Po roku od rozpoczęcia zbiórki, Radio Nowy Świat ma powody do radości. 8,5 mln zł, 80 dziennikarzy i dwa studia
Dokładnie rok temu rozpoczęła się internetowa zbiórka na Radio Nowy Świat. Chociaż nie obyło się bez kontrowersji, rozgłośnia ma co świętować.
Jednym z najgorętszych wydarzeń zeszłego roku była afera wokół Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dziennikarze masowo odchodzili ze stacji i zaczęli szukać dla siebie nowego miejsca. Postanowili sami je sobie stworzyć. Zorganizowali zbiórkę i 10 lipca 2020 roku w setkach tysięcy domów rozbrzmiała pierwsza audycja internetowego Radia Nowy Świat. To miały być nowe standardy. Niedługo później okazało się jednak, że niekoniecznie.
Pierwszy kryzys pojawił się bardzo szybko. O ile teoretycznie udało się go zażegnać wraz ze zrezygnowaniem przez Piotra Jedlińskiego z funkcji prezesa rozgłośni, to chwilę potem okazało się, że pożegnanie wcale nie należało do najmilszych. W lutym tego roku okazało się natomiast, że ze swojego stanowiska odchodzi Magdalena Rataj zajmująca się promocją i komunikacją wewnętrzną. Powód? Zła sytuacja w rozgłośni.
Wszystkie wspomniane zgrzyty okazują się jednak nieistotne.
Radio Nowy Świat cieszy się sporą popularnością wśród słuchaczy. W marcu podano, że słuchalność dzienna sięga nawet 460 tys. osób. Jest to całkiem spory sukces, biorąc pod uwagę jak młoda jest ta stacja. Niemniej właśnie nadszedł czas podsumowań.
Właśnie dzisiaj, 16 kwietnia mija rok od rozpoczęcia zbiórki, która pozwoliła rozgłośni zaistnieć. Zgodnie z tym co piszą Wirtualne Media do dzisiaj udało się zebrać 8,5 mln zł, stworzyć redakcję złożoną z 80 osób, dwa studia i bazę z podcastami.
Z racji tak wielkiego sukcesu i rocznicy Radio Nowy Świat ogłasza 16 kwietnia Dniem Patronów.
Przez cały dzień na antenie są emitowane wypowiedzi patronów, a o 19:00 rozpocznie się wydanie specjalne „Koncertu życzeń”. Poprowadzi je Joanna Kołaczkowska i gościnnie Artur Andrus.