REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Jak wychować sobie geeka? Te książki pobudzą wyobraźnię młodych graczy

Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe to nie tylko doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu razem z dzieckiem. To także sposób na rozwinięcie wyobraźni i zainteresowanie młodych ludzi nauką i konstruowaniem nowych form. Oczywiście w odpowiednich dawkach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w sieci.

22.10.2020
21:45
mlody sheldon cooper the big bang theory prequel trailer
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma lepszego sposoby na spędzanie czasu z pociechą niż rozwijanie wspólnych zainteresowań. Wychowywanie geeka można zacząć już od najmłodszych lat i prostych gier. Dziś gry, a za kilka lat pierwsze wspólne wyprawy na Pyrkon czy oglądanie ulubionych seriali.

Jakie zatem treści wybrać, by zapewnić dziecku mądrą rozrywkę? Można zacząć choćby od niesamowicie popularnego „Minecrafta”, gry, o której słyszał już chyba każdy. Zanim jednak usiądziemy do komputera, warto razem przeczytać wydawnictwa książkowe opowiadające o skomplikowanym świecie „Minecraft”.

Gra survivalowa „Minecraft” od kilku lat nieustannie dostarcza graczom i graczkom wyzwań. Przy okazji rozwijając wyobraźnię młodych ludzi, którzy uczą się konstruowania także skomplikowanych form. Powstała w 2009 roku gra studia Mojang w 2014 roku została przejęta przez Microsoft. Od tamtej pory jej popularność tylko rośnie. Zanim jednak pokażemy pociechom grę, możemy zapewnić im doskonały wstęp za pomocą pozycji książkowych opowiadających o „Minecrafcie”.

Od czego zacząć przygodę ze światem Minecraft?

Dobrym początkiem może być zestaw „Minecraft. W świecie gry i inne historie”. Oficjalne wydawnictwo składa się z czterech opowieści powstałych z myślą o najmłodszych fanach i fankach uniwersum. Krótkie historie opatrzone obrazkami zachęcą do dalszego eksplorowania świata „Minecrafta”. Książki pomogą w lepszym zrozumieniu gry, z pewnością sięgną po nie także dzieci, które jeszcze niechętnie czytają książki. To także dobry sposób dla rodziców ciekawych uniwersum Minecrafta, którzy chcą się z nim zapoznać i zrozumieć jego fenomen. W środku znajdują się wydane wcześniej opowieści „W świecie gry”, „Noc nietoperzy”, „Na głęboką wodę” oraz „Mob w maszynie”.

Wstęp do nauki o sztucznej inteligencji

 class="wp-image-454936"

Kolejnym krokiem zapoznania się z uniwersum „Minecrafta” może być „Rocznik 2021”, czyli podsumowanie tego, co działo się w świecie „Minecrafta” w ostatnich miesiącach. Dla nieco bardzo doświadczonych graczy to dobre podsumowanie. Dla świeżaków – sposób na rozeznanie się, o co w tym „Minecrafcie” chodzi. Twórcy gry w „Roczniku” chwalą się dodatkowo działaniami wykraczającymi daleko poza świat wirtualny. Wspominają między innymi o aplikacji Minecraft Earth czy inicjatywie Block by Block, zorganizowanej razem z ONZ. Użytkownicy dowiedzą się z także, jak za pomocą „Minecrafta” programować sztuczną inteligencję.

Po takim wstępie pozostaje tylko sięgać po instrukcje i rozpocząć budowy. Na przykład z wydawnictwemMinecraft. Niesamowite bazy. To książka zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych fanów „Minecrafta”. Ci znajdą w niej całą masę rad i trików, zostaną także poprowadzeni krok po kroku przez proces budowania – od planowania, doboru bloków, aż po zdobienia. Wszystko rozrysowane w atrakcyjny dla oka i przejrzysty sposób.

Najlepszym zaś dopełnieniem będzie „Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania”. To zestaw składający się z dwóch książkowych instrukcji oraz szkicownika wypełnionego cennymi inspiracjami. Oprócz tego w zestawie znajdują się plakat i zawieszka na drzwi.

 class="wp-image-454618"

Jeśli „Minecraft” to za mało, młodzi gracze mogą poszukać dla siebie idealnej rozrywki w świecie Roblox. To największa platforma z grami na świecie, dzięki której gracze mogą wcielać się w wybrane przez siebie role. Na kartach wydawnictwa Roblox. Rocznik 2021 znajdą oni wyjaśnienie, od czego najlepiej zacząć przygodę z Roblox. Bardziej doświadczeni gracze odnajdą tam z kolei między innymi wskazówki dotyczące mniej znanych, a wartych uwagi tytułów na platformie.

Dobrze znane uniwersum Power Rangers

Gry „Minecraft” i „Roblox” to stosunkowo nowe twory, które najmłodsi znają znacznie lepiej niż ich rodzice. Nie zapominajmy jednak o starszych, kultowych markach, które sami dobrze znamy z naszych dziecięcych lat, dziś zaś możemy opowiedzieć o nich najmłodszym. Taką marką jest choćby „Power Rangers", które w zeszłym roku wróciło na małe ekrany w odświeżonej formie jako serial „Power Rangers Beast Morphers”. Produkcji towarzyszy cała seria książek dla najmłodszych, na przykład „Power Rangers. Rocznik. Fakty, bohaterowie, wyzwania”. To pozycja napakowana ciekawostkami i faktami na temat postaci, informacji dotyczących serialu i łamigłówek. Czym jest substancja Morph-X? Cząstki jakich zwierząt posiada każdy z wojowników? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w książce, dzięki której przy okazji sami powrócicie pamięcią do swojego dzieciństwa i zabaw, podczas których wołaliście „Go go Power Rangers!".

REKLAMA
 class="wp-image-454906"

*Tekst powstał we współpracy z Harper Collins Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA