REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Call of Cthulhu powraca! Nową, plugawą grę przygodową przygotują twórcy Sherlocka Holmesa

Świat wykreowany przez Lovecrafta już parokrotnie gościł w swoich mrocznych progach bohaterów gier komputerowych. Do kultowego Shadow of the Comet oraz udanego Dark Corners of the Earth już niebawem dołączy kolejna odsłona, tym razem w wykonaniu studia Frogwares.

17.01.2014
17:02
Call of Cthulhu powraca! Nową, plugawą grę przygodową przygotują twórcy Sherlocka Holmesa
REKLAMA
REKLAMA
call of cthulhu 2

Niestety, na ten moment o samym tytule wiemy niewiele. Trzymając się konkretów, to poza twórcą oraz wydawcą (Focus Home Interactive) nie wiemy właściwie nic. Mimo tego, już teraz o nowym Call of Chulhu możemy wywnioskować kilka podstawowych faktów.

Wszystko za sprawą Frogwares. Nazwać tych twórców monotematycznymi to naprawdę skromne określenie. Ci ludzie tworzą gry przygodowe nieprzerwanie od 2002 roku i istniej duża szansa, że mieliście do czynienia z ich tworami. To Frogwares odpowiada za stosunkowo popularną serię przygodówek sygnowaną imieniem i nazwiskiem najpopularniejszego fikcyjnego detektywa świata. W ubiegłym już 2013 roku Frogwares spróbowało sił z silnie inspirowanym Portalem od Valve tytułem akcji. Magrunner: Dark Pulse nie stał się jednak hitem, toteż producenci postanowili związać swoje siły z mrocznymi bóstwami, Przedwiecznymi, którym nie szczędził tuszu „Samotnik z Providence”.

call of cthulhu 3

Krwawe ofiary i mistyczne rytuały przyniosły oczekiwane rezultaty. Frogwarez może stworzyć grę przygodową z świecie Cthulhu, natomiast wydawca nienazwanego tytułu już wypuścił do sieci pierwsze grafiki koncepcyjne. Na mój nos koncepty wyglądają na typowe dla gier przygodowych, w jakich specjalizuje się Frogwares, toteż najprawdopodobniej obejdzie się bez większych zaskoczeń. Ciekawi mnie tylko, w jakich proporcjach twórcy zmieszają klimat grozy, mistycyzmu oraz gore. Omawiane studio już wcześniej wprowadziło Sherlocka Holmesa do zaskakująco mrocznego świata, w którym żył na przykład Kuba Rozpruwacz, natomiast w Sherlock Holmes: The Awakened nie sposób było nie odczuć silnych inspiracji prozą Lovecrafta.

call of cthulhu 5

Nim doczekamy się kolejnej gry w uniwersum Cthulhu, Frogwares ma do wydania jeszcze jedną grę z najpopularniejszym detektywem świata -  Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, które ukarze się już niebawem. Tytuł zapowiada się całkiem interesująco, chociaż nie ma się co okłamywać – we Frogwares nigdy nie byli mistrzami tworzenia interesujących zwiastunów.

REKLAMA

Jeżeli jednak macie chrapkę na grę z Przedwiecznymi już teraz, muszę polecić Wam Dark Corners of the Earth (Mroczne Zakątki Ziemi), wydane jeszcze w poczciwym 2006 roku. Za tytuł odpowiada pechowe studio Headfirst Productions. Ci twórcy mieli zrealizować przynajmniej cztery projekty w świecie Lovecrafta, ostał się zaledwie jeden. No ale jaki! Chociaż Dark Corners of the Earth jest pozycją niesamowicie nierówną, to oryginalna i wyjątkowa gra. Zwłaszcza jej początek. O takich tytułach się nie zapomina. Jeżeli uwielbiacie czytać dzieła „Samotnika z Providence”, najwyższy czas nadrobić zaległości. To od 2009 roku stało się możliwe dzięki edycji cyfrowej, którą wciąż możecie złapać na Steam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA