REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

YouTube Premium: cena, abonament, jak zrezygnować? Wielki poradnik

Ile kosztuje YouTube Premium? Jak anulować usługę? Jak wygląda miesiąc próbny? Przychodzimy z wielkim poradnikiem, który odpowie na wszystkie te pytania. Podpowiadamy także, co warto wiedzieć przed opłaceniem usługi i jak z niej zrezygnować.

11.08.2021
20:41
youtube premium cena
REKLAMA

Z tego tekstu dowiesz się:

REKLAMA

Czym jest i co oferuje YouTube Premium? 

YouTube Premium to nazwa płatnej subskrypcji serwisu YouTube, która daje swoim subskrybentom dodatkowe funkcje i możliwości, niedostępne dla korzystających z darmowej wersji serwisu. Funkcja ta istniała wcześniej pod nazwą YouTube Red i powstała już w 2015 r. Jej pierwotna wersja niewiele różniła się od obecnej - pozwalała na pozbycie się reklam, pobieranie filmów i oglądanie ich offline oraz dawała dostęp do treści oryginalnych serwisu. W 2018 r. YouTube zmienił nazwę na tą, pod którą funkcjonuje obecnie i w swej najnowszej wersji oferuje poniższe usługi: 

  • oglądanie filmów bez reklam 
  • możliwość pobierania filmów i oglądania ich offline
  • możliwość korzystania z aplikacji w tle 
  • dostęp do YouTube Originals 
  • dostęp do YouTube Kids 
  • dostęp do aplikacji YouTube Music Premium

YouTube Premium - cena

Abonament za usługę kosztuje 23,99 zł miesięcznie, jednak macie możliwość wypróbowania jej za darmo przez pierwszy miesiąc. YouTube Premium oferuje także opcję rodzinną, a więc subskrypcję na 6 użytkowników, która kosztuje 35,99 zł miesięcznie. Usługę YouTube Premium i serwis YouTube Premium Music można jednak rozdzielić i kupić osobno. Jeśli interesuje was zakup jedynie subskrypcji YouTube Music Premium, a więc aplikacji do streamingu muzyki (odpowiednik Spotify czy Tidal), miesięczna subskrypcja wyniesie was 19,99 zł miesięcznie lub 29,99 zł w opcji rodzinnej.

Jak włączyć YouTube Premium?

Aby włączyć płatną wersję YouTube, należy w aplikacji lub na stronie internetowej serwisu znaleźć menu, które rozwinie się kliknięciu waszego zdjęcia profilowego i wybrać zakładkę Zakupy i subskrypcje. W aplikacji możecie to także zrobić w osobnej zakładce Pobierz YouTube Premium. Po wejściu w odpowiedni panel, pokażą wam się dwie oferty - Premium lub samo Music. Na wybranym pakiecie klikamy więcej informacji, a następnie wypróbuj bezpłatnie. Wówczas pojawi się panel dodawania płatności, w którym możecie wybrać kartę kredytową/debetową lub metodę przez paysafecard. Na dole ekranu pojawi się także informacja o pierwszej planowanej dacie płatności, która nastąpi po upłynięciu miesiąca próbnego. 

Gdzie można korzystać z YouTube Premium?

Subskrypcja YouTube Premium obowiązuje na wszystkich urządzeniach, na których zalogowani jesteście na wasze konto Google/YouTube, a więc zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie, tablecie, smart TV czy konsoli. 

Czy warto inwestować w YouTube Premium?

Na to pytanie odpowiedzi będą się różnić. Jeśli bardzo zależy wam na oglądaniu filmów na YouTube bez reklam, których nie ma co ukrywać - jest coraz więcej - wówczas jak najbardziej. Oglądanie waszych ulubionych youtuberów, twórców, wywiadów czy tutoriali odbywać się będzie płynnie i bez zakłóceń. Ta opcja skusiła już 30 mln osób na świecie, bo właśnie tyle wynosi liczba subskrybentów płatnego YouTube na 2021 rok. Jeśli interesuje was jedynie aplikacja YouTube Music Premium, warto zastanowić się dwa razy. Platforma do streamingu muzyki od YouTube nie jest tak zaawansowana, jak jej konkurenci - wiele treści miesza się tu z waszymi wyszukiwaniami z YouTube, nie tylko tymi muzycznymi. Jej niekwestionowanym plusem jest dostęp do wielu klipów wideo i teledysków, lecz oprócz treści z oficjalnych kanałów artystów, znajdziecie tu także powiązane filmy od zwykłych użytkowników, które mieszają się w bibliotece utworów. Jeśli szukacie kompleksowej oceny samego serwisu muzycznego, odsyłam was tutaj: YouTube Music oficjalnie w Polsce. Sprawdziliśmy nowy serwis streamingowy

Miesiąc próbny YouTube Premium - jak wyłączyć?

Z miesiąca próbnego YouTube Premium możecie zrezygnować na stronie internetowej serwisu oraz w aplikacji YouTube. W tym samym menu, o którym wspominałam wcześniej, należy znaleźć zakładkę Zakupy i subskrypcje. Pod wybraną subskrypcją pojawi się możliwość anulowania konta premium. Jeśli się na to zdecydujecie, serwis poprosi was jeszcze o wskazanie powodu waszej rezygnacji. Jeśli postanowiliście nie włączać płatnego konta premium, wystarczy kliknąć dalej, a YouTube nie pobierze płatności za pierwszy miesiąc usługi. Na wyłączenie miesiąca próbnego macie jednak dokładnie 30 dni od dnia założenia konta, więc jeśli nie podoba wam się oferowana usługa, lepiej wyrobić się przed tym czasem. 

youtube premium  cena

Jak zrezygnować z płatności za konto YouTube Premium?

Jeśli nie jesteście pewni, czy chcecie całkowicie zrezygnować z usługi, możecie jedynie zawieść płatność za konto. YouTube Premium umożliwił swoim użytkownikom odroczenie płatności na okres nawet do 6 miesięcy. Aby tego dokonać, musicie ponownie znaleźć zakładkę z płatnymi subskrypcjami, a następnie wybrać usługę, której płatność chcecie wstrzymać. Po wybraniu opcji dezaktywowania usługi należy kliknąć wstrzymaj. Zostaniecie wówczas poproszeni o wybranie, na jaki okres chcecie wstrzymać usługę premium. Teraz wystarczy kliknąć wstrzymaj subskrypcję i gotowe. Przez wskazany przez was okres czasu wasze konto premium będzie zawieszone, a płatności nie będą pobierane.  

REKLAMA

YouTube Premium - jak zrezygnować?

Usuwanie konta YouTube Premium wygląda tak samo, jak jego wstrzymywanie i zarządza się nim w tym samym miejscu. Należy więc znaleźć panel zarządzania subskrypcjami i wybrać usługę, z której chcecie zrezygnować. Następnie wybieracie kontynuuj, aby anulować, dalej i anuluj. Proces usuwania konta w YouTube Premium jest na szczęście nieskomplikowany, więc wyłączenie usługi nie zajmie wam dużo czasu. Warto jednak pamiętać, że z funkcji konta premium można korzystać aż do końca trwania okresu rozliczeniowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA