REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Pawlikowska martwi się o wolność słowa w Polsce i zakłada fundację. To wynik krytyki, jaka na nią spadła za film o depresji

Beata Pawlikowska w ubiegłym tygodniu zamieściła na YouTube kontrowersyjne wideo, w którym odniosła się do faktów naukowców odnośnie m.in. szkodliwości leków antydepresyjnych. Na dziennikarkę posypały się gromy za szerzenie nieprawdziwych informacji. Pawlikowska nie zamierza jednak przestać zajmować się zdrowotną tematyką. W medialnym komunikacie oświadczyła, że chce powołać fundację działającą na rzecz osób z depresją oraz schizofrenią. Zdradziła też, że przez ostatnie wydarzenia doznała ogromnego hejtu, gróźb oraz wyzwisk.

23.01.2023
16:02
Beata Pawlikowska
REKLAMA

Beata Pawlikowska w opublikowanym na YouTube filmie powołując się na badania specjalistów podkreśliła, że leki antydepresyjne są szkodliwe, gdyż m.in. zmieniają działanie mózgu, wywołują dysfunkcje seksualne oraz powodują wzrost masy ciała. Na materiał "Depresja. Najnowsze badania naukowe" zareagowali m.in. czytelnicy dziennikarki, którzy podkreślili, że leki przeciwdepresyjne nie raz uratowały im życie, ale też dziennikarze zajmujący się tematyką medyczną oraz lekarze.

Psychiatra oraz prezeska Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych, Maja Herman za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreśliła, że chce zebrać fundusze na postępowanie sądowe przeciwko Pawlikowskiej za szerzenie nieprawdziwych informacji, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. Wideo Pawlikowskiej odbiło się szerokim echem w mediach, a sama zainteresowana zdecydowała się na przeprosiny w stylu gwiazd, m.in. Filipa Chajzera i napisała, że przeprasza wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

REKLAMA

Żałuję, że to zrobiłam. Sądziłam, że informacje o nowych badaniach naukowych mogą być ciekawe lub pomocne. Rozumiem, że wiele osób nie życzy sobie, żebym się wypowiadała na ten temat. Szanuję to. Nie zamierzam więcej podejmować tego tematu. Przepraszam osoby, które poczuły się urażone - pisała na Facebooku.

Beata Pawlikowska zakłada fundację

Wygląda na to, że również po tych wydarzeniach dziennikarka wciąż chce zajmować się tematyką zdrowotną, o czym poinformowała w medialnym komunikacie. Beata Pawlikowska podkreśliła, że choć przez moment zwątpiła w wolność słowa w Polsce, nie zamierza się poddawać. W związku z tym chce powołać Fundację Wiedza i Nadzieja (w skrócie WIN, czyli „Zwycięstwo”), która będzie działała na rzecz osób z depresją i schizofrenią, dając im wiedzę, nadzieję i miłość.

Fundacja będzie skupiała mądrych, empatycznych lekarzy, którzy widzą człowieka jako całość wraz z jego emocjami, samotnością, bezradnością, wcześniejszymi doświadczeniami i stylem życia. Fundacja będzie skupiała naukowców, którzy dzielą się najnowszymi odkryciami dotyczącymi zdrowia, w tym także psychicznego. W ramach Fundacji Wiedza i Nadzieja będę prowadzić wywiady z naukowcami i lekarzami, którzy opowiedzą o swojej pracy, holistycznym podejściu do zdrowia i najnowszych sposobach leczenia. W ramach Fundacji Wiedza i Nadzieja będziemy wydawać książki poświęcone zdrowiu, w tym także zdrowiu psychicznemu oraz prezentować filmy na ten temat - czytamy w komunikacie nadesłanym przez prawnika dziennikarki, Macieja Zaborowskiego.

Beata Pawlikowska opublikowała wideo o depresji

Pawlikowska podejmie kroki prawne w celu czyszczenia imienia i nazwiska

REKLAMA

Dziennikarka zdradziła również, że po konsultacji z kancelarią prawną zdecydowała się, że podejmie kroki prawne w celu oczyszczenia imienia i nazwiska, w obronie prawdy i prawa do wypowiedzi w ramach konstytucyjnego zapisu o wolności słowa w Polsce oraz uniknięcia następnych ataków po rozpoczęciu działalności Fundacji Wiedza i Nadzieja. W nadesłanym przez prawnika Pawlikowskiej - Macieja Zaborowskiego komunikacie można przeczytać, że dziennikarka po publikacji wspomnianego wideo o depresji, bała się wyjść z domu w obawie przed pobiciem.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, dostępnych jest w Polsce kilka telefonów. Tu możesz uzyskać pomoc.
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA