REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tiktoker oszukał internetowych oszustów. Pokonał wyłudzaczy ich własną bronią

Popularny tiktoker Ryan Kelly postanowił wykorzystać swoją wiedzę i tytuł magistra bezpieczeństwa wewnętrznego do praktycznych celów. Zainspirowany e-mailem, który otrzymał od podejrzanej firmy, influencer postanowił, że rozpocznie na swoim kanale serię, w której pokaże jak sam oszukuje oszustów.

23.06.2023
17:42
Tiktoker oszukał internetowych oszustów. Pokonał wyłudzaczy ich własną bronią
REKLAMA

Ryan Kelly tworzy na TikToku pod nickiem YouthPastorRyan i na ten moment obserwuje go niemal 5 milion użytkowników. Popularność zdobył głównie dzięki nagraniom na temat pracy w Disneyu, komediowym treściom oraz współpracom z innymi popularnymi twórcami. Oprócz swoich umiejętności miękkich, Ryan posiada także tytuł magistra bezpieczeństwa wewnętrznego, co postanowił sprytnie wykorzystać, by stworzyć na swoim kanale ciekawy content. A ma on związek z oszukiwaniem samych oszustów i demaskowanie scamerskich praktyk.

REKLAMA

Tiktoker sprytnie oszukuje samych oszustów. Cały proces relacjonuje na TikToku

Pierwszy film Ryana z serii demaskowania oszustów dotyczył pewnej firmy, od której tiktoker otrzymał podejrzanego e-maila:

Nie chcę wydawać się paranoikiem, ale coś w tym e-mailu wydaje się trochę podejrzane. Okazuje się, że chcą, żebym założył konto i zainwestował u nich trochę pieniędzy, a także stworzył film, który pomógłby innym ludziom trafić na scam

- mówił tiktoker.

Ryan wymyślił, w jaki sposób sprytnie podejść oszustów. Chłopak wysłał im link, który miał być odnośnikiem do wideo, a w rzeczywistości była to przepustka do zdobycia adresu IP i lokalizacji autora e-maila, zdobywając przy tym wszystkie potrzebne informacje o firmie, by już nikt więcej nie natknął się na scamerów.

Ryan nie zaprzestał jednak na podejrzanej firmie. Kilka dni temu temu tiktoker opublikował nagranie zapłakanej dziewczyny, która opowiedziała o tym, jak została oszukana przez fałszywego hodowcę psów. Autorka tiktoka wykonała przelew, jednak swojego upragnionego psa, jak się można domyślić, nigdy nie zobaczyła. Ryan odpowiedział na jej filmik i postanowił pomóc jej zdemaskować oszustów.

REKLAMA

Tiktoker skontaktował się z fałszywą firmą, udając zainteresowanie kupnem tego samego psa, którego chciała nabyć oszukana dziewczyna. Gdy oszuści zażądali pieniędzy, Ryan wysłał im fałszywy link do aplikacji Cash App, dzięki której uzyskał adres IP i lokalizację oszusta, uzyskując także informacje na temat platformy, z jakiej korzystali fałszywi hodowcy. Okazało się, że zlokalizowani oni są w Kamerunie. Ryan wysłał oszustom kolejny link, który pozornie odesłał ich na stronę Gmaila. W rzeczywistości był to strona, dzięki której chłopak mógł z łatwością odkryć hasło do e-maila oszustów i monitorować ich pocztę tak, by wszystkie wiadomości odnośnie psa były na bieżąco usuwane tak, by nikt więcej nie został już oszukany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA