Weź udział w Hackathonie i zmień świat na lepsze. Zainspirują cię kobiety sukcesu, które znajdziesz w serwisie Netflix
Tylko do 20 maja, do godz. 23:59 trwają zapisy na Hack4Girlz inspired by Sexify. To wydarzenie jest niepowtarzalną okazją, by uczynić świat lepszym miejscem i sprawić, by kobiety mogły poczuć się pewniejsze siebie. Niech do udziału w hackathonie i do zmieniania swojej codzienności zainspirują cię kobiety sukcesu, które znajdziesz w serwisie Netflix.
Pewność siebie to stan, który pozwala nam dobrze czuć się ze sobą. Dzięki wierze we własne możliwości i samoakceptacji, możemy osiągnąć wszystko. Uświadomienie sobie, że jesteśmy wartościowe, pomaga nam być świetnymi matkami, rozwijać karierę zawodową czy postawić na własny pomysł i założyć firmę, która zmieni świat. Bo on stoi dla ciebie otworem.
Hack4Girlz inspired by Sexify to wydarzenie, którego celem jest znalezienie nowego rozwiązania mającego zwiększyć pewność siebie kobiet. Uczestnicy i uczestniczki, wzorem bohaterek serialu „Sexify”, które tworzą aplikacją pomagającą osiągnąć kobietom orgazm, będą pracować w zespołach, a efekty tej pracy ocenią specjaliści i specjalistki z takich dziedzin jak psychologia, coaching, marketing, biznes, technologia czy sprzedaż. Będą to głównie kobiety. Pomysłem może być aplikacja, usługa lub kampania. Nagrodą za najlepszy projekt jest program akceleracyjny o wartości 50 tys. zł na wdrożenie go w życie pod okiem profesjonalnej ekipy. Uwaga: liczy się idea, nie trzeba umieć programować.
Event organizowany jest przez Geek Girls Carrots, czyli największą organizację działającą na rzecz kobiet w IT. Hackathon potrwa cztery dni pełne pracy i pasji. Wydarzenie odbędzie się w terminie 27-30.05.2021 roku. Jak wziąć udział w Hack4Girlz inspired by Sexify? Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na stronie gocarrots.org/hack4girlz do 20 maja, do godz. 23:59. Udział jest bezpłatny, zgłosić się może każdy, kto ukończył 18 lat.
Kobiety sukcesu, które znajdziesz w serwisie Netflix:
Nie daj sobie w kaszę dmuchać jak Natalia z „Sexify”
„Sexify” to najnowszy polski serial oryginalny serwisu Netflix i przy tym opowieść o sile, przyjaźni i sukcesie. Główna bohaterka, Natalia (w tej roli Aleksandra Skraba), jest nerdką i introwertyczką. Młoda kobieta ma spore ambicje – chce wygrać konkurs międzyuczelniany na najlepszy projekt technologiczny. Wraz z przyjaciółką Pauliną i nowo poznaną Moniką opracowują pomysł na aplikację, która ma pomóc kobietom przeżyć orgazm. Po drodze czeka je dużo przeciwności – konkurencyjny zespół, pracujący nad nanożelem, będzie próbował utrzeć im nosa, a rozterki w życiu prywatnym nie ułatwią walki o swoje. Jednak Natalia wraz z dwiema koleżankami nie dadzą sobie wejść na głowę. Nawet jeśli nie wszystko idzie po ich myśli i popełniają błędy, nie tracąc humoru, prężnie działają i nie oglądają się na innych. Bo nie musimy być idealne, żeby nam się udało. Wystarczy wierzyć w to, co się robi. I jakoś się ułoży. A doświadczenie przekujemy w sukces. Tak jak dziewczyny z „Sexify”.
Serial obejrzysz tutaj.
Bądź nad wyraz jak Jane Sloan z „Dziewczyn nad wyraz”
Jane Sloan zawsze wiedziała, że chce pisać. Jej marzeniem była praca w redakcji i tak trafiła do „Scarlet”, czasopisma skierowanego do nowoczesnych kobiet. Zwykły staż stał się pracą marzeń i sposobem na życie – to tam poznała swoją mentorkę Jacqueline, redaktorkę naczelną pisma, i oddane przyjaciółki – Kat i Sutton. Jeśli Jane jest niepokonana, to pomyślcie sobie do czego zdolne są te cztery babki razem wzięte. „Dziewczyny nad wyraz” pokazują, że sukces to praca, zaangażowanie i znalezienie swojego miejsca w życiu. Jane ma pazur i umie wytropić temat, tak jak Jacqueline, Kat doskonale ogarnia nowe technologie, głównie media społecznościowe, a Sutton świetnie czuje modę. Ta opowieść o młodych kobietach w wielkim mieście uczy jednego – trzeba być nad wyraz, by osiągnąć sukces, a dokładniej: zrozumieć, że pewność siebie zdobywa się wiarą we własne umiejętności i ich rozwijaniem.
Serial obejrzysz tutaj.
Charyzma? Zrób z niej swoje drugie imię jak „Emily w Paryżu”
Jest roztrzepana, potrafi zirytować, ale ma też zapał, pomysł na siebie i są tacy, którzy nie potrafią się jej oprzeć. Jedno jest pewne – Emily Cooper, grana przez Lily Collins, nie pozostawia nikogo obojętnym. W życiu natrafia się jej niebywała okazja – ma szansę sprawdzić się w międzynarodowym projekcie i podreperować PR znanej marki modowej. Warunek? Musi wyjechać do Paryża. Przeszkoda? Trzeba rzucić życie w Stanach, rozstać się na jakiś czas z facetem i cóż… nauczyć się francuskiego. Ale Emily takich rzeczy się nie boi – młoda kobieta podejmuje ryzyko i wsiada do samolotu. Na miejscu nie czeka jej sielanka. Francuzi, z którymi ma pracować, śmieją się za jej plecami i traktują ją jak zagrożenie. Dziewczyna będzie musiała zjednać sobie nową szefową i zespół. Dzięki charyzmie, nieustępliwości i umiejętności ładowania się w kłopoty Emily zyskuje coraz więcej i pnie się coraz wyżej nie tylko w samej firmie, ale i w wirtualnym świecie, bo dziewczyna staje się popularną influencerką. Jej wytrwałość i wiara w to, co robi, opłaciły się – mimo pierwszych sceptycznych reakcji dziewczyna zjednuje sobie współpracowników i odnosi sukces.
Serial obejrzysz tutaj.
Noś spodnie jak Jessica Pearson w „W garniturach”
Również w „W garniturach” nie zabrakło silnych postaci kobiecych. Serial, opowiadający o prawnikach z Nowego Jorku, skupia się na życiu firmy Pearson Darby. Na jej czele stoi Jessica Pearson, wykształcona, charyzmatyczna kobieta, która – mimo że na swojej zawodowej drodze musi radzić sobie z różnymi przeciwnościami – nie traci optymizmu. Jessica z rozwagą godną najlepszego stratega mierzy się z problemami w postaci niegodnych zaufania wspólników czy nie dość roztropnych podwładnych, którzy wpadają po uszy w kłopoty. Jest asertywna, stanowcza, śmiała, lojalna, jest – krótko mówiąc – prawdziwą kobietą sukcesu. Budzi podziw i potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Wierzy w firmę i dba o wieloletnie przyjaźnie – jest gotowa poświęcić wiele dla wspólnego dobra.
Serial obejrzysz tutaj.
Stań się ulubioną wersją siebie jak Michelle Obama w „Becoming. Moja Historia”
W otwierającej scenie dokumentu „Becoming. Moja Historia” Michelle Obama, była Pierwsza Dama USA, tańczy w samochodzie rapowego kawałka. W trakcie trwania filmu mamy szansę poznać ją bliżej, z mniej formalnej, oficjalnej strony. „Becoming. Moja Historia” to zapis spotkań autorskich Obamy. Ta w 2018 roku wydała książkę o tym samym tytule, opowiadającą o doświadczeniach, które ją ukształtowały. Pochodząca z robotniczej dzielnicy Chicago kobieta musiała pokonać długą i trudną drogę, by usłyszał o niej cały świat. Ale dzięki wytrwałości, niezwracaniu uwagi na takich, którzy mówili, że nie nadaje się do Princeton, zdobyła wykształcenie i nabrała pewności siebie. Czas w Białym Domu – jak sama przyznaje – był wymagający. Musiała zmierzyć się z nieprzychylnością, oszczerstwami, ciągłym byciem na świeczniku. Po opuszczeniu tego miejsca szuka siebie na nowo – to rozdział, który musi napisać od zera i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim chce być. Teraz inspiruje młodzież, by ta potrafiła stawić czoła przeciwnościom losu i zawalczyć o swoje. Jej historia mówi jedno: jeśli mnie się udało, ty też możesz spróbować.
Film obejrzysz tutaj.
Miej twardą rękę, kiedy trzeba, niczym Margaret Thatcher z „The Crown”
„The Crown” to jedna z najgłośniejszych produkcji serwisu Netflix, w której roi się od silnych, nietuzinkowych kobiet. Fabuła serialu oparta jest na historii rodziny królewskiej, a jego główną bohaterką jest królowa Elżbieta II. W 4. sezonie serii na ekranie pojawia się Margaret Thatcher, a portretuje ją zjawiskowa Gillian Anderson. Thatcher, premierka Wielkiej Brytanii, zwana „Żelazną Damą” to postać kontrowersyjna – kochana przez jednych, którzy doceniają jej bezkompromisowość i wkład w budowę brytyjskiej gospodarki, i nienawidzona przez drugich, oskarżających ją o autorytarne tendencje i wysłanie ludzi na bezrobocie. Bez wątpienia jednak, niezależnie od sympatii politycznych, Thatcher była silną polityczką, która w męskim świecie potrafiła walczyć o swoje. Była też pierwszą kobietą w Wielkiej Brytanii, którą wybrano na szefa partii rządzącej, a także najdłużej urzędującą brytyjską premierką, piastującą nieprzerwanie to stanowisko od czasów Roberta Jenkinsona. Kobieta-legenda, która na zawsze zapisała się w historii świata i stała się inspiracją dla wielu innych polityków, a także ludzi kultury (wielokrotnie stawała się bohaterką filmów i seriali, jak choćby wspomnianego już „The Crown”).
Serial obejrzysz tutaj.
Znajdź swoją pasję niczym Beth z serialu „Gambit Królowej”
„Gambit królowej” to adaptacja książki o tym samym tytule autorstwa Waltera Tevisa. Beth Harmon (w tej roli Anya Taylor-Joy) to dziewczyna, której życie nie oszczędzało. Miała trudne dzieciństwo i wychowywała się w sierocińcu. Dzięki przychylności jednego z pracowników domu dziecka zafascynowała się światem szachów. Kolejne partie, rozgrywane w wyobraźni – na wyimaginowanej szachownicy na suficie jej sypialni – pozwalały jej przetrwać smutne noce. Beth nigdy się nie poddała. Wyważyła drzwi do zdominowanego wówczas przez mężczyzn świata szachów, potrafiąc pokonać każdego przeciwnika. Determinacja, wytrwałość i wiara w pasję wyniosły ją na sam szczyt. Stała się pewną siebie kobietą dzięki własnej pracy i pomocnym ludziom. Nie każdy może zostać szachowym mistrzem, ale każdy może być mistrzem swojego życia na własnych zasadach. Tak jak Beth Harmon. Być może Beth i dla ciebie stanie się inspiracją? Hack4Girlz inspired by Sexify to doskonałe miejsce na pracę nad aplikacją, która może pozwolić kobietom realizować swoje pasje. Bo spełniona kobieta, to pewna siebie kobieta.
Serial obejrzysz tutaj.
Daj sobie pomóc i stawiaj na pracę zespołową jak „Pracujące mamy”
Macierzyństwo to ogromne wyzwanie. Jak pogodzić rolę rodzicielki z karierą zawodową? „Pracujące mamy” próbują znaleźć na to odpowiedź. Kate, Anne, Frankie i Alicia to cztery kobiety z Toronto, które zakończyły właśnie swoje urlopy macierzyńskie i muszą wrócić do pracy. I co dalej? Różowo nie jest – ciało po ciąży się zmienia, nie wszyscy pracownicy są wyrozumiali dla kobiet, które właśnie urodziły dziecko. Ale dziewczyny się nie poddają i są najlepsze, nawet wtedy, kiedy nie dają rady. Każdemu zdarza się potknąć, ale ważne, by za każdym razem otrzepać się i wstać z podniesioną głową. Warto też poprosić o pomoc. W końcu dzięki pracy zespołowej można osiągnąć najwięcej.
Serial obejrzysz tutaj.
Wykorzystuj okazje niczym prawdziwa „Szefowa”
Ta historia, oparta na prawdziwych wydarzeniach, to klasyczna opowieść „od pucybuta do milionera”. A w tym wypadku: milionerki. Główną bohaterką jest Sophia Marlowe, właścicielka marki odzieżowej wartej miliony dolarów (w serialu wcieliła się w nią Britt Robertson). Historia przedstawiona w produkcji inspirowana jest losami Sophii Amoruso, założycielki Nasty Gal. Sophia jest trudna i niepoukładana. W życiu nie wiedzie jej się najlepiej – z kasą jest krucho, zdarza jej się kraść. Jej ojciec twierdzi, że jego dwudziestokilkuletnia córka nie ma marzeń; życie kobiety wydaje się nie mieć żadnego celu. Pasją Sophie jest moda i pewnego dnia, zupełnym fartem, znajduje markową kurtkę w second-handzie. Płaci za nią śmieszne 9 dolarów. Postanawia sprzedać ją za o wiele więcej na eBayu. To będzie początek tworzenia imperium odzieżowego, które wkrótce odniesie olbrzymi sukces. A ona ze zwykłej dziewczyny stanie się prawdziwą bizneswoman, ponieważ potrafiła wykorzystać to, że uśmiechnął się do niej los.
Serial obejrzysz tutaj.
Pokochaj kłopoty jak Lorelai Gilmore z „Kochanych kłopotów”
Kłopoty to jej drugie imię, dlatego tak dobrze je zna. Lorelai Gilmore to kobieta-petarda, która udowadnia, że tarapaty i sukces zwykle chodzą parami – te pierwsze zawsze możesz przekuć w to drugie. Wydawało się, że jej życie potoczy się w strasznym kierunku: dopadł ją społeczny ostracyzm, bo zaszła w ciążę jako nastolatka, a rodzina odwróciła się od niej, kiedy postanowiła, że nie będzie żyć pod jej dyktando. Lorelai musiała dojrzeć szybko i poradzić sobie sama z małą córeczką, Rory. Na jej drodze, mimo wielu przeciwności, pojawili się dobrzy ludzie. Teraz jest trzydziestoletnią, zarządzającą hotelem matką z dorastającą córką. Jej marzeniem jest własny pensjonat, który urządzi po swojemu. Jest przedsiębiorcza i zdeterminowana, tak jak wtedy, gdy postanowiła uczęszczać do szkoły biznesu, by założyć swój własny. Lorelai, nawet jeśli podejmuje pochopne decyzje, prze do przodu oraz walczy o swoje pragnienia, a także uczy się błędach. To właśnie przykre doświadczenia z przeszłości uczyniły ją tak silną.
Serial obejrzysz tutaj.
* Tekst powstał we współpracy z serwisem Netflix.