REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wyprzedzili Toma Cruise'a! Oto zwiastun pierwszego filmu kręconego w kosmosie

Do niedawna panowało przeświadczenie, że za pierwszy nakręcony w kosmosie film w historii będzie odpowiadać Tom Cruise - w końcu przekraczanie kolejnych granic w kinie akcji to jego specjalność. Tymczasem okazało się, że gwiazdora wyprzedzili Rosjanie. Do sieci trafił właśnie zwiastun obrazu "The Challenge".

03.01.2023
15:25
pierwszy film w kosmosie tom cruise rosja the challenge
REKLAMA

O tym, że pierwszego filmu w kosmosie może jednak nie zrobić Tom Cruise, pisaliśmy już pod koniec 2020 roku. Poznaliśmy wówczas plany Rosjan: 5 października zamierzali wysłać na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 36-letnią aktorkę Julię Peresild wraz z reżyserem reżysera. Artyści mieli nagrać tam fragmenty rosyjskiej space dramy "Challenge". Założenia twórców doszły do skutku, a do sieci trafił już pierwszy zwiastun obrazu. Jego producentami są rosyjski kanał telewizyjny Channel One oraz szef Roskosmosu - Dmitrij Rogozin.

REKLAMA

The Challenge: nakręcili pierwszy film w kosmosie - zwiastun

REKLAMA
The Challenge - pierwszy film kręcony w kosmosie

Ekipa filmowa przeszła specjalne szkolenia, testy, skoki na spadochronie i loty w stanie nieważkości - wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do lotu statkiem Sojuz MS-19.

Jak podają media, przed reżyserem stanęło dodatkowe wyzwanie, bowiem wschody i zachody słońca następują tam w 45-minutowych odstępach. Główne oświetlenie w realizowanych tam scenach pochodziło z okien stacji, więc przy użyciu dodatkowych lamp reżyser musiał stworzyć wrażenie, że oświetlenie wcale się nie zmienia.

Central Partnership planuje rosyjską premierę na 12 kwietnia, ale nie wiemy, czy z uwagi na sytuację na świecie obraz będzie puszczany gdzieś indziej. W filmie kosmonauta Iwanow traci przytomność podczas lotu statkiem kosmicznym. Wówczas lekarze decydują, że konieczne będzie przeprowadzenie operacji serca w stanie nieważkości. W misji ratunkowej z Ziemi zostaje wysłana kardiochirurżka.

Cały nakręcony w kosmosie materiał w filmie ma zabrać ok. 35 minut czasu całkowitego seansu. Ostatni fragment został nakręcony na największym na świecie działającym kosmodromie - Bajkonur. Około 30 proc. nakręcono w module Nauka, kolejną jedną trzecią w module Zvezda, a pozostałe 30 proc. na pozostałych modułach ISS.

Według Dmitrija Jogozina film jest eksperymentem nie tylko w zakresie sztuki. To wydarzenie miało na celu sprawdzić, czy Roskosmos może przygotować dwoje zwykłych ludzi do kosmicznego lotu w ciągu około 3 lub 4 miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA