REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Śpiewa o rozkładaniu nóg i zrywaniu majtek z kobiet, zgarnął 47 mln wyświetleń. Tego słucha Polska

Konrad Skolimowski to aktor i discopolowiec, o którym w ostatnim czasie było głośno również za sprawą walki z Jasiem Kapelą we freak fightowej gali Prime Show MMA 2. Skolim wystrzelił też w świecie muzyki popularnej, bo jego "Wyglądasz idealnie" cieszy się coraz większą popularnością. Ponad 47 mln wyświetleń w dwa i pół miesiąca to nie byle co. Niektórzy jednak słusznie zwracają uwagę na problematyczny tekst numeru.

09.08.2022
19:47
skolim wyglądasz idealnie tekst kobiety maja bohosiewicz
REKLAMA

Konrad Skolimowski przez długi czas był znany głównie z roli Patryka w serialu "Barwy szczęścia". Teraz cieszy się z sukcesów na polu muzyki popularnej i wygranej walki w oktagonie z Jasiem Kapelą. Największym hitem Skolima jest niewątpliwie numer "Wyglądasz idealnie", o którym wspomina na każdym nagraniu zapowiadającym kolejny koncert. Kawałek stał się jego flagowcem - w dwa miesiące nabił ponad 42 mln wyświetleń. A ostatnio licznik przebił 47 mln odsłon i zbliża się do kolejnej granicy.

To ewidentny hit tego lata i w sumie trudno się dziwić, skąd ten wzrost zainteresowania. Skolim podrasował swoją rozpoznawalność przez aferę z uderzonym na konferencji Kapelą i późniejsze zwycięstwo już w oficjalnej walce. Większość słuchaczy disco polo raczej nie przepada za Jasiem Kapelą (przede wszystkim za sprawą jego poglądów) i bardzo chciała zobaczyć, jak ten pada na deski. Skolim dostarczył im tej satysfakcji.

Sam numer spełnia zresztą większość wymagań letniego bangera. Wokalista ma dość przyjemny głos, a do tego w tym numerze nieco go moduluje, upodabniając brzmienie śpiewu do popularnego Sobla. Wielu komentujących zwróciło uwagę, że Skolim w "Wyglądasz idealnie" brzmi inaczej niż zwykle i łatwo pomylić go ze wspomnianym artystą. Poza tym brzmienie może wpaść w ucho, a tekst jest - jak to w disco polo - prosty i chwytliwy. A przy tym absolutnie okropny i skrajnie seksistowski.

REKLAMA

Wyglądasz idealnie Skolima to zbiór wąsatych, żenujących wersów

Wiadomo, że disco polo raczej nie słynie z przesadnie ambitnej warstwy lirycznej, ale najpopularniejszym wykonawcom raczej nie zdarza się epatować aż tak przedmiotowym i wulgarnym nastawieniem do kobiet. Ale kto wie? Być może właśnie to pomogło Skolimowi wedrzeć się do mainstreamu i zająć pierwsze miejsce w karcie "Na czasie" na Youtube.

Skolim - Wyglądasz idealnie

Rozkładam nogi twoje
I biorę to co moje
Kolejną nockę, skarbie
Spędzamy już we dwoje

Chciałaś mieć łobuza jak twoje koleżanki
Podejdę teraz bliżej, ja zerwę z ciebie majtki
Będziesz więcej chciała, zobaczysz jak to działa
Przy mnie tej nocy będziesz ostro balowała

Powyższe wersji w zależności od nastroju budzą obrzydzenie lub ciarki na plecach. Skolim rozkłada jej nogi i bierze, co jego; zrywa z niej majtki i obiecuje, że poskłada ją jak łabędzia z origami. Wreszcie: bierze zawsze dla siebie najpiękniejszą kobietę. I tak dalej. Nie brzmi to dobrze, na co z czasem zwróciły uwagę internautki.

Tekst numeru Konrada Skolimowskiego wypunktowała Maja Bohosiewicz.

Aktorka podzieliła się wrażeniami na swoim instagramowym profilu. Nie kryje oburzenia tekstem i popularnością samej piosenki. W komentarzach wtórują jej obserwujący. Zdecydowana większość internautów przytaknęła słowom 31-latki. Bohosiewicz nie jest zresztą jedyna w swoim oburzeniu, bo krytycznie do Wyglądasz idealnie odniosły się też inne celebrytki. W tym Aggie Lal z "Prince Charming" czy Natalia Klimas.

Mnie natomiast bawi, jak wydźwięk tekstów Skolima "pięknie" kontrastuje z oświadczeniem discopolowca w social mediach. Konrad Skolimowski zapewnia, że "nie jest jak inni celebryci i kieruje się zasadami chrześcijańskimi", a on i jego rodzina są "w stu procentach religijni". Można się zastawiać, jak ta rodzina zapatruje się na powyższe wersy. Z jednej strony przedmiotowe traktowanie kobiet może być efektem interpretacji słów co poniektórych kapłanów. Z drugiej, to, co czytamy powyżej, nie brzmi zbyt po chrześcijański. A już na pewno nie odróżnia Skolima od innych celebrytów.

Kolejny tekst, w którym podmiot liryczny mówi o kobiecie wyłącznie przez pryzmat łóżka (pompowany przez kolejne stacje radiowe!), może przyprawić o mdłości. Nie wspominając o promowaniu postaw, które są współcześnie słusznie zwalczane. "Wyglądasz idealnie" można, rzecz jasna, zestawić z tysiącami numerów popularnych raperów. Mizoginia, kultura gwałtu czy pozornie błahy catcalling przez lata były wpisane w historię tego gatunku. Czy to jednak w jakikolwiek sposób usprawiedliwia Skolima?

REKLAMA

Nie będziemy przecież tłumaczyć chamstwa konwencją i głosić, że należy oddzielać ją od prawdziwego życia i prawdziwych postaw artystów, prawda?. W 2022 roku, na tym etapie rozwoju społecznej świadomości, trudno traktować podobne usprawiedliwienia poważnie. Nakładanie na hiphopowe szlagiery filtra jest możliwe, ale trudno wymagać tego od młodszych słuchaczy, którzy chłoną teksty i postawy w formie, jaką artyści sprzedają im na płytach i w klipach. Na szczęście liczba twórców, dla których krzywdzące, wymierzone w kobiety teksty to coś, co należałoby wreszcie z rapu wyplenić, stale rośnie. Teraz tylko czekać aż coś podobnego nastąpi w disco polo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA