REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Edyta Bartosiewicz triumfuje na #1 OLiSu!

To było do przewidzenia. Długo oczekiwany nowy album Edyty Bartosiewicz zadebiutował na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży jednocześnie zdobywając status Złotej Płyty.

16.10.2013
18:39
Edyta Bartosiewicz triumfuje na #1 OLiSu!
REKLAMA

"Renovatio" jest pierwszym od piętnastu lat albumem Edyty Bartosiewicz, i od jakiejś dekady ten album zawsze był umieszczany na listach typu "najbardziej oczekiwanych płyt". Zatem sukces płyty był w pewien sposób do przewidzenia, nawet chociażby album okazał się koszmarny. Na szczęście - jest wprost przeciwnie.

REKLAMA

Co jeszcze kupują Polacy? Na miejscu drugim również mamy debiut - druga część kultowej już "Demonologii" duetu Słoń & Mikser. W pierwszej dziesiątce same hity i kultowi wykonawcy. Podium zamyka najnowszy Sting ("The Last Ship"), a za nim wciąż uwielbiany Dawid Podsiadło. Albumy obu panów mają już status platynowej płyty. Na miejscu piątym najnowszy krążek Kings of Leon, a na miejscu szóstym mamy kolejny debiut na liście, i kolejny polski wykonawca - ekscentryczni Bracia Figo Fagot i ich "Eleganckie Chłopaki".

REKLAMA

Szczęśliwą siódemkę zdobył soundtrack z filmu Metallica: Through The Never, a za nim album najgorętszego hip-hopowca sezonu - Mam na Imię Aleksander. Dziewiąte miejsce zdobył Kamil Bednarek, a podium zamyka debiutancki autorski album gwiazdy ery YouTube - Lindsey Stirling.

A nowości na liście jeszcze więcej. Anita Lipnicka i jej "Vena Amoris" na miejscu 12, dwa oczka niżej najnowszy Justin Timberlake (według Jacka - słaby), numer 27 należy do nowego albumu Moby'ego, numer 33 zdobyli panowie z Tides From Nebula, a "Bangerz" Miley Cyrus zaliczyło wskok na 45 miejsce listy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA