REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. VOD /
 4. Dzieje się

Oscarowe filmy – sprawdzamy, gdzie obejrzeć zwycięskie i nominowane produkcje. Niektóre z nich zobaczysz na Netfliksie

Amerykańska Akademia Filmowa po raz 92. rozdała Oscary. W tym roku mamy ogromne szczęście – wszystkie filmy nominowane w najważniejszych kategoriach mieliśmy szansę zobaczyć już w polskich kinach (niektóre na festiwalach czy pokazach przedpremierowych) oraz w innych legalnych źródłach. 

10.02.2020
13:10
Parasite – kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Specjalnie dla was sprawdzamy, gdzie wciąż możemy zobaczyć oscarowe hity.

Oscarowe filmy – gdzie obejrzeć?

Zwycięzcy

Zwycięzca w kategoriach: Najlepszy Film, Reżyser, Scenariusz Oryginalny i Film Międzynarodowy.

Główny zwycięzca Oscarowej gali. „Parasite” w reżyserii Bong-joon Ho to intrygująca produkcja, mieszająca gatunki – od komedii po thriller i w porywający sposób opowiadająca o nierównościach społecznych. Zaskakująca i uniwersalna historia, która przypadła do gustu szerokiemu gronu odbiorców.

Film wciąż grany jest w polskich kinach. W tym także – w wybranych salach – w specjalnej czarno-białej wersji, przygotowanej przez samego reżysera.

Zwycięzca w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Efekty Specjalne i Dźwięk.

Horror wojny, ukazany w bardzo immersyjny, ludzki sposób. Sam Mendes i operator Roger Deakins dosłownie wrzucają widza w wir akcji, przygiągając go historią dwóch żołnierzy, wyruszających z trudną misją. Kamera na niemal nieprzerwanym ujęciu rejestruje przebieg ich wyprawy, przyglądając się ile dramatycznych sytuacji może przydarzyć się pojedynczego dnia na froncie.

Film wciąż w kinach.

Zwycięzca w kategoriach: Najlpszy Aktor, Najlepsza Muzyka.

„Joker”, czyli wariacja na temat początków jednego z najsłynniejszych przeciwników Batmana. I co niezwykle ciekawe – drugi aktorski Oscar za tę rolę w ostatnich latach. Joaquin Phoenix otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, po tym jak kilka lat temu Heath Ledger został uhonorowany pośmiertnym laurem dla najlepszego występu na drugim planie.

Film dostępny na Blu-Ray i DVD oraz w serwisach: Chili i sklepie iTunes.

Zwycięzca w kategoriach: Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Scenografia.

Quentin Tarantino i list miłosny do Hollywood końca lat 60. Opowieść o dwóch przyjaciołach – aktorze i kaskaderze, którzy prowadzą dość ułożone życie na wzgórzach Hollywood. Tarantino przygląda się jak bardzo filmowy świat różni się od ich codziennej rzeczywistości i jak szalona atmosfera Miasta Aniołów wpływa na ich życie.

Film dostępny na: Blu-Ray, DVD oraz w serwisach: Player.pl, Chili oraz sklepie iTunes. 

Zwycięzca w kategoriach: Najlepszy Montaż, Najlepszy Montaż Dźwięku.

Rozpędzona opowieść, przyglądająca się przygotowaniom firmy Ford do wzięcia udziału w słynnym, dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans. Christian Bale wcielił się w kierowcę rajdowego, który ma zapewnić marce 1. miejsce w prestiżowym rajdzie. Film przyciąga przede wszystkim świetnym aktorstwem oraz niezwykle szybkim tempem wydarzeń, uwypuklonym dynamicznym montażem, który dosłownie wrzuca nas w wir akcji.

Film wciąż w kinach. 

Zwycięzca w kategorii: Najlepsza Aktorka.

Renee Zellweger jako Judy Garland w filmie biograficznym, który zestawia początki amerykańskiej aktorki i piosenkarki z ostatnią trasą koncertową, wieńczącą jej wieloletnią karierę. Ciekawy portret nietuzinkowej osobowości, przyglądający się, jak życie w blasku reflektorów od najmłodszych lat wpłynęło na dalsze życie i wybory artystyczne utalentowanej kobiety.

Film wciąż w kinach.

Zwycięzca w kategorii: Najlepsza Aktorka Drugoplanowa.

Scarlett Johansson, Adam Driver i nagrodzona statuetką dla najlepszej aktorki drugoplanowej Laura Dern w opowieści o komplikacjach związanych z rozwodem. Piękny, poruszający film, który w dużym detalu i z niezwykłą celnością przygląda się nie tylko absurdom świata prawniczego, ale przede wszystkim oddziaływaniu wydarzeń na psychikę bohaterów.

Film dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy Scenariusz Adaptowany.

Taika Waititi jako Adolf Hitler w filmie, który przygląda się wojnie oczami dziesięciolatka. Gdy mały Jojo odkrywa w swoim domu wielką tajemnicę, świat jego wartości zostaje wywrócony do góry nogami. „Jojo Rabbit” to wciągająca opowieść o rodzeniu się ludzkiej empatii. Film powstał na podstawie powieści „Niebo na uwięzi” Christiny Leunens.

Film wciąż w kinach.

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy Film Animowany.

4. część uznanej serii animacji, opowiadających o dziecięcych zabawkach, które pod nieobecność swoich właścicieli żyją własnym życiem. Czwarta odsłona przygód Buzza i Chudego przygląda się kolejnemu etapowi życia spersonifikowanych zabawek, po tym jak odchowały już swoje pierwsze dziecko do dorosłości. Intrygująca historia, która umiejętnie korzysta z wcześniejszych wydarzeń dla stworzenia nowej, wciągającej opowieści o tym, że zawsze za rogiem może czekać nas nowa przygoda.

Film dostępny na Blu-Ray, DVD oraz w serwisach Player.pl, Chilli, VOD.pl oraz sklepie iTunes.

Amerykańska Fabryka

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy Film Dokumentalny.

Film dokumentalny, przyglądający się różnicom między stylem zarządzania na Wschodzie i Zachodzie. Chińska firma otwiera nową fabrykę na terenie Stanów Zjednoczonych. Prowadzi to do starć między pracownikami, a pracodawcami, działającymi wedle innych wizji prowadzenia biznesu i wyznającymi inne standardy pracy.

Film dostępny na platformie Netflix.

Zwycięzca w kategorii: Najlepsza Piosenka.

Film biograficzny, przyglądający się życiu i karierze brytyjskiego piosenkarza – sir Eltona Johna. W roli głównej Taron Egerton, który wraz z samym Eltonem Johnem wykonuje nowy utwór, powstały specjalnie na potrzeby filmu – zwycięskie (I'm Gonna) Love Me Again.

Film dostępny w serwisach: HBO GO, Player.pl, Chilli, IPLA i sklepie iTunes.

Zwycięzca w kategorii: Najlepsza Piosenka: Najlepsza Charakteryzacja.

Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie w filmie, opowiadającym o skandalu w stacji Fox News, gdy pracownice różnego szczebla oskarżyły jej szefa, Rogera Ailesa (John Lightow), o molestowanie seksualne. Film Jaya Roacha próbuje ugryźć ten temat z różnych stron, prezentując wiele perspektyw postrzegania tego złożonego problemu. Produkcja staje się przez to ciekawą erratą do wydarzeń serialu „Na cały głos” z Naomi Watts i Russellem Crowe.

Film wciąż w kinach.

Zwycięzca w kategorii: Najlepsze Kostiumy.

Adaptacja powieści Mary Louise Alcott z 1868 roku w doborowej obsadzie. Saoirse Ronan błyszczy w nowym filmie Grety Gerwig, reżyserki głośnego debiutanckiego obrazu „Lady Bird”. Film przygląda się przemianom, zachodzącym w życiu czterech sióstr, zestawiając ze sobą dwie perspektywy czasowe.

Film wciąż w kinach.

The Neighbours Window

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy Film Krótkometrażowy. 

Historia matki z dwójką dzieci, której życie zmienia się z dnia na dzień, gdy w bloku naprzeciwko wprowadza się para młodych i żywiołowych dwudziestoparolatków. Kobieta łapie się na tym, że z zainteresowaniem zaczyna podglądać ich codzienne życie.

Film dostępny jest na oficjalnej stronie filmu oraz w serwisie Vimeo.

Learning to Skateboard in the Warzone (If You’re a Girl)

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny.

Film dokumentalny, przyglądający się życiu młodych dziewczynek w Kabulu, stolicy Afganistanu. Produkcja przygląda się, jak dzięki organizacji non-profit, Skateistan, nastolatki uczą się pisać, czytać oraz jeździć na deskorolce, aby mieć lepsze perspektywy na przyszłość i zapomnieć choć na moment o otaczającej je rzeczywistości.

Film jest chwilowo niedostępny w serwisach streamingowych i regularnej dystrybucji. Więcej informacji można odnaleźć na oficjalnej stronie filmu.

Hair Love

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.

Animowany film krótkometrażowy, wyświetlany przed obrazem „Angry Birds 2” to urokliwa opowieść o ojcu, który staje przed trudnym zadaniem... uczesania po raz pierwszy włosów swojej córki.

Film dostępny jest w serwisie YouTube.

Nominowani

Warto podkreślić także, że w tym roku bardzo wiele filmów nominowanych do Oscara mogliśmy oglądać premierowo także w serwisach streamingowych. W szczególności na portalu Netflix, którego produkcje nominowano w tym roku aż 24 razy.

REKLAMA

W serwisie streamingowym oraz innych legalnych źródłach, zobaczymy także produkcje:

 • „Irlandczyk” (11 nominacji, w tym za Najlepszy Film) – Netflix.
 • „Dwóch papieży” (3 nominacje, w tym dla Najlepszych Aktorów) – Netflix.
 • „Ból i blask” (2 nominacje, w tym za Najlepszy FIlm Nieanglojęzyczny) –  DVD oraz serwisy: Player.pl, Cineman i VOD.pl.
 • Harriett (2 nominacje, za Najlepszą Aktorkę oraz za Najlepszą Piosenkę) – chwilowo niedostępny.
 • „Kraina Miodu” (2 nominacje, za Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Film Dokumentalny) – w wybranych kinach.
 • „Boże ciało” (1 nominacja, za Najlepszy Film Międzynarodowy) – Blu-Ray, DVD i w kinach.
 • „Nędznicy” (1 nominacja, za Najlepszy Film Międzynarodowy) – od 28 lutego w kinach.
 • „Cóż za piękny dzień” (1 nominacja, dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego) – od 6 marca w kinach.
 • „Richard Jewell” (1 nominacja, dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej) – w kinach.
 • „Na noże” (1 nominacja, dla Najlepszego Scenariusza Oryginalnego) – w wybranych kinach.
 • „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” – w wybranych kinach.
 • „Pokonani przez życie” (1 nominacja, za Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny) – Netflix.
 • „Czarownica 2” (1 nominacja, za Najlepszą charakteryzacją) – Blu-Ray, DVD od 4 marca.
 • „Przypływ wiary” (1 nominacja, za Najlepszą PIosenkę) – Blu-Ray, DVD.
 • „Kraina Lodu 2” (1 nominacja, za Najlepszą Piosenkę) – Blu-Ray, DVD.
 • „Avengers: Koniec gry” (1 nominacja, za Najlepsze Efekty Specjalne) – Blu-Ray, DVD.
 • „Król Lew” (1 nominacja, za Najlepsze Efekty Specjalne) –  Blu-Ray, DVD.
 • „Lighthouse” (1 nominacja, za Najlepsze Zdjęcia) – chwilowo niedostępny.
 • „Jak wytresować smoka 3” (1 nominacja, za Najlepszy Film Animowany) – Blu-Ray, DVD.
 • „Klaus” (1 nominacja, za Najlepszy Film Animowany) – Netflix.
 • „Zgubiłam swoje ciało” (1 nominacja, za Najlepszy Film Animowany) – Netflix.
 • „Praziomek” (1 nominacja, za Najlepszy Film Animowany) – Blu-Ray, DVD.
 • „Ad Astra” (1 nominacja, za Najlepszy dźwięk) – Blu-Ray, DVD.
 • „Brotherhood” (1 nominacja, za Najlepszy Film Krótkometrażowy)  – Vimeo.
 • „Klub piłkarski Nefta” (1 nominacja, za Najlepszy Film Krótkometrażowy)  – Vimeo.
 • „Saria” (1 nominacja, za Najlepszy Film Krótkometrażowy)  – Vimeo.
 • „Kitbull” (1 nominacja, za Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy)  – YouTube.
 • „Krawędź demokracji” (1 nominacja, za Najlepszy FIlm Dokumentalny) – Netflix.
 • „In the Absence” (1 nominacja, za Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny) – YouTube.
 • „Walk Run Cha-Cha” (1 nominacja, za Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny) – Vimeo.
 • „Siostra” (1 nominacja, za Najlepszy Film Krótkometrażowy)  – YouTube.
 • „Jaskinia” (A.K.A „The Cave: Szpital w ogniu” (1 nominacja, za Najlepszy FIlm Dokumentalny)   – 16 lutego o 21:00 na kanale National Geographic.
 • „St. Louis Superman” (1 nominacja, za Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny) – chwilowo niedostępny.
 • „Memorable” (1 nominacja, za Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy)  – chwilowo niedostępny.
 • „Siostra” (1 nominacja, za Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy)  – chwilowo niedostępny.
 • „For Sama” (1 nominacja, za Najlepszy Film Dokumentalny) – chiwilowo niedostępny.
 • „Córka” (1 nominacja, za Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy)  – chwilowo niedostępny.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA