REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Święto teatrów ulicznych w Krakowie. Co w programie 36. Festiwalu ULICA?

Początek lipca to święto teatru, a przynajmniej w Krakowie i kilku innych małopolskich miastach. W ten weekend bowiem krakowskie ulice i inne klimatyczne miejsca zamienią się w sceny teatralne, na których swoje wyjątkowe historie zaprezentują teatry uliczne z całego świata.

07.07.2023
12:37
Święto teatrów ulicznych w Krakowie. 36. Co w programie Festiwalu ULICA?
REKLAMA

"Radość z odzyskanego podwórka" - to hasło przyświeca tegorocznej edycji Festiwalu ULICA. Podczas 36. edycji wyjątkowego wydarzenia, w Krakowie, Limanowej, Tarnowie, Wieliczce i Niepołomicach odbędzie się ponad 140 spektakli w wykonaniu ulicznych teatrów z całego świata. Artyści wystąpią m.in. na Rynku Głównym i Małym Rynku w Krakowie, przed Starą Synagogą na Kazimierzu czy na niepołomickim, tarnowskim i limanowskim Rynku. Jak tłumaczy Jerzy Zoń, dyrektor artystyczny Festiwalu ULICA, głównym zamysłem wydarzenia jest po prostu dobra zabawa:

REKLAMA

Naszym marzeniem jest spowodować, byśmy zapomnieli o tym, gdzie jesteśmy: między covidem a wojną - i żebyśmy sobie przypomnieli, jak można się bawić

- mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA, Jerzy Zoń.

Program 36. Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA

W Krakowie i innym małopolskich miastach między 7 a 9 lipca zaprezentuje się kilkanaście teatrów ulicznych z całego świata - pojawią się artyści m.in. z Chile, Hiszpanii, Finlandii czy Włoch. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Pokazy odbywać się będą od piątku do soboty od 11:00 do 23:00, a w niedzielę festiwal zakończy się o 22:00. Szczegółowy program dostępny jest pod tym linkiem. Uliczne spektakle będą odbywać się m.in. w Krakowie na Rynku Głównym, Rynku Podgórskim, Małym Rynku, przy Galerii Krakowskiej oraz przy Starej Synagodze na Kazimierzu.

Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA