REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwszy zwiastun filmowego "Need For Speed" już online

Kinowe adaptacje gier komputerowych to temat tak szeroki, jak nieprzyjemny. Nieczęsto wszak zdarza się, aby taki film był choćby znośny. I nic raczej nie wskazuje na to, żeby "Need For Speed" wniósł do gatunku cokolwiek dobrego. 

26.09.2013
12:45
Pierwszy zwiastun filmowego „Need For Speed” już online
REKLAMA

Fabuła "NFS" jest dość pretekstowa, wiadomo przecież, że chodzi o pokazanie jak największej ilości efektownych i emocjonujących wyścigów, niebezpiecznych manewrów, podnoszących poziom adrenaliny pościgów, palenia gumy i takich tam. Oto mamy więc głównego bohatera, mechanika samochodowego, który uwielbia się ścigać. Pracuje dla bogatego i aroganckiego ex-kierowcy NASCAR, który aby uchronić siebie, wrabia go w spowodowanie śmierci jednego z kierowców biorącego udział w nielegalnym rajdzie.

REKLAMA

Nasz bohater zostaje w wyniku tego oskarżenia osadzony w więzieniu. Po odbyciu kary, jego jedynym celem jest dokonanie zemsty na byłym pracodawcy. A ta może dopełnić się tylko wówczas, gdy uda mu się zwyciężyć w najważniejszych w najważniejszym "podziemnym" wyścigu - De Leon.

nfs

Nie jestem fanem tego typu produkcji, ale mam świadomość, że takowi istnieją i ich oczekiwania względem "Need For Speed" wyglądają mniej więcej tak: lekka, przyjemna rozrywka, pełna szybkich samochodów i pięknych kobiet. To teraz obejrzycie poniższy trailer i pomóżcie mi znaleźć odpowiedź na pytanie, czy dałoby się w ogóle zrobić gorszy. Po co ta monotonna i niezbyt wciągają narracja? Co to za pomysł z takim doborem ścieżki dźwiękowej? Czy naprawdę nie dało się pokazać w tym zwiastunie chociaż jednej interesującej sceny?

REKLAMA

Twórcy widocznie chcą kreować "Need For Speed" jako obraz bardziej ambitny i dramatyczny od na przykład "Szybkich i Wściekłych". Jak to wyjdzie będzie mieli okazję przekonać w marcu przyszłego roku. W filmie zobaczymy m.in. Aarona Paula (Jesse Pinkman z "Breaking Bad"), Dakotę Jonson, Michaela Keatona i Dominica Coopera. Reżyserem jest Scott Waugh ("xXx", "Torque").

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA