REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Młody Freud zapoluje na seryjnego mordercę. Netflix kupił nową austriacką produkcję

Ogromny sukces serialu Dark sprawił, że Netflix zakochał się niemieckojęzycznych produkcjach. Nowy wybór serwisu VoD może jednak zadziwić niektórych fanów. Freud będzie serialem kryminalnym, w którym młody i przystojny Zygmunt Freud śledzić będzie seryjnego mordercę w XIX-wiecznym Wiedniu. A pomogą mu w tym doświadczony policjant i niezwykłe medium.

06.07.2018
10:31
Netflix kupił serial, w którym młody Freud zapoluje na seryjnego mordercę
REKLAMA
REKLAMA

Najsłynniejsze historyczne postaci od wielu lat fascynują amerykańskich i europejskich scenarzystów. Dziwnym trafem wybiera się jednak najczęściej okresy, gdy te postaci były młode i w pełni sił witalnych. Nie zaszkodzi również, jeśli bohater jest zakochany lub romansuje z pięknymi kobietami. Każdy słyszał o Zakochanym Szekspirze, a ostatnio choćby o drugim sezonie Geniusza z Pablem Picassem w roli w głównej.

Trudno się z drugiej strony dziwić twórcom serialu Freud, że wybrali lata, gdy słynny psychoanalityk nie był jeszcze starszym panem z brodą i nieodłącznym cygarem. W końcu postanowili zaangażować Freuda w śledztwo związane z brutalnym seryjnym mordercą. Akcja serialu będzie rozgrywać się w 1886 roku w Wiedniu, gdy Freud był wciąż mało znanym lekarzem i dopiero tworzył swoją teorię psychoanalizy.

Freud zaangażuje swoją głęboką wiedzę o człowieku i jego podświadomych demonach, żeby odkryć kim jest psychopatyczny morderca.

 class="wp-image-179668"

Nie będzie jednak działać sam. W śledztwie pomogą mu lokalny policjant i tajemnicze medium. Razem odkryją mroczne zakamarki Wiednia i poznają co to prawdziwy strach. Całe śledztwo zamknie się w ośmiu odcinkach.

Jak donosi Hollywood Reporter, reżyserem produkcji został Marvin Kren, znany z niemieckiego serialu 4 Blocks. Napisze także scenariusz wraz ze Stefanem Brunnerem i Benjaminem Hesslerem. Trwają właśnie castingi do głównych ról. Netflix będzie zajmować się dystrybucją Freuda poza Austrią, Belgią, Finlandią i Węgrami. Można się więc spodziewać, że serial trafi także do Polski.

REKLAMA

Dokładne szczegóły fabuły pozostają na razie w sferze spekulacji. Osobom, które powątpiewają jednak w zdolności śledcze Zygmunta Freuda, podrzucam kilka możliwych rozwiązań tej sytuacji. Być może morderca będzie zabijać tylko mężczyzn w nadziei, że któryś z nich okaże się jego ojcem? Albo w rzeczywistości będzie trzech zbrodniarzy. Jeden mordujący w imię społecznej moralności, drugi dla zaspokojenia najniższych żądz, a trzeci z czysto indywidualnych pobudek? I to dzięki nim Freud opracuje teorię Superego, ego i id? Wszystko jest możliwe, zwłaszcza gdy inspiracją będą takie seriale jak Hannibal czy Sherlock.

Przypomnijmy, że inny niemieckojęzyczny serial pokazywany na Netfliksie - Dark doczeka się drugiego sezonu. Zdjęcia już trwają.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA