulubionych filmów Korwin Piotrowskiej i emocji, jakie w niej wywołują. Nie jest to tylko kolejna lista arcydzieł, które trzeba odhaczyć, by móc uważać się kinomana, a - jak twierdzi autorka - opowieść o tym, co w Dziesiątej Muzie najważniejsze. Książka budzi dość skrajne opinie, od zachwytów po druzgocącą krytykę. Jak zwykle w takim wypadkach, najlepiej przekonać się samemu.

Klaśnięcie jednej dłoni - Richard Flanagan

klaśnięcie jednej dłoni class="wp-image-60318"

Richard Flanagan polskiego czytelnikowi znany jest głównie z powieści "Ścieżki Północy", za którą w 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Bookera. Ze względu na jej sukces, Wydawnictwo Literackie zdecydowało się wydać poprzednią jego książkę, "Klaśnięcie jednej dłoni", która w 1998 roku doczekała się ekranizacji z udziałem między innymi Jacka Komana i Agnieszki Fitkau-Perepeczko. To historia rodziny, którą pewnego dnia, w trakcie śnieżycy, opuszcza żona i matka - Maria. Bojan, jej mąż, wpada w alkoholizm i znęca się na córką, Sonji. Czy gdy Sonja wróci po latach do rodzinnego domu będzie w stanie przebaczyć ojcu? I jakie piętno odcisnęło na jej życiu tak trudne dzieciństwo?

Ross Poldark - Winston Graham

ross poldark class="wp-image-60317"

Na podstawie sagi rodu Poldarków, którą otwiera niniejsza książka, powstał popularny serial BBC. Ross Poldark, zmęczony krwawą wojną w Ameryce, powraca do domu w Wielkiej Brytanii. Długo wyczekiwane spotkanie z bliskimi ma jednak gorzki smak: jego ojciec nie żyje, majątek jest zrujnowany, a ukochana jest zaręczona z jego kuzynem. Mężczyzna postanawia odbudować i odzyskać wszystko, co utracił.

Mały przyjaciel - Donna Tartt

mały przyjaciel class="wp-image-60316"

Druga powieść w dorobku Donny Tartt, która za "Szczygła" otrzymała Nagrodę Pulitzera w 2014 roku. Młody Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku swoich rodziców. Nie wiadomo kto ani dlaczego to zrobił. Zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana przez lata. Dopiero dwunastoletnia Harriet, siostra Robina, która w dniu tragedii była niemowlęciem, postanawia znaleźć i ukarać winnego, by w ten sposób ponownie scalić swoją rodzinę.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA