REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Czerwiec 2014 – TOP 10

Jak co miesiąc, prezentujemy zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się książek w najpopularniejszych polskich e-księgarniach. W czerwcu bez zaskoczenia. Najchętniej sięgaliśmy po gorące tytuły, które miały premierę w przeciągu ostatnich tygodniu. Po raz kolejny, piąty już, w zestawieniu wylądował także "Blog" Tomczyka, a jego drugiej książce - "Blogerowi" niewiele zabrakło, żeby także się tu znaleźć. Nie załapał się także nowy bestseller Stephena Kinga - "Pan Mercedes", ale mam pewność, że w lipcu zadomowi się na liście. 

02.07.2014
20:23
Co najchętniej czytają Polacy? Czerwiec 2014 – TOP 10
REKLAMA

"Grand", Janusz L. Wiśniewski

REKLAMA
GRAND_okladka

„Grand” to powieść, którą można by nazwać zbiorem nowel, z których każda ma swój numer, a dokładnie numer pokoju w sopockim hotelu Grand. Każdy pokój to kolejna historia człowieka, przechodzącego przemianę. W „Grandzie” poznajemy całą galerię charakterów, których losy splatają się tylko dzięki zbiegom okoliczności. Bywa, że sam hotel jest bodźcem do opowiedzenia historii swojego życia. Sopocki Grand skrywa wiele sekretów, nieczystych myśli i wydzielin, które niewinne pokojówki zamykają z dyskrecją na klucz. Recenzję książki znajdziecie tutaj.

//

"Syn", Jo Nesbo

syn jo nesbo 2

Fabuła najnowszego kryminału norweskiego mistrza gatunku skupiona jest wokół postaci odsiadującego wyrok za zabójstwo Sonny’ego Lofthusa, który pewnego dnia dowiaduje się prawdy o swoim ojcu. Okazuje się, że wbrew temu, w co wszyscy wierzyli, to nie on był kretem w policji – został zmuszony do napisania listu, w którym się do tego przyznaje i popełnienia samobójstwa. Sonny postanawia uciec z więzienia i wymierzyć sprawiedliwość ludziom odpowiedzialnym za krzywdy, jakich doznała z ich rąk jego rodzina. Recenzję książki znajdziecie tutaj.
//

"Blog. Pisz kreuj zarabiaj", Tomek Tomczyk

blog-pisz-kreuj-zarabiaj-tomczyk

„Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” to druga książka Tomka Tomczyka, blogera znanego pod pseudonimem Kominek. Ta książka to uczciwe i konkretne rady dla osób, które chcą skomercjalizować swoją blogową działalność. Znajdziemy fragmenty o tym, jak współpracować z firmami, by wszyscy z tej relacji byli zadowoleni czy jak i kiedy w ogóle zacząć zarabiać na swojej pasji. W „Blogu…” możemy też doszukać się – niestety – sporych fragmentów i powtórzeń z pierwszej książki Kominka, ale ci, którzy uwielbiają jego styl pewnie przymkną na to oko. „Blog…” to pozycja nie tylko dla blogerów, ale także pijarowców firm, którzy w ramach swojej pracy coraz częściej współpracują z blogerami. Recenzję książki znajdziecie tutaj.
//

"Seks, betel i czary. Życie seksualne dzikich sto lat później", Aleksandra Gumowska

Seks, betel i czary. Życie seksualne dzikich sto lat później

"Życie seksualne dzikich" Bronisława Malinowskiego to ponoć jedna z najchętniej czytanych książek w polskich więzieniach. Zapewne przynosi osadzonym spore rozczarowanie, bo miast opisywać pikantne igraszki Trobriandczyków, skupia się na ich zwyczajach, kulturze i obyczajach. I to samo robi Gumowska, przy okazji - sto lat po nim - weryfikując ile z tego, co opisał Malinowski, jest wciąż aktualne.
//

"Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak", Jacek Hugo-Bader

HugoBader_dlugi film o milosci powrot na broad peak

Reportaż o pierwszym zimowym wejściu na Broad Peak, które dwóch himalaistów - Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski - przypłacili życiem. Książka opowiada o burzy, jaka wybucha w mediach i w środowisku wspinaczy w związku z tym wydarzeniem. Ale nie tylko, bo Hugo-Baderowi udało się zostać członkiem ekspedycji poszukiwawczej, której celem było odnalezienie i pochowanie zwłok. Jest to więc także opis tej kipiącej od emocji wyprawy, której organizatorem jest Jacek Berbeka, brat Macieja. Recenzję książki znajdziecie tutaj.
//

"Sztuka rynkologii", Jacek Kotarbiński

sztuka rynkologii

Książka o marketingu, a konkretnie o nowym, wciąż się kształtującym podejściem doń. Skupia się nie na tym, jak za wszelką cenę sprzedać jakikolwiek produkt, ale na tym, w jaki sposób stworzyć rynek dla wartościowej usługi. Kotarbiński opisuje w niej między innymi jak znaleźć klientów, jak się z nimi komunikować i dzięki temu ją ulepszać.
//

"Zdrada",Paulo Coelho

zdrada

Historia Lidny - kobiety, która pozornie ma wszystko, co potrzebne jest do szczęścia, ale mimo to nie jest zadowolona ze swojego życia. Brakuje jej w nim pasji, emocji, spontaniczności. Gdy przeprowadza wywiad z Jakubem, znanym politykiem, który jest jej byłym chłopakiem, budzi się w niej namiętność i pożądanie. Linda postanawia zdobyć dawnego ukochanego. Chcąc osiągnąć ten cel, sięgnie "dna ludzkich uczuć", by na koniec odnaleźć szczęście.
//

"45 pomysłów na powieść/Bildungsroman", Krzysztof Varga

45 pomysłów na powieśćBildungsroman

Dwie wczesne książki Krzysztofa Vargi – "45 pomysłów na powieść. Strony B singli 1992–1996" oraz "Bildungsroman" – wznowione w jednym tomie. Pierwsza to zbiór krótkich opowiadań, zarówno zamkniętych, jak i stanowiących swoiste wstępy do dłuższej formy. "Bildungsroman" jest z kolei pierwszą "węgierską" książką Vargi, opowiadającą o miłości i dojrzewaniu.
//

"Głowa Minotaura", Marek Krajewski

glowa-minotaura

Szósta część przygód detektywa z Breslau, Eberharda Mocka, w której prowadzi śledztwo wspólnie z innym znanym bohaterem Krajewskiego - polskim komisarzem policji Edwardem Popielskim. Akcja dzieje się w 1937 roku. Ofiarą przerażającego morderstwa, pada młoda cudzoziemka związana z obcym wywiadem. Mock jest na tropie zbrodniarza, który prawdopodobnie jest seryjnym mordercą. Śledztwo zaprowadzi go do Lwowa, gdzie nawiązuje współpracę z Popielskim.
//

"W kraju niewiernych", Jacek Dukaj

w kraju niewiernych
REKLAMA

Zbiór ośmiu opowiadań Jacka Dukaja, w którym znajduje się między innymi słynna "Katedra", na podstawie której powstała nominowana do Oscara animacja Tomasza Bagińskiego. Oprócz tego utworu, w "W kraju niewiernych" umieszczone zostały także "Irrehaare", "Muchobójca", "Ziemia Chrystua" czy "Ruch Generała".
//

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA