A może by tak rzucić wszystko i spędzić tę zimę w kinach? Sprawdź najciekawsze filmowe premiery
Łapka w górę ci, którzy podobnie jak ja nie znoszą zimy i najchętniej zapadliby na czas jej trwania w długi sen. Ewentualnie spędzili zimę w innej rzeczywistości. Wygodny fotel w ciepłej sali kinowej wydaje mi się całkiem ciekawą alternatywą. Tym bardziej, że nadchodząca zima szykuje dla nas nie tylko wielkie widowiska warte uwagi, ale też całą masę interesujących polskich filmów.
Filmy zima 2019 - co obejrzeć?
Mój piękny syn, premiera 4 stycznia
Timothee Chalamet jest ostatnio na fali. W zeszłym roku, za sprawą takich filmów jak „Lady Bird” czy „Tamte dni, tamte noce”, rozkochał w sobie całe Hollywood i niemałą część świata. W produkcji „Mój piękny syn” wciela się on w chłopaka, który wpadł w sidła nałogu. Twórcy przypatrują się temu, jak jego stan wpływa na destrukcję całej jego rodziny. U boku Chalameta obejrzymy Steve’a Carrella jako głównego bohatera, który walczy o lepszy los dla swojego dziecka.
Zabawa, zabawa, premiera 4 stycznia
Najnowszy film Kingi Dębskiej, która z sukcesem opowiada o ważnych tematach w czytelny, klarowny i bliski masowemu widzowi sposób. Tym razem sięga po alkoholizm. Nie robi tego w tak dosadny i bezlitosny sposób, jak choćby Wojtek Smarzowski. „Zabawa, zabawa” to historie kobiet, które będą musiały zmierzyć się ze swoim nałogiem.
Powrót Bena, premiera 11 stycznia
Julia Roberts, jedna z największych gwiazd Hollywood, w końcu zaczyna się rozpędzać. Najpierw pojawiła się w znakomitym serialu „Homecoming”, a teraz, wiele wskazuje na to, że da nam jedną z najlepszych ról w swojej karierze. Roberts wciela się w matkę Bena, który powraca do domu przed świętami z kliniki odwykowej. Okazuje się, że chłopak nie jest jednak do końca czysty.
Miszmasz czyli Kogel mogel 3, premiera 25 stycznia
Wątpię w to, że „Kogel mogel 3” zdoła przejść do klasyki polskiej komedii, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich odsłon. Na pewno twórcy zamierzają mocno grać na sentymentach, w obsadzie bowiem ponownie zobaczymy Grażynę Błęcką-Kolską, Ewę Kasprzyk i Zdzisława Wardejna. Oprócz tego mrugnięciem oka w stronę współczesnej widowni będą Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki i Maciej Zakościelny, reprezentujący młode pokolenie polskich gwiazd. Nie mam nic przeciwko sequelom, błagam jedynie, by nie były one tylko i wyłącznie tanim skokiem na kasę.
Mirai, premiera 1 lutego
Najnowsza producka anime jednego ze współczesnych mistrzów tego gatunku. „Mirai” opowiada o chłopcu o imieniu Kun, który odkrywa ogród zdolny do przenoszenia ludzi w czasie. Korzystając z jego niezwykłych właściwości, Kun podróżuje do przyszłości, gdzie spotyka dorosłą wersję swojej młodszej siostry. Koncept fabularny jest na tyle intrygujący, że stawia „Mirai” pośród najbardziej oczekiwanych filmów nadchodzącej zimy.
Faworyta, premiera 8 lutego
Nowy film Yorgosa Lanthimosa – to właściwie maksimum informacji, których potrzebuję, by wybrać się do kina. Twórca znakomitego „Kła” i genialnego „Zabicia świętego jelenia” powraca, by tym razem spróbować swoich sił z filmem kostiumowym. Jeśli wierzyć pierwszym opiniom, czeka nas aktorska uczta od trójki odtwórczyń głównych ról – Olivii Colman, Rachel Weisz i Emmy Stone.
Lego Przygoda 2, premiera 8 lutego
Pierwsza część „Lego Przygoda ” okazała się nie tylko wielkim przebojem, ale i fantastycznym filmem, łączącym brawurową animację ze wspaniałą komedią. I choć kolejne odsłony serii Lego nie były już aż tak udane, to mocno wierzę, że „Lego Przygoda 2” co najmniej dorówna części pierwszej.
Alita: Battle Angel, premiera 14 lutego
Przyznam, że już dawno żaden zwiastun hollywoodzkiej superprodukcji nie był dla mnie równie niepokojący. Chodzi mi głównie o te dziwnie duże wielkie oczy tytułowej bohaterki najnowszego filmu Roberta Rodrigueza. Zwiastun filmowej adaptacji popularnego filmu anime „Alita: Battle Angel” nie zapowiada nic ponad masę akcji, dużo wybuchowych scen i efekty specjalne rodem z gier wideo. Czy to wystarczy by dać widzom angażujące i naprawdę ciekawe widowisko? Hmm… jakoś wątpię, ale obym się mylił, choć liczę, że czeka nas udana cyberpunkowa superprodukcja.
Jak wytresować smoka 3, premiera 15 lutego
Trzecia część uwielbianej przez widzów w każdym wieku serii „Jak wytresować smoka” zabierze nas do tajemniczej i mistycznej krainy, gdzie czeka kolejna masa wspaniałych przygód z uroczym smokiem w roli głównej. Jeśli kochacie wielkie stwory ziejące ogniem, uwielbiacie świat wikingów oraz klasycznego fantasy z nutą komediową, to chyba nie trzeba was specjalnie namawiać na ten seans.
Kobiety mafii 2, premiera 22 lutego
Patryk Vega nie zwalnia tempa i powraca z kontynuacją swojego przeboju „Kobiety mafii”. Tym razem gra toczy się o tony kolumbijskiej kokainy. W Polsce, jak to w Polsce, nawet kokaina jakimś cudem znika w tajemniczych okolicznościach. W tym celu nad Wisłę przybywa wysłanniczka kolumbijskich karteli Aida, która ma za zadanie znaleźć towar i ukarać winnych.
Córka trenera, premiera 1 marca
„Córka trenera” opowiada o młodej zawodniczce tenisa Wiktorii, która razem z ojcem podróżuje po Polsce i bierze udział w zawodach. Gdy dołącza do nich chłopak Igor, relacja ojca z córką zaczyna się powoli komplikować. Według pierwszych opinii „Córka trenera” to pięknie opowiedziana, wciągająca historia oraz koncertowa rola Jacka Braciaka. Czekam!
Kapitan Marvel, premiera 8 marca
By wyjaśnić zawiłości struktury świata Filmowego Uniwersum Marvela i tego, jak dojdzie do wielkiego finału „Avengers: Endgame”, będziemy musieli cofnąć się w czasie aż do lat 90. Tam poznamy Carol Danvers, która nie wiedzieć czemu ukrywała się przed światem podczas wydarzeń ze wszystkich wcześniejszych odsłon filmów Marvel. Liczę, że twórcy uniwersum zgrabnie połączą te wszystkie wątki i dadzą nam naprawdę wielkie widowisko, nie tylko od strony wizualnej, bo ta jak wiemy będzie dopieszczona do granic przyzwoitości.
Ciemno, prawie noc, premiera 22 marca
Adaptacja głośnego thrillera Joanny Bator. Za reżyserię odpowiada Borys Lankosz, a w roli głównej zobaczymy Magdalenę Cielecką. W obsadzie towarzyszą jej także Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski i Dawid Ogrodnik. To może być najmocniejszy polski film roku. Dziennikarka Alicja Tabor powraca po latach do rodzinnej miejscowości, gdzie próbuje na własną rękę rozwikłać tajemnicę zaginięcia dzieci. Czeka więc nas mroczny temat, surowy klimat i liczne zwroty akcji.