REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Apple poszło po rozum do głowy. The Binding of Isaac wreszcie w App Storze

Blisko rok temu Szymon wytykał Apple'owi hipokryzję. Cenzorzy nie dopuścili do App Store'u jednej z topowych gier indie. Teraz The Binding of Isaac wreszcie wpuszczono na iPhone'y i iPady, chociaż gra nie będzie dostępna dla wszystkich.

12.01.2017
8:48
The Binding of Isaac: Rebirth - iPhone, iPad - App Store
REKLAMA
REKLAMA

Od lat gry indie zdobywają coraz większą popularność. Oprócz produkcji AAA z wielomilionowym budżetem swoich odbiorców znajdują współczesne produkcje stylizowane na retro. Przykładem takiej gry jest The Binding of Isaac, które pierwotnie trafiło na platformy stacjonarne: komputery osobiste i konsole do gier.

Rok temu gra miała pojawić się w App Storze, ale Apple pokrzyżował plany dewelopera The Binding of Isaac.

Gra opowiada o losach dziecka, które ucieka przed swoją matką. Ta, podobnie jak biblijny Abraham nakłaniany przez Stwórcę do zabicia syna, Izaaka, słyszy głosy z niebios i chce złożyć swoją latorośl w ofierze Bogu. Dziecku nie przypadła do gustu taka perspektya.

Twórcy ze studia Nicalis chcieli wprowadzić swoją produkcję na iPhone'y i iPady blisko rok temu, ale cenzorzy sklepu z aplikacjami na mobilne sprzęty Apple'a stanęli okoniem. Uznali, że gra jest zbyt brutalna - w związku z dziecięcą przemocą - i podziękowali twórcom za współpracę.

The Binding of Isaac: Rebirth - iPhone, iPad - App Store class="wp-image-78230"

Było to o tyle kuriozalne, że z The Binding of Isaac nie miały problemu inne firmy, które również są dość restrykcyjne jeśli chodzi o gry: Sony i Nintendo. Jedynie Apple zdecydowało, że tematyka gry jest nieodpowiednia i nie dopuściło jej do sprzedaży.

The Binding of Isaac: Rebirth nie mogło pojawić się w App Storze, chociaż trafiły do niego takie gry jak Limbo, Max Payne, Grand Theft Auto czy Carmageddon.

REKLAMA

Na szczęście teraz, po roku, Apple pozwoliło Nicalis wprowadzić swoją grę do App Store'u. The Binding of Isaac: Rebirth mogą już pobierać wszyscy chętni... jeśli tylko ukończyli 17 rok życia. Taki wiek ustawiono jako graniczny.

Młodsi posiadacze iPhone'ów i iPadów, jeśli tylko ich rodzice skonfigurowali odpowiednio system kontroli rodzicielskiej, będą musieli obejść się smakiem. Odstraszać od gry może również cena. The Binding of Isaac: Rebirth kosztuje 14,99 euro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA