REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Easter Egg Maker - magia świąt w tabletach i smartfonach

Świąt nie widać tylko w pogodzie, która nieodmiennie płata figle. Niemniej, zarówno długi weekend, jak i rodzinne tradycje i wystawy sklepowe zarzucają nas jajkami, królikami i podobnymi kulturowymi wytworami.

30.03.2013
19:25
Easter Egg Maker – magia świąt w tabletach i smartfonach
REKLAMA

Ducha Wielkanocy nie mogło też oczywiście zabraknąć wśród twórców aplikacji mobilnych. Zaroiło się więc od platformówek z zającami w roli głównej, czy tapet z motywami świątecznymi.

REKLAMA

Jutro, w Wielką Sobotę, według tradycji następuje święcenie pokarmów. W tym i zmyślnych i kolorowych pisanek. Sam proces tworzenia małych, okrągłych dzieł sztuki to zajęcie jak najbardziej rodzinne i niekiedy zabawne. W końcu raz w roku można popuścić wodze fantazji i mieszać własne, mniej lub bardziej udane artystyczne wizje z dostojnością świątecznego posiłku.

Co więksi tradycjonaliści nie pozwolą sobie jednak, żeby w święconce pojawiły się jajka z dowolnymi, często okraszonymi sporą dawką humoru, malowidłami. Warto więc wcześniej przećwiczyć pomysły, na przykład w przestrzeni wirtualnej. W Google Play można znaleźć przynajmniej kilka narzędzi do cyfrowego malowania pisanek. Dzięki temu, można spełnić nawet nieprzyzwoite wizje lub po prostu dać dzieciom do zabawy elektroniczną kolorowankę w świątecznym stylu.

Screenshot_2013-03-29-19-04-27

Najciekawszym i zarazem najprostszym programem tego typu jest Easter Egg Maker. Oddaje do dyspozycji podstawowe opcje graficzne. Jest tu więc zmiana rozmiaru pędzla, ustawienie koloru z palety i cofnięcie ostatniego ruchu. Skończone dzieło można zapisać lub też wysłać mailowo - na przykład jako dodatek do świątecznych życzeń.

REKLAMA

Czego chcieć więcej? Tak naprawdę, narzędzie daje niemalże wszystko, czego można chcieć przy malowaniu rzeczywistego jajka. Są też inne aplikacje, pozwalające na dodanie napisu i stworzenie gotowej świątecznej kartki, jak Paint Pisanka. Jednak to pierwsze z wymienionych narzędzi jest zwyczajnie najbardziej przyjazne dla użytkownika.

Czy ktoś jeszcze wstydzi się malowania pisanek? Jeśli tak, z tabletem zawsze można się schować, a w razie ryzyka bycia wykrytym, spuścić program na pasek i udawać, że gra się w Angry Birds.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA