REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dajcie szansę "Zdradzie". Nowy thriller rozkręca się z każdym odcinkiem

W serwisie Polsat Box Go pojawiły się premierowe odcinki polskiego thrillera "Zdrada". Choć najnowsza produkcja ma kilka mankamentów, zostaniecie wciągnięci w sidła płomiennego romansu i zbrodni, która ma więcej wspólnych mianowników, niż mogłoby się wydawać.

21.05.2024
17:25
zdrada recenzja polsat box go thriller
REKLAMA

W bibliotece serwisu Polsat Box Go nie brakuje rodzimych produkcji, które podbiły serca widzów serwisu. Wśród nich genialny serial "Sortownia" z Andrzejem Chyrą w roli głównej, produkcja komediowa "Rafi" czy psychologiczny kryminał "Krew", o którym pisaliśmy więcej w recenzji na łamach Spider's Web. W maju na platformie pojawił się natomiast najnowszy serial "Zdrada" w reżyserii Makarego Janowskiego, który spodoba się nie tylko fanom tytułów kryminalnych, ale również miłośnikom wątków psychologicznych - produkcja śledzi bowiem losy bohaterów, którzy wikłają się w miłosną relacją, podążając jednocześnie tropem morderstwa, kłamstw i ogromnych pieniędzy.

REKLAMA

Zdrada - opinia o serialu Polsat Box Go

Fabuła "Zdrady", remake'u holenderskiego serialu "Overspel", skupia się na Julii Wysockiej (Anna Karczmarczyk), utalentowanej fotografce, żonie prokuratora Patryka Wysockiego (Dawid Ogrodnik) i mamie kilkuletniego chłopca, która organizuje wernisaż swoich prac. Kobieta, przytłoczona tłumem osób na wystawie, postanawia zaczerpnąć świeżego powietrza. Poznaje wówczas przypadkiem Pawła Kamińskiego (Paweł Małaszyński), męża Elizy (Marieta Żukowska), właścicielki restauracji, oraz ojca dwójki dzieci (Karolina Matej i Maciej Kucharski). Między parą błyskawicznie rodzi się uczucie, z którym ani Julia, ani Paweł nie zamierzają walczyć.

Zdrada ma swoje odzwierciedlenie nie tylko na płaszczyźnie erotycznej, ale także rodzinnej i biznesowej. W serialu obecna jest mnogość wątków, wśród których można znaleźć relacje miłosne, gangsterskie porachunki, toksyczne relacje członków rodziny (nie tylko rodziców, ale i rodzeństwa), a także głęboko skrywane tajemnice każdego z bohaterów. Produkcja jest pod tym względem różnorodna i pozwala na zagłębienie się w historię wszystkich postaci.

Bohaterom trochę brak wielowymiarowości, co jest największym mankamentem "Zdrady".

Mimo ciekawego zamysłu na poprowadzenie wątków, który sprawia, że przed widzami odkrywanych jest coraz więcej kart, postaci w serialu są dość wyidealizowane. Mamy zdolną fotografkę, o której wiemy jedynie, że jest artystką i źle czuje się w tłumie, która tkwi w relacji z ambitnym prokuratorem. Z strony jest jej kochanek, który pomaga żonie uratować jej gastronomiczny biznes, skrywając jednocześnie mroczne tajemnice.

Zwiastun serialu "Zdrada"

Jednym z zarzutów jest także gra aktorska, szczególnie, jeśli chodzi o Annę Karczmarczyk - jej bohaterka została odegrana najgorzej. Sytuację uratował nieco Paweł Małaszyński, który musiał wcielić się zarówno w przykładnego męża, jak i pociągającego kochanka, a także Dawid Ogrodnik - aktor doskonale odzwierciedlił charakter zapracowanego i ambitnego prokuratora, który nie do końca wie, jak radzić sobie w życiu domowym, a w pracy potrafi dać z siebie wszystko, by piąć się po szczeblach prawniczej kariery. Brawa należą się także Marietcie Żukowskiej oraz Piotrowi Polkowi, którzy uratowali chwilami drewniane dialogi i byli jednymi z ciekawszych postaci na ekranie.

Czy warto jednak przez to przejść? Tak.

Po pierwszym odcinku wiele rzeczy się rozjaśnia, akcja zaczyna się zagęszczać i pojawia się upragniona dynamika, a widz znajduje coraz więcej powiązań między bohaterami i bohaterkami serialu. Rozwija się nie tylko relacja Julii i Pawła, ale także życie zawodowe Patryka, który w końcu zdobył upragnione stanowisko. Obserwujemy również, jak zmienia się sytuacja w restauracji Elizy, poznając jednocześnie mroczną stronę jej syna. "Zdrada" ma swoje mankamenty, lecz mimo to na ten thriller psychologiczny warto w wolnej chwili rzucić okiem - zanim się obejrzycie, kolejne odcinki wciągną was bez reszty.

Pierwsze dwa odcinki serialu "Zdrada" są dostępne w serwisie Polsat Box Go. Kolejne będą pojawiać się na platformie co piątek.

Zdjęcie główne: Aleksandra Mecwaldowska/materiały prasowe.

REKLAMA

O produkcjach Polsat Box Go przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA