„Śniadanie ze Scotem” porusza trudną tematykę, lecz zarazem jest niebywale zabawną i przyjemną komedią.
Bohater to 11-letni Scot, który po śmierci matki nie trafia pod opiekę ojca, tylko chwilowo zatrzymuje się u jego brata, Sama. Sam, będący adwokatem, jest od lat w związku z byłym zawodowym hokeistą, a obecnie dziennikarzem sportowym Erickiem. Kiedy Scot przybywa do ich domu, zaskakuje swoim nietypowym zachowaniem i rzeczami, które ze sobą zabiera: broszki, pudry, kapelusze, szminki czy szczotka do włosów z pozytywką.
Sam i Erick ukrywają przed większością swój związek i homoseksualizm, natomiast Scot, nie zdając sobie jeszcze sprawy ze swojej odmienności, otwarcie manifestuje swe zachowania i poglądy. Owocuje to masą zabawnych sytuacji z jego udziałem. Odegrany przez Noaha Bernetta Scot jest bowiem postacią bardzo specyficzną, która w przypływach smutku śpiewa kolędy, a w momencie zadowolenia na widok prezentu w postaci naklejek z kundelkami wykrzykuje przeciągle: „Stickers!”. Poza tym nosi zabawne stroje i nie widzi nic złego w zaproponowaniu nieznajomemu chłopcu pocałunku.
Oczywiście nowi opiekunowie Scota starają się zmienić jego zachowanie, tak aby postępował jak „typowy chłopiec”. Scot jednak ciągle im to utrudnia. Przykładowo, chce kibicować drużynie koszykarskiej, a innym razem nie stroni od charakterystycznych przebieranek w sklepie, spotykając się z szyderczym komentarzem nieznajomego: „Co to za obojniak?”. Z czasem Sam i Erick przekonują się, iż zmienianie kogokolwiek na siłę nie ma sensu i postanawiają nie ukrywać przed kimkolwiek tego, że są ze sobą.
Atmosfera filmu pozostaje cały czas ciepła, a trudny temat został podany w zabawny i lekki sposób. Największym atutem produkcji jest tytułowy Scot, ponieważ niejednokrotnie rozbraja swoim postępowaniem. Dlatego „Śniadanie ze Scotem” nie tylko traktuje o niełatwym problemie, ale i doskonale bawi.