REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na smartfony i tablety #28 – darmowe Order & Chaos, Godus na iOS i Batman na Androida

W tym tygodniu zarówno posiadacze Androida, jak również sprzętów z iOS dostali głośną, rozbudowaną produkcję. Nieco w tle, chociaż z polskim akcentem, jest Windows Phone. Przy okazji najpopularniejsze mobilne MMO stało się darmowe, z kolei miłośnicy kultowego Micro Machines znajdą coś dla siebie. Oto najciekawsze premiery gier na smartfony i tablety połowy sierpnia:

11.08.2014
20:02
Premiery gier na smartfony i tablety #28 – darmowe Order & Chaos, Godus na iOS i Batman na Androida
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Timberman (ten oryginalny)

Długo trzeba było czekać, aby najpopularniejszy drwal na telefonach z Androidem oraz iOS w końcu zawitał do sklepu Windows Phone. Co prawda dzisiejszy świat nie znosi pustki i na kaflach pojawiło się wiele kopii popularnej gry, ale dobrze wiecie, że oryginał, zwłaszcza polski, może być tylko jeden. Darmowego Timbermana można już pobrać ze sklepu, do czego gorąco zachęcam. Gra jest równie prosta, co wciągająca – bardzo.

Najbardziej irytująca, uzależniająca i wciągająca gra, jaka pojawiła się w tym tygodniu w sklepie Windows Phone. More Here Eye wymaga od gracza stałej, niesamowitej wręcz koncentracji i podzielności uwagi. Sterując bajkowymi odpowiednikami ludzkiego oka, naszym zadaniem jest pokonywać odpowiednie przeszkody, zamieniając kolor tęczówki. Problem polega na tym, że w przypadku jednych zawalidróg kolor musi być ten sam, w przypadku innych – zupełnie odmienny. To sprawia, że nasz mózg pracuje na najwyższych obrotach, z kolei czasu jest zawsze mniej, niż go potrzebujemy. Jeszcze tylko jedno, ostatnie podejście! Mój rekord to 13 pokonanych przeszkód.

premiery gier na smartfony 11

ANDROID

Arkham Origins pojawia się na Androidzie z ogromnym opóźnieniem względem swojego odpowiednika, dostępnego w iTunes App Store. Śliczna, trójwymiarowa i prosta w obsłudze gra to mocny policzek dla posiadaczy zielonego robota, przyzwyczajonych do znacznie szybszego dostawiania produkcji tak dużego formatu. Dzisiaj o Arkham Origins miało kto już pamięta, toteż reklamowy potencjał na pewno nie zostanie w pełni wykorzystany. Niemniej, aplikacja jest możliwa do pobrania za darmo, więc jeżeli posiadacie 1,3 gigabajta wolnej pamięci i jesteście fanami Człowieka-Nietoperza, koniecznie dajcie mu szansę.

Order & Chaos Online staje się darmowe

Najpopularniejsze MMORPG na telefony i tablety zerwało z abonamentem. Pożądane Order & Chaos Online przechodzi na darmowy model, dając się skosztować wszystkim zainteresowanym. Wciąż warto? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Chociaż tytuł w pewnych obszarach wydaje się być dzisiaj niezwykle archaiczny, trudno o wskazanie drugiego tak ambitnego i świetnie prosperującego projektu. MMORPG na smartfonie jest niemożliwe? W takim razie przekonajcie się na własnej skórze. Jestem zdania, że będziecie bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem skomplikowania omawianej produkcji.

iOS

Peter Molyneux to dzisiaj cień dawnej świetności, który po doprowadzeniu do rynsztoka znanej serii Fable dał sobie lekki oddech od branży gier. Nie licząc tajemniczej kostki, to właśnie casualowy Godus jest pierwszym projektem, z jakim twórca chce powrócić do świata żywych. Kiedy testowałem unikalną produkcję na komputerze osobistym, byłem daleki od zachwytów. Od samego początku było bowiem czuć, że to właśnie pod smartfony i tablety kierowana będzie ta gra. Dzisiaj mamy tego potwierdzenie, w postaci Godusa debiutującego w sklepie iTunes App Store. Warto? Moim zdaniem tak, o ile uwielbia się strategie polegające na nieustawicznym rozwoju. Po pewnym czasie aplikacja zaczyna zjadać własny ogon, ale aby to się stało, musicie mieć ogranych naprawdę wiele godzin.

Moja miłość oraz sentyment do kultowego Micro Machines po raz kolejny dała o sobie znać. Gry takie jak Touch Racing 2 instaluję bez zastanowienia, głodny podobnych wrażeń co z dawnej, kojarzącej się z dzieciństwem produkcji. O dziwo, tym razem się nie rozczarowałem. Oczywiście omawiana aplikacja nie jest żadnym wybitnym dziełem, natomiast sterowanie może początkowo przynieść wiele problemów, lecz w ostatecznym rachunku to dobrze zabijająca zbędny czas, darmowa gra posiadająca również tryb wieloosobowy. Samochodziki, łódki i ciężarówki – czego chcieć więcej?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA