REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Klaun, gąsiennica i pluszowy królik - weekend z grami Daedalic

Czy weekend musi zawsze oznaczać biały szum, wyschnięte na wiór gardło, stado pędzących pod kopułką nosorożców i dogorywanie w rozchuśtanej łódce Bols? Otóż nie musi. W weekendowej ofercie CDP właśnie pojawił się szeroki wachlarz gier sygnowanych logo Daedalic Entertainment, które pozwolą spędzić najbliższe 50 godzin przyjemnie, bezboleśnie i ciekawie.

17.03.2013
15:27
Klaun, gąsiennica i pluszowy królik – weekend z grami Daedalic
REKLAMA

Oferta chłopaków z niemieckiej kuźni przygodówek jest specyficzna bo nie każdy odnajdzie się w historii, której bohaterem jest zakompleksiony klaun szukający pomocy u gąsienicy (The Whispered World). W duszy musi też zagrać wyjątkowa nuta, żeby poczuć chęć spotkania z zamkniętą w psychiatryku dziewczynką rozmawiającą jedynie z pluszowym królikiem (Edna and Harvey The Breakout).

REKLAMA

Wszystkich tytułów jest trzynaście. Od dziś do końca weekendu można nabyć cały worek o 50 procent taniej.

Trzeba powiedzieć sobie wprost i bez owijania w onuce. To są bajki, duby smalone i historie wyssane z najmniejszego palca u nogi. Czy to źle?

Niekoniecznie. To nie jest codzienna rutyna z serii Call of Duty lub innego Battlefielda - znajoma i nużąca jak tysięczny head shot i nowa ranga, oklepana niczym facjata Gołoty po starciu z Adamkiem. To jest podróż do krainy wyobraźni, którą zazwyczaj omijamy szerokim łukiem bo już jesteśmy za starzy i zbyt poważni.

TDE_Chains_of_Satinav_02

W ten weekend można zerwać się z uwięzi i popędzić na spotkanie z Geronem, który zabił czarnoksiężnika (The Dark Eye: Klątwa Wron) lub sprawdzić, czy gnomy rzeczywiście istnieją (Edna and Harvey Harvey's New Eyes). Bajki można odkryć na nowo, co udowodnił już wiele razy mistrz Neil Gaiman, a jeśli ktoś ma jeszcze trochę odwagi i szczyptę ciekawości, może zażyć jak tabaki legendarnych „Niezwykłych przygód Barona Münchhausena”. To zresztą osobna historia i temat na dłuższą opowieść.

Dla osób, które stoją na ziemi twardo jak Pałac Kultury i Nauki też się coś znajdzie. CDP nie odtrąca klientów, którzy nie chcą biletu do Krainy Oz, ale oferuje im pełne przemocy, intryg i krwi losy sławnej, włoskiej rodziny Borgia (Borgia). Do kompletu można dołączyć dwie przygodówki bazujące na klasycznych utworach Williama Szekspira (Romeo i Julia oraz Sen Nocy Letniej). Nie są to niestety wybitne gry na miarę starego The Longest Journey, ale te kilkanaście złotych można na nie odżałować i na pewno nie będą to stracone pieniądze. Cała ofertą jest do przejrzenia tutaj.

REKLAMA

Ceną są bardzo uczciwie, konkurencja ma na zbyciu jedynie dwukrotnie droższe wersje pudełkowe lub nie ma tych gier w katalogach. Podobna bieda jest na cyfrowych platformach dystrubucji. Mówiąc krótko, oferta CDP rządzi. Do zobaczenia w Nibylandii!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA