REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

„Instytut" Stephena Kinga dzisiaj trafił do księgarni, ale wiemy już, że wyląduje także w telewizji

Stephen King to człowiek niezwykle zajęty. W kinach właśnie tryumfuje film „To: Rozdział 2”, za chwilę będziemy przerażeni po seansie produkcji „Doktor Sen”, a dzisiaj na rynku pojawiła się jego nowa powieść - „Instytut”. Właśnie potwierdzono, że najnowsza książka zostanie także zaadaptowana jako serial limitowany dla Spyglass Media Group.

11.09.2019
9:28
Instytut - nowy serial na podstawie Kinga
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza powieść Mistrza Grozy opowiada o grupie dzieci ze specjalnymi zdolnościami, jak telepatia i telekineza, które zostają porwane i zabrane do tajemniczego Instytutu, w którym poddane są je serii eksperymentów i procedur mających na celu wyciągnięcie z nich ich niezwykłych umiejętności - czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

Nowa powieść zapowiada się więc jak połączenie „Stranger Things” z „The Umbrella Academy” i „X-Menami”, osadzonych w horrorowej otoczce.

Serialowa adaptacja została zamówiona przez Spyglass Media Group i ma powstać pod okiem Davida E. Kelley’go i Jacka Bendera, którzy będą producentami projektu. Bender, który reżyserował wiele odcinków z najpopularniejszych seriali - m.in „Gry o tron”, „Lost. Zagubionych”, „Pod Kopułą” czy „Rodziny Soprano”, stanie też za kamerą nowego limitowanego serialu. Kelley, który najbardziej znany jest z zaangażowania w „Wielkie kłamstewka”, „Goliath”, a przed laty „Boston Public” czy „Ally McBeal” zajmie się scenariuszem.

Mr Mercedes - kadr z serialu class="wp-image-322221"

Panowie spotkali się wcześniej przy serialowej wersji „Mr. Mercedes”, innej głośnej powieści Kinga. Serial powstał dla stacji Audience, należącej do DirectTV i wyemitowany został w 2017 (właśnie zadebiutował trzeci sezon).

W tym miejscu warto przypomnieć, że Stephen King podpisał też umowę z Apple na mocy której napisze scenariusze do wszystkich odcinków adaptacji jednej ze swoich pierwszych powieści - „Lisey’s Story” dla platformy streamingowej Apple TV+.

REKLAMA

„Instytut” jest już dostępny w księgarniach. Serial został dopiero ogłoszony, więc trudno określić, kiedy dokładnie produkcja trafi na nasze ekrany.

*zdjęcie główne pochodzi z Twittera wydawnictwa Waterstones.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA