REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

KRRiT nie ukarze TVP za słowa Przemysława Czarnka. Uzasadnienie jest absurdalne

Krajowa Rada Radi0fonii i Telewizji w ostatnim czasie dała nadzieję na to, że będzie bardziej obiektywnie oceniać łamanie standardów przez TVP. Niestety, najnowsze oświadczenie w sprawie wypowiedzi Przemysława Czarnka na temat osób LGBT+ każe ponownie zwątpić w trzeźwość decyzji rady.

23.11.2020
19:13
przemysław czarnek tvp
REKLAMA
REKLAMA

Członkowie społeczności LGBT+ i wielu widzów Telewizji Polskiej poczuło się urażonych wypowiedzią polityka Prawa i Sprawiedliwości, która padła 13 czerwca w trakcie programu „Studio Polska” na antenie TVP Info. Poseł pełniący od 19 października funkcję ministra edukacji i nauki w odniesieniu do organizowanych w Stanach Zjednoczonych Marszów Równości powiedział:

Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją.

Dla wielu Polaków powyższe słowa odbierające godność ludzką dużej części społeczeństwa były prawdziwym skandalem. Prowadzący program dziennikarz TVP w żaden sposób na nie jednak nie zareagował. Zainterweniować u KRRiT postanowiły za to anonimowe osoby indywidualne, posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa oraz Adam Bodnar. Regulator odpowiedział na skargi po kilku miesiącach.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie ukarała TVP. Co więcej, Przemysław Czarnek w jej ocenie nie powiedział nic złego.

W lipcu bieżącego roku KRRiT po raz pierwszy od dawna mocno skrytykowała publicznego nadawcę i zainterweniowała w kilku sprawach. Niestety, wygląda na to, że mieliśmy wówczas do czynienia z pojedynczym przypadkiem. Ciało w teorii odpowiedzialne za dbanie o zachowanie medialnych standardów przez największe telewizje przyjęło bowiem tłumaczenie TVP jakoby wypowiedź posła PiS-u nie miała na celu obrażania kogokolwiek. Jak podaje portal Press, w ocenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to paradoksalnie osoby poddane krytyce przez Przemysława Czarnka są winne całej sytuacji:

REKLAMA

Gość programu wypowiadając powyższą kwestię, odniósł się wyłącznie do nieuprawnionego wykorzystywania przez środowisko LGBT argumentów związanych z prawami człowieka oraz przekonaniu o posiadaniu praw do nabycia szczególnych przywilejów w społeczeństwie. KRRiT nie stwierdziła zatem we wskazanym przez Pana zakresie naruszenia przepisów ustawy o radiofonii i telewizji ze strony Telewizji Polskiej – napisano w odpowiedzi do skargi Adama Bodnara.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA