REKLAMA
  1. ROZRYWKA.BLOG
  2. VOD
  3. Dzieje się

Netflix napisał na FB: „pomiń uprzedzenia” i wrzucił tęczę. Rozsierdzeni użytkownicy: „pyk, subskrypcja anulowana”

Netflix Polska ustawił na Facebooku zdjęcie w tle z tęczą i napisem „Pomiń uprzedzenia”. Podobnie jak w przypadku studia CD Projekt RED, które poparło niedawno społeczność LGBT+, tak i na popularny serwis wylała się za to fala hejtu. Posypią się masowe rezygnacje z subskrypcji?

06.25.2020
20:01
netflix lgbt tecza pomin uprzedzenia pride month
REKLAMA
339 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Napis „Pomiń uprzedzenia” i sześciokolorowa tęcza — tak wygląda teraz facebookowe zdjęcie w tle polskiego Netfliksa. Tym samym serwis wziął udział w tzw. pride month, podczas którego znane osoby i marki wyrażają swoją solidarność ze społecznością LGBT+.

Powtórka z rozrywki? Czytając komentarze, mam déjà vu.

Podobnie jak w przypadku firmy CD Projekt RED, która jakiś czas temu zmieniła swoje logo na tęczowe, tak i na streamingowego giganta posypała się fala krytyki za wspieranie LGBT.

W komentarzach pod nowym zdjęciem możemy przeczytać serię głosów oburzonych tęczą. Jak zwykle pojawiło się kilka wpisów pt. „jestem tolerancyjny, ALE”:

Jestem tolerancyjny, ale żeby brać udział w takim czymś, netflix zastanów się bo ludzi potracic możecie przez takie chore akcje

Niech sobie żyją ludzie z różnorodnymi preferencjami. Ale niech nie oczekują tolerancji, kiedy wychodzą z sypialni na ulice. A propaganda pt.: Tolerujcie! może tylko odnieść odwrotny skutek i coraz większy opór społeczeństwa.

Rozumiem, że również zamierzacie wspierać wszystkich chrześcijan, którzy są notorycznie obrażani przez środowisko LGBT i szykujcie kolejne zdjęcie w tle, które to pokaże?

— czytamy pod postem.

Identycznie, jak w przypadku tęczowego loga CD Projekt RED, znaleźli się też obrońcy inicjatywy:

Niesamowite jest to, ile oburzenia i zgorszenia wzbudza współcześnie przekaz bądź dobry i akceptuj drugiego człowieka...

Zaraz Polacy zaczną rezygnować z Netflixa, a straty będą oszacowane na 20 groszy

Kilka minut i już zlot delikatnych płatków śniegu którzy boją się, że tęcza i nie bycie zacofanym prostakiem spowoduje, że ich delikatna heteroseksualność padnie

Ludzie, wy naprawdę jesteście zdziwieni, że netflix popiera lgbt? Lajkując tą stronę, podejrzewam, że większość (o ile nie wszyscy) z was ogląda filmy i seriale na tej platformie i widzicie co netflix wypuszcza spod swojego szyldu, jest pełno seriali i filmów z motywami osób lgbt, to było oczywiste od dawna, że netflix popiera równość między ludźmi, wiec nie rozumiem waszego oburzenia i generalnego bólu d**y XD

— piszą internauci popierający akcję.

„I pyk, subskrypcja anulowana”

Przy okazji awantury wokół firmy CD Projekt, do historii internetu przeszedł już komentarz jednego z internautów, który w reakcji na tęczowe logo napisał „pyk, i preorderek wycofany” (mając na myśli preorder zaplanowanej na listopad gry „Cyberpunk 2077”). Niemal identyczne komentarze pojawiły się na fanpejdżu Netfliksa.

Dla tych co odchodzą od Netflixa: this isn't an airport, no need to announce your departure, bye!

— zauważył trzeźwo jeden z komentujących.

Oliwy do ognia dolał filmik zamieszczony przez serwis, w którym widnieje zachęta do tego, by pominąć nie tylko uprzedzenia, ale i „niepewność”, „oczekiwania” oraz „strach”:

Netflix tylko na to czekał?

W ciągu zaledwie dwóch godzin od zmiany zdjęcia, grafika doczekała się ponad 10 tys. reakcji i półtora tysiąca komentarzy. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nauczeni doświadczeniem CD Projektu spece od social mediów Netfliksa nie wiedzieli, na co się piszą, a taka „afera” generuje tylko ruch na kanałach marki.

Dodatkowo, jak słusznie ktoś zauważył, oburzanie się na Netfliksa za tęczę jest lekko absurdalne — wystarczy obejrzeć kilka produkcji oryginalnych platformy, by przekonać się, że od lat wspiera ona środowisko LGBT i działa na rzecz równości. Ale cóż, jest drama — jest zabawa.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA