Marzec to czas odpalania wiosennych ramówek, które niosą ze sobą wiele serialowych nowości. Przygotowaliśmy więc listę premier nie tylko z platform streamingowych, ale także z tradycyjnej telewizji. W tym miesiącu będziemy mogli obejrzeć m.in. nowy serial twórców "Domu z papieru", obiecujący polski kryminał i historię miłosną, która narodziła się w czarnobylskiej elektrowni.
Seriale na marzec 2021 – te tytuły trzeba zobaczyć online i w TV:
Morderstwo wśród mormonów (Netflix)
O mormonach słyszał każdy, ale nie każdy wie, kim tak naprawdę są i w co wierzą. 3-odcinkowy serial dokumentalny Netflixa z pewnością o tym opowie, ale przede wszystkim po raz pierwszy przedstawi szokujące zbrodnie, które miały miejsce w tej społeczności. Punktem wyjścia są trzy zamachy bombowe z 1985 roku, które doprowadziły do śmierci dwóch osób. Tragedia wstrząsnęła Salt Lake City, gdzie mieści się główna siedziba Kościoła, a także fundamentami mormońskiej wiary. Szykuje się mocna rzecz na miarę miniserialu „Wild Wild Country”.
Premiera: 3 marca (cały sezon)
Piękni i bezrobotni (Polsat)
Robert Górski i Mikołaj Cieślak to dwaj komicy, którym rozpoznawalność przyniosły występy w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Kolejny przypływ miłośników zapewnił im serial polityczno-satyryczny „Ucho Prezesa”. Panowie idą za ciosem i nakręcili kolejny serial, który będzie bliski wielu Polakom. Wcielają się bowiem w braci, którzy wzięli wspólnie ogromny kredyt. W każdym odcinku będą starali się go spłacać podejmując rozmaite fuchy: od statystowania w filmach po wyprowadzanie psa. O ile w „Uchu Prezesa” w krzywym zwierciadle portretowano naszych rządzących, o tyle w „Pięknych i bezrobotnych” zobaczymy obraz nas samych. Oczywiście, z przymrużeniem oka.
Premiera na Polsacie: 6 marca o 21:05 (dwa odcinki, kolejne co tydzień)
Czarna róża (TVP2)
Telewizja Polska jest znana z wykupywania produkcji zza wschodniej granicy, które na przekór wszystkiemu stają się hitami w naszym kraju. Ukraińska „Czarna róża” ma ten sam potencjał ze względu miejsce i czas akcji, w którym została osadzona. To czteroodcinkowe love story z katastrofą w Czarnobylu w tle. Raczej nie spodziewajmy się takich fajerwerków, napięcia i realizmu jak w słynnym serialu HBO, ale wątek katastrofy elektrowni jądrowej może przyciągnąć widzów, którzy na co dzień stronią od romansideł.
Premiera: 9 marca o 21:40 (kolejne odcinki 10-11 oraz 15 marca)
Diler (Netflix)
Narkobiznes to wdzięczny i nośny temat oraz duża szansa na znalezienie się w topkach rankingów najlepszych seriali – wystarczy wymienić takie tytuły jak „Breaking Bad”, „Narcos”, czy nasze rodzime „Ślepnąc od świateł”. We francuskim „Dilerze” poznajemy historię Francka – reżysera teledysków, który przypadkowo wplątuje się w środek wojny narkotykowych karteli. Serial jest stylizowany na amatorski dokument, a wnioskując po trailerze – akcję będziemy obserwować w części, a być może w całości, oczami głównego bohatera, co będzie powodować nagłe skoki adrenaliny.
Premiera: 10 marca (cały sezon)
Pokolenie (HBO GO)
Po „Euforii” i „My, dzieci z dworca ZOO”, HBO serwuje kolejny wyłamujący się utartym schematom, skandalizujący w niektórych kręgach, serial o nastolatkach. W tym wypadku będziemy śledzić losy grupy młodych ludzi, którzy zaczynają eksplorować swoją seksualność, co od razu wzbudza skojarzenia z netfliksowym „Sex Education”. „Pokolenie” będzie mieć mniej komediową formę, ale możemy być pewni, że również i ten serial będzie przełamywał tematy tabu i pokazywał światy, o których wielu z nas nie miało bladego pojęcia.
Premiera na HBO GO: 11 marca (odcinki 1-3), 18 marca (odcinki 4-5)
Dopasowani (Netflix)
Człowiek jest tak skonstruowany, że, chcąc lub nie chcąc, jest niejako zmuszony szukać swojej drugiej połówki. Jedni spędzą na tym całe życie i umrą samotnie, drudzy zakochają się od pierwszego wejrzenia i to będzie właśnie to, trzeci będą tkwić w nieszczęśliwych związkach, a jeszcze inni, po licznych niepowodzeniach, obiorą ścieżkę singla. Nowy serial science-fiction Netfliksa będzie starał się odpowiedzieć na pytanie: a co jeśli bylibyśmy w stanie znaleźć idealnie dopasowaną drugą połówkę na podstawie naszego DNA? Ekranizacja książki Johna Marrsa to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy wyczekują kolejnych odcinków „Black Mirror”.
Premiera: 12 marca (cały sezon)
Sky Rojo (Netflix)
Nowy sensacyjny serial od twórców „Domu z papieru” – dla fanów szalenie popularnej hiszpańskiej produkcji to już wystarczająca rekomendacja. „Sky Rojo” opowie o losach trzech sex workerek, które postanawiają zerwać ze swoim dawnym życiem. Okazuje się, że to wcale nie będzie takie łatwe, gdyż ich dawny pracodawca wysyła za nimi swoich ludzi. Po zwiastunie możemy szykować się na emocjonujące kino drogi i zemsty w stylu filmów Roberta Rodrigueza.
Premiera na Netflixie: 19 marca (cały sezon)
Klangor (Canal+)
Wszyscy kochamy thrillery kryminalne. Dlatego na wieść o nowym serialu wyprodukowanym przez Canal+ i Opus TV, którzy wspólnie nakręcili niezwykle udany „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, mocniej zabiło nam serce. Szczególnie, że występuje w nim świetnie odnajdujący się w ciężkich klimatach Arkadiusz Jakubik (co ciekawe, to jego debiut w głównej roli w serialu). Wcielił się w postać psychologa więziennego, który na własną rękę podejmuje próbę odnalezienia zaginionej, nastoletniej córki. Na ekranie partnerować mu będzie Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska oraz Maciej Musiał.
Premiera na Canal+ Premium oraz canalplus.com: 26 marca
Ferajna z Baker Street (Netflix)
To nie będzie tradycyjna wariacja na temat twórczości Sir Arthura Conan Doyle'a. Głównym bohaterem serialu nawet nie będzie słynny detektyw Sherlock Holmes. Zamiast nich, na pierwszym planie będziemy śledzić poczynania grupy nastolatków, którzy na zlecenie doktora Watsona (Royce Pierreson, czyli Istredd z „Wiedźmina”) zmierzą się paranormalnymi zbrodniami nękającymi XIX-wieczny Londyn.
Premiera na Netflixie: 26 marca (cały sezon)
* Autorka zdjęcia głównego: Tamara Arranz / Materiały prasowe Netfliksa
Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.