Zapewniam, że dzisiaj trudno będzie się wam oderwać od ekranu. A wszystko przez Netfliksa - w serwisie pojawiły się już piątkowe nowości, w tym mocny koreański serial science fiction "Parasyte: The Grey". Obok niego zadebiutuje także najnowszy brytyjski dramat z Gillian Anderson w roli głównej, a także film dokumentalny o mediach społecznościowych.
Na początku kwietnia w serwisie Netflix pojawiło się całkiem sporo nowości. Zadebiutowały przede wszystkim wszystkie sezony kultowego serialu Darrena Stara "Seks w wielkim mieście" oraz genialnego "Sherlocka", brytyjskiego serialu opartego na kryminałach Sir Arthura Conana Doyle'a z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. Wczoraj natomiast na platformie pojawił się długo wyczekiwany serial "Ripley", serialowa adaptacja powieści Patricii Highsmith z 1955 r., w której w tytułowego Toma Ripleya wcielił się Andrew Scott. A co wpadło dzisiaj? Sprawdzamy.
Netflix: co obejrzeć w piątek? Nowości serwisu - Parasyte: The Grey
"Parasyte: The Grey" to południowokoreański serial z gatunku horror science fiction, który powstał w oparciu o mangę "Parasyte" autorstwa Hitoshi Iwaaki. Fabuła produkcji skupia się na kobiecie (Jeon So-nee), która jako jedyna jest odporna na mózgożerne pasożyty atakujące świat. I wygląda na to, że tylko ona jest w stanie uratować ludzkość przed wyginięciem.
Mocny temat
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja "Mocny temat" skupia się na wstrząsającym wywiadzie i kompromitującym występie księcia Andrzeja (Rufus Sewell) w programie BBC Newsnight. Głównymi bohaterkami filmu są producentka Sam McAlister (Billie Piper) oraz dziennikarka Emily Maitlis (Gillian Anderson) - kobiety, które wykazały się ogromna odwagę i zrobiły wszystko, by świat usłyszał tę wstrząsającą historię.
Media antyspołecznościowe: Memy problem
Ostatnią nowością na dziś jest film dokumentalny "Media antyspołecznościowe: Memy problem". Produkcja skupia się na grupie znudzonych nastolatków, która 2003 r. stworzyła obrazkową tablicę ogłoszeniową i jednocześnie internetową społeczność dla samotników. Pierwotnie służyła do dyskusji o japońskich animacjach, a przypadkiem podważyła konsensualne postrzeganie rzeczywistości. Film opowiada o tym, jak to się stało, że zyskała złą sławę.
O produkcjach Netfliksa przeczytasz więcej na łamach Spider's Web: