Szansę daj wiedźminowi. Wiedźmiński kalkulator wyliczy, jak szybko skończysz książki i gry
Uniwersum "Wiedźmina" w ostatniej dekadzie niesamowicie się rozrósł. Zapoznanie się ze wszystkich książkami, odcinkami, grami wideo i innymi pobocznymi projektami wymaga więc czasu. Wiedźmiński kalkulator pozwoli wam obliczyć, jak szybko poradzicie sobie ze wszystkimi opowieściami o Geralcie z Rivii.
"Wiedźmin" w 2021 roku składa się już z dwóch różnych seriali, filmu aktorskiego, pełnometrażowej animacji, trzech gier cRPG, dwóch gier karcianych, jednej mobilnej produkcji a la "Pokemon GO" i całej masy komiksów. Dodajmy do tego książki pisane przez Andrzeja Sapkowskiego, a wyjdzie nam potężne popkulturowe imperium, z którym mierzyć się mogą nieliczne marki fantasy. Rzecz w tym, że wejście w wiedźmiński świat jest przez to pod pewnymi względami trudniejsze. Nadmiar wyboru bywa powiem paraliżujący, więc sięgamy po to, co najłatwiej dostępne i najbardziej popularne.
W grudniu bieżącego roku oznacza to przede wszystkim kontakt z serialem "Wiedźmin" od Netfliksa. Szkoda tylko, że to niekoniecznie najlepszy wybór. Wystarczy przeczytać naszą recenzję bez spoilerów 2. sezonu, by się przekonać jak wiele rzeczy tutaj nie zagrało. Konieczność zmierzenia się z ośmioma książkami Andrzeja Sapkowskiego i trzema grami CD Projekt RED wielu osób z kolei może się wydać zbyt czasochłonnym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzi tu dostępny online Wiedźmiński kalkulator.
Wiedźmin - ile czasu potrzeba na serial, gry i książki?
Polka Maria Kluziak w ramach projektu Omni Calculator stworzyła Wiedźmiński kalkulator w ramach przygotowań do 1. sezonu produkcji z Henrym Cavillem w tytułowej roli. Od tego czasu na platformie Netflix pojawiły się jednak ta wyczekiwana przez całą Polskę nowość, a także animowany film "Wiedźmin: Zmora Wilka". Dlatego Kluziak zdecydowała się zaktualizować swoje narzędzie. Możemy się dzięki niemu dowiedzieć dokładnie, jak szybko przeczytamy książki Sapkowskiego (po ustawieniu tempa czytania, liczby czytanych stron na godzinę oraz średniej czasu poświęcanej na tą czynność dziennie). Co więcej, Wiedźmiński kalkulator rekomenduje kolejność zapoznawania z kolejnymi tytułami w zależności od przyjętych wymogów.
W przypadku gier algorytm pyta nas o nieco inne kwestie. Chodzi o styl gry (zbalansowany, 100 proc. zadań, tylko główne zadanie lub tzw. speed run), korzystanie z dodatków oraz czas poświęcony na granie w ciągu dnia. Obie statystki da się połączyć w ramach jednego obliczenia. Niestety, w przypadku serialu nie ma takiej opcji. Kalkulator uwzględnia natomiast kwestię, czy będziemy też oglądać "Zmorę Wilka". Pozostaje mieć nadzieję, że rozwój narzędzia Marii Kluziak będzie dalej postępował. I już w najbliższym czasie uwzględni również 2. sezon serialu, inne wiedźmińskie gry od CD Projekt RED oraz stare i nowe komiksy.