REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

"Upadek Numenoru" to nowa książka w świecie "Władcy Pierścieni"

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" już niedługo trafi na Amazon Prime Video. Niedługo po premierze serialu na rynku wydawniczym pojawi się książka, która będzie zbiorem twórczości J.R.R. Tolkiena skupiającej się na wydarzeniach Drugiej Ery. W "Upadku Numenoru" poczytamy m.in. o wykuciu Pierścieni Władzy.

23.06.2022
9:40
władca pierścieni tolkien książka serial amazon
REKLAMA

"Władca Pierścieni" zmierza na Amazon Prime Video. "O czym będzie? Jakimi opowieściami posiłkują się twórcy?" - pytają zaniepokojeni fani, bo pierwsze zapowiedzi serialu, delikatnie mówiąc, nie wzbudziły ich zachwytu. Od dawna wiadomo, że akcja produkcji rozgrywa się w Drugiej Erze Śródziemia, a teraz ma pojawić się książka, będąca zbiorem twórczości J.R.R. Tolkiena, skupiającej się na tym właśnie okresie.

Zaledwie kilka tygodni po premierze "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" na rynku wydawniczym pojawi się "Upadek Numenoru". Tolkienista Brian Sibley w jednym tomie zebrał twórczość pisarza skupiającą się wokół Drugiej Ery Śródziemia.

REKLAMA

Upadek Numenoru pojawi się po premierze Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy

Gdy już będziemy wiedzieć, czy serialowy "Władca Pierścieni" godny był całego hype'u, warto będzie sięgnąć po publikację. Zgodnie z tytułem książki prześledzimy w niej losy Numenoru - od jego założenia po upadek. Przeczytamy o wykuciu Pierścieni Władzy, budowie siedziby Saurona, a nawet o Ostatnim Sojuszu ludzi i elfów, który zakończył Drugą Erę. Brian Sibley dla Tolkien Society tak komentuje prace nad wydawnictwem:

Wielu moich przyjaciół z Tolkien Society rozumie, dlaczego poczułem się zaszczycony, kiedy powierzono mi zebrania twórczości J.R.R. Tolkiena (pod redakcją Christophera Tolkiena) poświęconej dramatycznej historii Drugiej Ery Śródziemia. Mam nadzieję, że szansa przeczytania, w jednym tomie, o tych burzliwych latach, pozwoli czytelnikom docenić monumentalizm wydarzeń Drugiej Ery, które miały wpływ na to, co dzieje się we "Władcy Pierścieni".

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video
REKLAMA

"Upadek Numeronu" zostanie opatrzony ilustracjami Alana Lee, który przygotował 11 (łącznie z okładką) grafik. Książka będzie więc prawdziwą gratką dla fanów twórczości Tolkiena. Pojawi się na świecie już całkiem niedługo, bo 10 listopada 2022 roku. Stanie się to nieco ponad dwa miesiące po premierze "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy". Serial zadebiutuje na Amazon Prime Video 2 września.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA