Nie żyje youtuber Rafał "Ravgor" Górecki, jeden z pierwszych polskich pranksterów. Miał 35 lat
Nie żyje Rafał Górecki - youtuber znany w sieci jako Ravgor. 35-latek marł we wtorek 18 lipca, o czym w social mediach poinformował jego brat. Jeden z pierwszych polskich pranksterów od lat zmagał się z depresją.
Rafał "Ravgor" Górecki nie żyje. Jak napisał na Facebooku jego brat, Marcin, youtuber przez ponad połowę swojego życia zmagał się z depresją. We wtorek 18 lipca tuż przed godz. 13.00 policja w Tychach otrzymała zgłoszenie o upadku z wysokości - 12. piętra. Mł. asp. Paulina Kęsek, oficer prasowy KMP Tychy, poinformowała, że w wyniku zdarzenia 35-latek poniósł śmierć.
Cześć,
Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu.
Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce.
Marcin z rodziną
- czytamy na profilu Marcina Góreckiego, brata Ravgora.
Youtuber Rafał Górecki nie żyje. Nagrywał od 2011 roku
Przenosił zachodnie trendy na grunt polskiego internetu. Był jednym z prankowych pionierów w naszym kraju, a jego filmy na YouTube obejrzały miliony osób. Stawiał na zabawne treści, dzięki którym zgromadził ponad 600 tys. obserwujących. Dziś większość z tych materiałów jest już niedostępna. Wielokrotnie dobijały do jednego czy dwóch mln wyświetleń; ostatni pojawił się ponad dwa lata temu.
Pewnego razu Górecki poinformował widzów, że zmaga się z depresją - wówczas zaczął zabierać głos w sprawach dotyczących kondycji emocjonalnej i zdrowia psychicznego. Próbował wykorzystać zasięgi, by uświadamiać internautów. Komentował systemowe braki w tej sferze. W 2018 r. napisał:
1,5 mln ludzi w Polsce ma depresję a zaburzenia psychiczne 8 MILIONÓW. Zastanawiam się jak zmniejszyłaby się ta liczba, gdybyśmy mieli w szkołach podstawowych i średnich chociaż podstawy radzenia sobie z emocjami.
Ministerstwo Edukacji Narodowej co Wy na to?
Póki co, mamy od niedawna jeden z najbardziej wartościowych kanałów na polskiej scenie - zRozum. Kibicuję mocno temu projektowi!
Po tym, jak zdradził, że sam mierzy się z chorobą od 15. roku życia, otrzymał sporo krytycznych komentarzy - w tym sugestie, by zajął się czymś poważnym i poszedł do "normalnej pracy”.
Jeżeli potrzebujesz pomocy, dostępnych jest w Polsce kilka telefonów. Tu możesz uzyskać pomoc:
- Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
- Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
- ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
- Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
- Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)