REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Millennium Docs Against Gravity wprowadza sekcję Science Non-Fiction. Festiwal sprawdzi, czy roboty zastąpią ludzi

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to jeden z najważniejszych polskich festiwali kina dokumentalnego. Jako pierwsi informujemy, że podczas tegorocznej, 16. edycji imprezy powołana zostanie nowa sekcja pt. Science Non-Fiction. Pokazane w jej ramach filmy opowiedzą m.in. o przyszłości robotyki, złotej wyspie bitcoina oraz samouczących się komputerach.

27.03.2019
19:42
docs against gravity 2019
REKLAMA
REKLAMA

Filmy dokumentalne od kilkunastu lat cieszą się coraz bardziej powszechnym poważaniem. Nikt poważny nie twierdzi już, że tylko dzieła fabularne są w stanie przyciągać przeciętnego widza przed ekran kina, telewizora czy na platformę VOD. Festiwale non-fiction takie jak Watch Docs czy Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity z każdym rokiem cieszą się więc z większą popularnością.

Najnowsza edycja drugiego ze wspomnianych festiwali odbędzie się już w maju na terenie pięciu polskich miast. W Warszawie, Wrocławiu i Lublinie filmy będą pokazywane w dniach 10-19 maja dokumentalne nowości będą cieszyć Bydgoszczan dzień krócej, bo od 11 do 19 maja, a mieszkańcy Katowic otrzymają możliwość oglądania ich między 12 a 19 maja. Najpóźniej festiwal rozpocznie się w Gdyni. A dokładniej mówiąc w dniach 15-24 maja.

W tym roku na Millennium Docs Against Gravity. po raz pierwszy zostanie uruchomiona sekcja Science Non-Fiction.

Będzie jej przyświecać fundamentalne pytanie: Czy roboty zastąpią ludzi? W ramach wydarzenia zostaną pokazane filmy dotyczące sztucznej inteligencji. W tym „Nowy, lepszy człowiek” o budowie maszyny, który zdoła zastąpić filmowców oraz „Mój przyjaciel robot” o powodach kształtowania wyglądu robotów na podobieństwo człowieka. Produkcja spróbuje też wyjaśnić, czy same ludzkie cechy charakterystyczne wystarczą, by tego typu urządzenia wpasowały się w społeczeństwo.

REKLAMA

Oprócz tego na 16. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity wyświetlone zostaną dokumenty, których związek z robotyką przyszłości jest nieco luźniejszy. W „Czy ufasz temu komputerowi” autorzy skupią się na możliwych ciemnych stronach rozwoju samouczących się komputerów. „Gruzińska kopalnia bitcoinów” opowie z kolei o tym, w jaki sposób słynna wirtualna waluta pozwoliła Gruzji stać się jednym z liderów kapitalizmu w nowoczesnym wydaniu. A produkcji pokazywanych w sekcji Science Non-Fiction ma być jeszcze więcej.

Karnety na warszawską edycję festiwalu są już dostępne do kupienia w Internecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA