Te nazwiska to przyszłość polskiej muzyki. Tidal ruszył z programem dla gwiazd
Jak się przebić na rynku muzycznym spośród całej gamy zdolnych artystów? Oprócz talentu, pewności siebie, no i oczywiście szczęścia potrzebne też jest wsparcie. Serwis streamingowy Tidal rozpoczął międzynarodową ekspansję programu Tidal Rising, poprzez wprowadzenie projektu na polski rynek. Podczas śniadania prasowego zaproszeni goście poznali szczegóły odnośnie samego projektu oraz zapoznali się z młodymi artystami i ich twórczością.
Aby przebić się do muzycznego świata, sam talent nie wystarczy. Młodzi artyści na rynku muzycznym lekko nie mają. Wszak ogromna, przytłaczająca wręcz konkurencja, ilość zespołów oraz artystów tworzących muzykę jest ogromna. Warto oczywiście wyróżniać się z tłumu, tworząc oryginalne dźwięki, lecz i to czasem nie wystarczy. Szukać wsparcia można na wiele sposobów, również u globalnych muzycznych gigantów, jak chociażby Tidal.
Więcej o muzyce przeczytasz w Spider's Web:
Ruszył projekt Tidal Rising, wspierający młodych, zdolnych artystów
Projekt Tidal Rising wykracza daleko poza tradycyjne wsparcie muzyków. Przede wszystkim ma wzmocnić pozycję ekonomiczną młodych twórców, by mogli rozwijać się, prosperować w branży oraz budować swoją karierę. O programie zaproszeni goście mogli posłuchać podczas śniadania prasowego zorganizowanego przez Tidal w warszawskim klubie jazzowym Jassmine. Jak się okazuje, benefitów programu dla młodych artystów jest sporo. Do najważniejszych należy bezpośrednie wsparcie finansowe, spersonalizowane wsparcie marketingowe wydawnictw, ale też możliwość udziału w Tidal Artist Summit w Nowym Jorku, warsztaty edukacyjne, które dotyczą budowania kariery, webinary oraz szkolenia, pozycjonowanie na okładkach oraz playlistach czy też produkcja oryginalnych filmów dokumentalnych z udziałem artystów.
Kim są artyści, którzy dołączyli do Tidal Rising?
A skoro o nich mowa, podczas śniadania prasowego, prowadząca, dziennikarka - Agnieszka Szydłowska - przedstawiła i porozmawiała z młodymi artystami, którzy mogą nieźle namieszać na polskiej scenie muzycznej. Trzeba przyznać, że piątka startujących w programie artystów, ujmuje naturalnością, poczuciem humoru oraz bezpretensjonalnością.
W polskiej odsłonie projektu wśród wyróżnionych artystów znalazła się Dominika Płonka, która na swoim koncie ma jeden z najmocniejszych debiutów polskiej sceny alternatywnej. Jak mówi, najlepiej czuje się śpiewając współczesne R&B, lecz eksperymentuje też z innymi gatunkami, muzyką klubową oraz elektroniczną. Do tej pory Dominika łączyła pracę zawodową z tworzeniem muzyki, co nie było dla niej łatwe, bo na tworzenie dźwięków miała czas w weekendy. Program Tidal pozwolił jej skupić się na muzyce i nagraniu pierwszego krążka.
Kolejnym uczestnikiem programu jest Kajetan Wolas, młodziutki artysta, który kilka miesięcy temu zdał maturę. Obecnie skupia się na wydaniu pierwszej płyty. Nad debiutanckim materiałem
pracuje z Magierą oraz szeregiem topowych producentów i songwriterów, m.in.
Kubą Karasiem, MajLo, Miodem z Jamal czy Patrickiem The Pan. Dotychczas największą
popularność przyniosły Kajtkowi akustyczne covery urbanowych hitów na TikToku. Jego filmy
zauważyli między innymi Qry, Bedoes czy Internaziomale.
Do projektu Tidal Rising dołączył też Asster, czyli pochodzący z Łodzi, młody reprezentant polskiej sceny rapowej. Muzyk z łatwością odnajduje się też w nowoczesnych brzmieniach, pokazując przy tym bogaty warsztat i szturmem przebijając się na scenę mainstreamową.
Artystyczny skład biorący udział w programie zamyka duet Afekty, czyli Basia Siciarek i Helena Pyłka. Razem tworzą delikatne piosenki, czerpiące z takich gatunków jak folk, acoustic pop oraz indie. Ich szczere teksty, ale też miękkie wokale czy lekkie brzmienie kreują atmosferę spokoju oraz intymności.
Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami i branżą muzyczną młodzi artyści opowiedzieli m.in. o swojej muzycznej drodze, edukacji oraz emocjach związanych z muzyką. Widać, że mają ogromny głód tworzenia jej, pokazywania jej dalej, a Tidal z pewnością im w tym pomoże.