Czy weekend musi zawsze oznaczać biały szum, wyschnięte na wiór gardło, stado pędzących pod kopułką nosorożców i dogorywanie w rozchuśtanej łódce Bols? Otóż nie musi. W weekendowej ofercie CDP właśnie pojawił się szeroki wachlarz gier sygnowanych logo Daedalic Entertainment, które pozwolą spędzić najbliższe 50 godzin przyjemnie, bezboleśnie i ciekawie.

Oferta chłopaków z niemieckiej kuźni przygodówek jest specyficzna bo nie każdy odnajdzie się w historii, której bohaterem jest zakompleksiony klaun szukający pomocy u gąsienicy (The Whispered World). W duszy musi też zagrać wyjątkowa nuta, żeby poczuć chęć spotkania z zamkniętą w psychiatryku dziewczynką rozmawiającą jedynie z pluszowym królikiem (Edna and Harvey The Breakout).
Wszystkich tytułów jest trzynaście. Od dziś do końca weekendu można nabyć cały worek o 50 procent taniej.
Trzeba powiedzieć sobie wprost i bez owijania w onuce. To są bajki, duby smalone i historie wyssane z najmniejszego palca u nogi. Czy to źle?
Niekoniecznie. To nie jest codzienna rutyna z serii Call of Duty lub innego Battlefielda - znajoma i nużąca jak tysięczny head shot i nowa ranga, oklepana niczym facjata Gołoty po starciu z Adamkiem. To jest podróż do krainy wyobraźni, którą zazwyczaj omijamy szerokim łukiem bo już jesteśmy za starzy i zbyt poważni.

W ten weekend można zerwać się z uwięzi i popędzić na spotkanie z Geronem, który zabił czarnoksiężnika (The Dark Eye: Klątwa Wron) lub sprawdzić, czy gnomy rzeczywiście istnieją (Edna and Harvey Harvey's New Eyes). Bajki można odkryć na nowo, co udowodnił już wiele razy mistrz Neil Gaiman, a jeśli ktoś ma jeszcze trochę odwagi i szczyptę ciekawości, może zażyć jak tabaki legendarnych „Niezwykłych przygód Barona Münchhausena”. To zresztą osobna historia i temat na dłuższą opowieść.
Dla osób, które stoją na ziemi twardo jak Pałac Kultury i Nauki też się coś znajdzie. CDP nie odtrąca klientów, którzy nie chcą biletu do Krainy Oz, ale oferuje im pełne przemocy, intryg i krwi losy sławnej, włoskiej rodziny Borgia (Borgia). Do kompletu można dołączyć dwie przygodówki bazujące na klasycznych utworach Williama Szekspira (Romeo i Julia oraz Sen Nocy Letniej). Nie są to niestety wybitne gry na miarę starego The Longest Journey, ale te kilkanaście złotych można na nie odżałować i na pewno nie będą to stracone pieniądze. Cała ofertą jest do przejrzenia tutaj.
Ceną są bardzo uczciwie, konkurencja ma na zbyciu jedynie dwukrotnie droższe wersje pudełkowe lub nie ma tych gier w katalogach. Podobna bieda jest na cyfrowych platformach dystrubucji. Mówiąc krótko, oferta CDP rządzi. Do zobaczenia w Nibylandii!