O.J. Simpson nie żyje. Miał 76 lat
O.J. Simpson nie żyje. O śmierci amerykańskiego futbolisty, który w 1995 r. został uniewinniony w sprawie o zabójstwo swojej żony, poinformowała w mediach społecznościowych jego rodzina. Gwiazdor NFL przegrał walkę z rakiem.
Urodzony w 1947 r. O.J. Simpson zaczynał jako sportowiec - w 1967 r. był zawodnikiem drużyny University of Southern California i aż do 1978 r., kiedy był już u schyłku swojej kariery sportowej, pobijał ważne rekordy. W późniejszych latach zrezygnował z futbolu na rzecz aktorstwa - jego najbardziej znaną rolą była kreacja detektywa Nordberga w serii filmów "Naga broń". Świat zapamięta jednak O.J. Simpsona nie przez pryzmat jego osiągnięć w sporcie czy branży filmowej - ciemna strona jego popularności miała związek z oskarżeniem go o morderstwo jego ówczesnej żony, Nicole Brown, oraz ucieczką przed policją. Transmisja z pościgu zebrała przed telewizory więcej osób niż podczas finału Super Bowl.
O.J. Simpson nie żyje. O śmierci poinformowała jego rodzina
O śmierci O.J. Simpsona poinformowała jego rodzina - w mediach społecznościowych pojawił się krótki wpis pożegnalny. Amerykański futbolista i aktor zmagał się z rakiem, walkę z chorobą przegrał w środę:
10 kwietnia nasz ojciec, Orenthal James Simpson, zmarł w walce z rakiem. Otaczały go dzieci i wnuki. W tym okresie przejściowym jego rodzina prosi, aby uszanować jej życzenia dotyczące prywatności i łaski
- czytamy w oświadczeniu.
W 1994 r. O.J. Simpson został oskarżony o morderstwo swojej żony, Nicole Brown, z którą doczekał się dwójki dzieci: Sydney i Justina. Simpson miał stosować wobec niej przemoc, a w domu małżeństwa kilkukrotnie pojawiała się policja. 12 czerwca 1994 r. jeden z przechodniów znalazł ciało 35-letniej Nicole oraz 25-letniego Ronalda Goldmana, kelnera z pobliskiej restauracji "Mezzaluna". Pierwszym podejrzanym o morderstwo stał się były mąż Nicole - O.J. Simpson. 17 czerwca 1994 r. sportowiec, który poruszał się jadącym z prędkością 55 km/h białym fordem bronco, uciekał przed policją. Pościg był transmitowany na żywo w telewizji i zgromadził przed ekrany 96 mln widzów - więcej niż podczas rozgrywek Super Bowl.
Mimo że dowodów na to, by skazać O.J. Simpsona za podwójne morderstwo było wiele, gwiazdor NFL ostatecznie został uniewinniony. W 2008 r. mężczyzna został skazany na 33 lata za napad z bronią z możliwością zwolnienia warunkowego po odbyciu co najmniej 9 lat wyroku. W 2017 r. Simpson wyszedł na wolność. Jego historia została przedstawiona w 1. sezonie serialu "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"; w roli głównej pojawił się Cuba Gooding Jr.
Zdjęcie główne: kadr z filmu "O.J. Simpson Infamously Trying On Gloves At Trial" na YouTube.
O tych, którzy odeszli, przeczytasz więcej na łamach Spider's Web: