REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Piotr Adamczyk w roli Rosjanina to czarny koń serialu „For All Mankind”

Dobiegł już końca 2. sezon „For All Mankind”, czyli serialu, który wyrósł na perłę w koronie Apple TV+. W końcówce finałowego odcinka pojawił się nawet polski, a właściwie to słowiański akcent.

26.04.2021
22:16
for-all-mankind-piotr-adamczyk-apple-tv-plus-serial-1
REKLAMA

„For All Mankind” to serial przywodzący na myśl fenomenalne „Halt and Catch Fire”, tyle że obserwujemy w nim, zamiast miłośników komputerów, astronautów oraz innych pracowników agencji NASA wraz z ich najbliższymi. Liczne zwroty akcji wywracające życie bohaterów z krwi i kości do góry nogami sprawiają, że podczas seansu widz czuje się niczym na emocjonalnym rollercoasterze.

REKLAMA

Oprócz tego, że mamy tutaj do czynienia ze świetnie napisanym dramatem obyczajowym, w „For All Mankind” wyróżnia się również na plus świat przedstawiony. Ta wyjątkowo udana produkcja na wyłączność Apple TV+ opowiada o alternatywnej rzeczywistości, w której wyścig kosmiczny wygrali sowieci, co dało Amerykanom solidnego kopa i przyspieszyło podbój kosmosu.

for all mankind apple tv plus 2 sezon piotr adamczyk 1 class="wp-image-1707817"
Tracy wraca w kosmos. Co na to Gordo?

For All Mankind” w 2. sezonie skupiło się jednak nie na eksploracji, tylko na… rywalizacji.

Wydarzenia pomiędzy dwiema seriami dzieli dekada i to właśnie w tym okresie, który pominęliśmy, na Księżycu rozbudowywana była baza Jamestown — ta sama, w której Gordo niemalże postradał zmysły. Na Ziemi też się nieco pozmieniało — John Lennon przeżył zamach na swoje życie, a Jan Paweł II w zamachu zginął. Ruszył też z kopyta rozwój technologi, w tym d-maili i… elektrycznych aut.

Bohaterowie z kolei w większości przypadków dojrzeli, ale też zaczęły wychodzić na wierzch z nich traumy i inne demony. Pojawiły się też ogromne napięcia pomiędzy dwoma imperiami, a zegar zagłady niemalże wybił 12:00. Amerykanie uznali, że to najwyższa pora, by na Księżyc wysłać uzbrojonych marines, ale jednocześnie dowództwo wpadło na pomysł, by zorganizować misję ponad podziałami…

for all mankind apple tv plus 2 sezon piotr adamczyk 2 class="wp-image-1707814"
Ed jeszcze nie wie, co go czeka…

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy zobaczyliśmy w serialu Rosjan w pełnej krasie.

„For All Mankind” skupia się na Amerykanach, którzy chcą rozpaczliwie dogonić Sowietów, a przez dłuższy czas ich wrogowie byli taką bezkształtną masą, takim chochołem. W poprzednim sezonie pojawił się jednak, w jego drugiej połowie, pewien rosyjski kosmonauta, który trafił do księżycowej bazy razem z dwójką głównych bohaterów (i nieco tam, jak się okazuje, nabroił!).

W tegorocznej serii pierwsze skrzypce po stronie radzieckiej gra z kolei zupełnie nowa postać: biurokrata oddelegowany do misji Apollo-Sojuz (czy tam Sojuz-Apollo). Wcielił się w niego polski aktor, Piotr Adamczyk. Niestety okazało się, że w serialu Apple’a nie zagrał Polaka, który w alternatywnej rzeczywistości trafił do radzieckiego programu kosmicznego, tylko Rosjanina.

.for-all-mankind-piotr-adamczyk-apple-tv-plus-serial-0 class="wp-image-1618378"
Piotr Adamczyk w „For All Mankind”

Sergiej, grany przez Piotra Adamczyka, okazał się w dodatku jedną z ważniejszych postaci w „For All Mankind”.

Co prawda nie jest bohaterem pierwszoplanowym, ale stał się taką twarzą Rosjan w 6. odcinku 2. serii. Wypadł przy tym całkiem nieźle w scenach, które współdzielił przede wszystkim z postacią Margo Madison. Pomiędzy tą dwójką zaczęło zresztą coś iskrzyć, przez co Piotr Adamczyk najpewniej wróci w 3. sezonie „For All Mankind” i może mieć jeszcze ważniejszą rolę niż wcześniej…

Pod koniec 2. sezonu jakimś cudem udało się rozładować napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją — nie obyło się bez ofiar po obu stronach, ale dzięki temu, że Ed zachował zimną krew i nie zestrzelił wrogiego statku, Sowieci wycofali swoje łodzie podwodne. Nuklearne rakiety zostały na swoim miejscu i (prawie) wszyscy żyli dalej długo i (w miarę) szczęśliwie.

for all mankind apple tv plus 2 sezon piotr adamczyk 3 class="wp-image-1707811"
W serialu bardzo silnie zarysowane zostały role kobiece
REKLAMA

Okazuje się, że ten niepozorny bohater Piotra Adamczyka pojawił się w jednej z ostatnich scen serialu, gdy próbował… umówić się na randkę z szefową NASA na jakiejś konferencji zorganizowanej poza terenem Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Tak jak jednak podejrzewałem, nie robił tego, bo się zakochał, tylko dlatego, że tak naprawdę próbował ją zwerbować na polecenie swoich mocodawców

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA