Rozpoczął się okres ferii zimowych. To doskonała okazja, by dzieci odpoczęły na świeżym powietrzu, ale również w domu. Jeśli nie macie pomysłu na to, co robić ze swoimi pociechami, rzućcie okiem na podcasty, które zaciekawią zarówno te młodsze, jak i starsze dzieciaki.
Co robić w ferie zimowe? Warto oczywiście postawić na aktywny wypoczynek, jakim jest uprawianie sportów zimowych. Jeśli jednak nie macie w planach żadnych wyjazdów, zimowe wakacje w domu również mogą być kreatywne i ciekawe. A zamiast całymi dniami ślęczeć przed komputerem czy telewizorem, można ten wolny czas wykorzystać w inny sposób, który rozrusza nieco dziecięce mózgownice i wzbudzi w nich ciekawość do świata oraz bajek. Wybraliśmy TOP 5 podcastów, które zaciekawią zarówno te młodsze, jak i starsze pociechy.
O produkcjach dla dzieci przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:
Najlepsze podcasty dla dzieci na ferie: "Ciekawostnik"
"Ciekawostnik" to podcast prowadzony przez Krzysztofa Grabowskiego i Martę Szewczyk. Twórcy w ciekawy i kreatywny sposób wyjaśniają najmłodszym przeróżne zagadnienia. Kim był Albert Einstein, skąd się wziął Księżyc i jaki kolor ma dla psów największe znaczenie? To tylko jedne z wielu tematów, które w "Ciekawostniku" poruszają Marta i Krzysiek.
Podcast "Ciekawostnik" jest dostępny na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz Google Podcasts, a także na stronie internetowej "Ciekawostnika".
Bajkowy Podcast
Prócz ciekawostek i naukowych zagadnień dzieciaki mają również możliwość wysłuchania bajek. Jednym z twórców, który prowadzi tego typu profil, jest Wojciech Strózik, autor "Bajkowego Podcastu". Wśród najróżniejszych bajek czytanych przez Wojtka usłyszeć można nie tylko historie ze znanymi i lubianymi bohaterami w rolach głównych, takie jak "Nowa przygoda Czerwonego Kapturka" czy "Królewna Śnieżka - Słonica", ale również opowieści o Antoniu Vivaldim, Franciscu Goi oraz zupełnie nowe bajki.
"Bajkowy Podcast" jest dostępny na platformach Spotify i Apple Podcasts, a także na stronie internetowej "Bajkowego Podcastu".
Bliżej lasu
Daniel Mróz postanowił stworzyć z kolei podcast, który odpowiada dzieciom na nurtujące ich pytania. "Bliżej lasu" to podcast z opowiadaniami przyrodniczymi dla najmłodszych, gdzie twórca opowiada m.in. o tym, czy sowy są naprawdę mądre, a kleszcze - takie straszne, a także co to jest babie lato i dlaczego ptaki śpiewają zimą.
Podcast "Bliżej lasu" jest dostępny w serwisach Spotify, Apple Podcasts oraz na stronie internetowej podcastu "Bliżej lasu".
Duduś, Tolek i... - czyli detektywistyczne bajki dla dzieci
"Duduś, Tolek i..." to seria detektywistycznych opowieści dla dzieci autorstwa Agaty Nawrockiej, która zabiera najmłodszych w ekscytującą podróż do świata tajemnic wraz z pięciolatkami z Agencji Detektywistycznej przy ul. Tajemniczej 7. W cotygodniowych audiobajkach słuchacze mogą rozwijać swoje skupienie i logiczne myślenie, ale również świetnie się bawić.
Podcast "Duduś, Tolek i..." jest dostępny na platformach Spotify i YouTube.
Greeking Out from National Geographic Kids
"Greeking Out from National Geographic Kids" to podcast po angielsku, który sprawdzi się idealnie dla tych nieco starszych dzieci. Słuchowisko zanurza najmłodszych w świat greckich bogów i bogiń, potworów oraz bohaterów. Na kanale znajdują się odcinki o bogini Księżyca - Selene, mit o Pegazie i Bellerofoncie czy historia Heleny, Menelaosa, Odyseusza i Agamemnona.
Podcast "Greeking Out" jest dostępny na platformach Spotify i Apple Podcasts.
Inne podcasty dla dzieci, na które warto rzucić okiem:
- Soundsitive Kids - Bajki dla dzieci
- Opowieści ludów świata
- Super Simple Podcast
- Nauka. To lubię Junior
- Bajkowanie