REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Paczka szybkich gier Codemasters w ofercie CDP.pl

Codemasters zadebiutowało w ofercie wirtualnego sklepu CDP.pl. Potencjalni kupcy mogą od razu rzucić się na głęboką wodę bo do wzięcia jest aż 12 gier. Czy warto zaszaleć?

11.03.2013
16:16
Paczka szybkich gier Codemasters ofercie CDP.pl - splay.pl
REKLAMA

Należałoby wpierw przypomnieć, że brytyjskie studio Codemasters to nie pierwsze lepsze chłopaki do bicia, ale Michael Schumacher deweloperskiego uniwersum, legenda z niemal 30 letnim stażem. To tym gościom z niepozornego Warwickshire zawdzięczamy samochodowego giganta TOCA Race Drive, czy szybką i wściekłą serię Colin McRae Rally. Być może nieco dojrzalsi rajdowcy, którzy robili prawo jazdy jeszcze w epoce ZX Spectrum albo Atari ST, pamiętają starsze hity Brytyjczyków. Ot choćby niezwykle inteligentnego bohatera, który wyglądał jak zwykłe jajko na twardo. Tak, tak, to słynny niegdyś Bizzy, zapikselowany hero niezłej platformówki, która święciła triumfy w czasach, kiedy na szczytach muzycznych list przebojów królowały takie kawałki jak „Money For Nothing" Dire Straits i "Crazy For You" Madonny.

REKLAMA

Ale dość wzruszeń, zajrzyjmy na elektroniczną półkę z nowościami w CDP. Najwięcej zyskają fani bezkompromisowych wyścigów i chętni do przebywania w chmurach oparów palonej gumy. Na start można polecić samouczek dla zawodników, którzy chcą pójść w ślady Roberta Kubicy. F1 2010 było pierwszą bodajże od ośmiu lat grą z rodziny Formuły 1, która wylądowała na blaszakach. Szybka jak pocisk produkcja sygnowana logo Codemasters osiągnęła budzące szacunek 84 punkty na 100 możliwych w ocenie metacritics. Cena - 24,99 zł, czyli niedużo.

Do kompletu można by dołożyć rok młodszą edycję z roku 2011. Nieco gorzej oceniana, za to wzbogacona o nowe tory, facjaty kierowców, szybkie wyścigi i inne szmerki-bajerki wyścigówka kosztuje 39,99 zł. W tym wypadku oferta CDP nie jest tak dobra. U konkurencji jest taniej, choćby na gram.pl, gdzie F1 w edycji 2011 kosztuje 29,90 zł.

CDP chwali się również Formułą na rocznik 2012. Jedna sztuka to koszt 79,99 złociszy za wersję cyfrową. Konkurencja ma trochę taniej, ale na razie są to wersje wyłącznie pudełkowe. Żeby wyczerpać wreszcie temat Formuły koniecznie trzeba dołożyć tytuł przeznaczony dla całej rodziny, babci i dziadkowi też. Chodzi o lekką i przyjemną F1 Race Stars, gdzie zrezygnowano z realizmu i takich szczegółów jak np. ilość włosów wystających z nosa Alonso, ale dorzucono tony humoru i nienachlanych żartów. To się udało i kosztuje na CDP niecałe siedem dyszek. Czy się opłaca? Za pudełko najtaniej zapłacimy na 3kropki.pl (54,99 zł).

W pakiecie pozostałych gier znajdują się jeszcze cztery tytuły na kółkach, tzn. Dirt Showdown, Dirt 2, Dirt 3 i preorder Gird 2. Poza tym kilka starszych i tańszych produkcji (średnio za około 15 zł), które do obejrzenia są tutaj. Z całkowicie osobistych i samolubnych powodów wymienię jedynie Hospital Tycoon, duchowego spadkobiercę legendarnego Theme Hospital, któremu zawdzięczam do dziś wrażenie, że praca ordynatora to głównie zakupy drogiego sprzętu i przyjmowanie wyrazów wdzięczności od pacjentów.

hospital
REKLAMA

Niestety Hospital Tycoon można spokojnie sobie darować bo nie dorasta do pięt Theme Hospital. Nie udało się wiele rzeczy i to nawet niekoniecznie takich jak wilkołaki zgłaszające się na pogotowie. Gierka przynależna do gatunku ekonomii była jej praktycznie pozbawiona a poziom trudności oscylował gdzieś w okolicy Tetris na pierwszym lewelu. Mówiąc krótko – pacjent zmarł i nawet teraz szkoda dziesięciu zeta na simsopodobny Hospital Tycoon. Lepiej już sobie obejrzeć odcinek Doktora House.

A poza tym? Jest... nieźle i niedrogo. Jeśli ktoś ma nadprogramowe złotówki do wydania ma szansę, aby się ich z sukcesem pozbyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA