REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Skoro Dynasty Warriors pojawiło się na smartfonach, to już nic w życiu nie jest w stanie mnie zaskoczyć

Mamy tutaj fanów Dynasty Warriors? Sam nie jestem przesadnym miłośnikiem serii, ale jedno wiem na pewno. Jeżeli coś pasuje do smartfona jak pięść do nosa, to właśnie ta marka. Mimo tego, Dynasty Warriors Unleashed właśnie zadebiutowało w Google Play oraz iTunes App Store.

05.04.2017
15:50
Darmowe Dynasty Warriors Unleashed nareszcie na smartfonach!
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja jest bezpłatna, także warto pobrać ją chociażby z czystej ciekawości. Nieczęsto zdarza się bowiem, aby gra o takiej przynależności gatunkowej, z taką historią wydawniczą i tak orientalną otoczką lądowała na smartfonach oraz tabletach. Android oraz iOS to ostatnie platformy, na których widziałbym tytuł tego pokroju.

Czym właściwie jest Dynasty Warriors?

To seria gier, która jest wydawana nieprzerwanie od 1997 roku. Co ciekawe, Dynasty Warriors powstało jako poboczna odnoga turowej strategii Romance of the Three Kingdoms, pamiętającej czasy Amigi. Żeby było jeszcze ciekawiej, pierwsze Dynasty Warriors było rasową bijatyką w stylu Tekkena czy Soul Calibura. Dopiero wraz z drugą odsłoną seria nabrała swojego specyficznego kształtu, który jest zachowany do dzisiaj.

 class="wp-image-82935"

Dynasty Warriors to król własnego podgatunku. Gry tego typu określa się mianem „musou”. Rozgrywka polega w nich na uczestnictwie w wielkich bitwach. Na ekranie znajduje się masa wrogów, z którymi musimy się rozprawić. Sieczemy, miażdżymy i kłujemy wszystko, co tylko się rusza. W „musou” chodzi o efektowne starcia, wielką siłę głównego bohatera oraz efekt skali. Im więcej przeciwników znajduje się jednocześnie w zasięgu widzenia, tym lepiej. Z inspiracji „musou” czerpie na przykład zachodnie Dead Rising.

Jak możecie przypuszczać po przeczytaniu powyższego, Dynasty Warriors Unleashed raczej nie kojarzy się ze smartfonami.

Mimo tego Koei postanowiło oddać swoją najbardziej dochodową markę (prawie 20 milionów sprzedanych pudełek) w ręce studia Nexon. To deweloperzy mobilnych gier, czerpiący garściami z wieloletniego dorobku gatunku jRPG. Dynasty Warriors Unleashed jest ich największym, najbardziej spektakularnym ze wszystkich dotychczasowym projektów.

 class="wp-image-82932"
REKLAMA

Niestety, o samej produkcji wciąż nie mogę napisać zbyt wiele. Gra dopiero pobiera się do pamięci mojego urządzenia. Jednak ci, którzy już grali w darmowe Dynasty Warriors Unleashed, wydają się być bardzo zadowoleni. Świadczą o tym chociażby oceny i recenzje w Google Play, wyraźnie świadczące o pozytywnym przyjęciu aplikacji.

Dynasty Warriors Unleashed bez problemu pobierzecie z Google Play oraz iTunes App Store, nie ponosząc żadnych kosztów zakupu. Na pierwszych zrzutach ekranu oraz fragmentach z rozgrywką aplikacja prezentuje się naprawdę obłędnie. Ciągle nie potrafię sobie wyobrazić, jakim cudem mam sterować herosem za pomocą ekranu dotykowego, ale niebawem poznam na to odpowiedź.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA